Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nokia 7.1 - първо зареждане.
#1

Здравейте!

Току-що си купих този телефон и понеже от 4-5 години бях с едно HTC и не знам как са се изменили технологийте при телефоните, имам въпрос. Трябва ли телефонът да се зарежда определени часове, когато се включва за пръв път или мога просто да изчакам да зареди до горе? Колко време трае обикновеното зареждане и как се включва "бързо зареждане"? Трябва ли да свети някоя лампичка, докато телефона се зарежда? Още един въпрос. След около 15 минути зареждане, докосвам телефона в областта на камерата и установявам, че е топъл. Не пари, но е топъл. Нормално ли е това? Smile

Благодаря!
Цитирай
Аксесоари
#2

Разбира се, че е нормално. Няма как да не се затопли по време на зареждане.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#3

Благодаря! А може ли никой да каже, колко време трябва да трае бързото и обикновеното зареждане и мога ли изобщо да избирам по кой начин да се зарежда телефона? В момента ми пише "Зарежда се бързо" (1 ч и 14 минути до пълно зареждане). Мислех, че бързото зареждане е доста по-бързо. Имам един стар XPERIA E3, който го купих през 2011 година, до ден днешен работи безотказно и се зареди от 20% до 100%, за около 30 минути.
Цитирай
#4

Big Grin Big Grin Big Grin  80% за 30 мин., това и последно поколение бързо зареждане не може да го постигне. Просто на старата ти Xperia батерията й е заминала и ползва малка част от капацитета си и следователно се зарежда бързо, защото не може да се изпълни цялата. 
Разликата между нормално и бързо зареждане е между 30 мин. и 1 час максимум. Тоест ако нормално е 1:40ч, бързо ще е около час.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#5

Колко е заминала не мога да кажа, но държеше по 6 дни, в продължение на 2 месеца, през които го ползвах, понеже HTC-то сдаде багажа. Естествено, без ровичкане, защото телефона е стар и не предлага кой знае какво. Обаче тази тема е за Нокията. Smile След като качи над 60-65%, телефона вече почти не е топъл, но в мен остава въпроса дали това, което пише е вярно, относно времето, за което ще се зареди.
Цитирай
#6

Ами може да го засечеш с часовник и ще разбереш дали е вярно. Smile

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)