Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Здравейте приятели,

Нуждая се от QCN файла на Xiaomi redmi note 7.  При IMEI-то ми пише unknown. Bootloader-ът ми е unlocked. пробвах да преинсталирам china stock rom , но пак не стана. С TWRP бях взел архив , но когато възтановя архива постоянно restart-ира телефонът. От 1 седмица не мога да намеря решение за този проблем. Очаквам вашите предложения за разрешаване на проблема.
Цитирай
Аксесоари
#2

А в какво точно се състои бекъпа от twrp?Пробвай само с efs да възстановиш.На редми ноут 4 съм възстановял с qcn и twrp бекъп.И после само си оправях IMEI-те с една малка програмка emmc write tool май беше.
А как точно успя да стигнеш до това положение?
Цитирай
#3

(2019-04-03, 21:05:52)Miro2210 написа:  А в какво точно се състои бекъпа от twrp?Пробвай само с efs да възстановиш.На редми ноут 4 съм възстановял с qcn и twrp бекъп.И после само си оправях IMEI-те с една малка програмка emmc write tool май беше.

Пиша IMEI-то с emmc write tool , но постоянно се рестартира телефонът и зарежда TWRP. Пробвах да пиша modem файла на note pro 6 , възтанових imei-то , но този път зареди различен baseband "no service" пише.
Цитирай
#4

След връщане на twrp бекъп също се флашва и модем non-hlos.bin , но не вярвам това да е проблема.А защо на ноут 7 ще слагаш модем от ноут6?
Цитирай
#5

(2019-04-03, 21:13:04)Miro2210 написа:  След връщане на twrp бекъп също се флашва и модем non-hlos.bin , но не вярвам това да е проблема.А защо на ноут 7 ще слагаш модем от ноут6?

За да не рестартира телефонът. Най-вериятно QPST версията ми беше стара и не съм успял да взема пълен архив.
Цитирай
#6

А дали случайно бекъпа с qpst да си го направил във формат xqcn?И сега да си установил,че ти трябва qcn? Smile
Аз така забих с xqcn и после си бих главата,щото не съм дочел до края.Дано някой да се отзове,да ти помогне,успех.Все пак той ще бекъпва,няма какво да му се случи на телефона.
Цитирай
#7

(2019-04-03, 21:23:30)Miro2210 написа:  А дали случайно бекъпа с qpst да си го направил във формат xqcn?И сега да си установил,че ти трябва qcn? Smile
Аз така забих с xqcn и после си бих главата,щото не съм дочел до края.Дано някой да се отзове,да ти помогне,успех.Все пак той ще бекъпва,няма какво да му се случи на телефона.

xqcn направих да ,но после с файл редактора смених на qcn. Не знам дали зареди това прави проблема.
Цитирай
#8

Просто е трябвало да е направо във qcn формат,точно същото си направил като мен.Аз вече след като се бях оправил с twrp бекъп и write tool-a и вече попретръпнал си правих експерименти.И видях,че само qcn възстановява всичко,xqcn не можеше.
Цитирай
#9

(2019-04-03, 21:35:35)Miro2210 написа:  Просто е трябвало да е направо във qcn формат,точно същото си направил като мен.Аз вече след като се бях оправил с twrp бекъп и write tool-a и вече попретръпнал си правих експерименти.И видях,че само  qcn възстановява всичко,xqcn не можеше.

Дано някой да сподели с мен QCN файлът.
Цитирай
#10

Темата все още е актуална! Търся помощ!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)