Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi note 7 PRO - флаш на фърмуер индийска версия върху китайска - стъпка
#26

Ок.Ще почакам необходимите часове.
От опита ми досега стъпките би трябвало да са следните-
За индийски ром-
отключване на бутлоудера
През фастбут команда да влезе в edl
флаш през mi flash на рома.
За xiaomi eu-
отключване на бутлоудера
инсталиране на twpr рековъри прес фастбут
от рековърито чистене на кеша и датата и инсталиране на рома.
Ако нещо бъркам нека по-знаещите да ме поправят.
пс.Сега телефона е с стейбъл,мога ни да сложа дев от xiaomi eu или стрябва преди това да флашна с китайски дев?
Мерси предварително.

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
Аксесоари
#27

Най-накрая имаме ром от xiaomi eu за note 7 pro.
https://sourceforge.net/projects/xiaomi-...S/MIUIv10/
Колегата дето е отключил бутлоудера може да действа и да даде впечатление от работата.
Ето линк и към google drive,че нещо от този на xiaomi eu прекъсваше връзката-
https://drive.google.com/file/d/1vaafxu5...sp=sharing

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
[-] 3 потребители изказват благодарност на boboe за това мнение:
  • Be6i4, Kiridedra, milstan
Цитирай
#28

Някой има ли представа дали и къде може да се намери Global Verson. Dlobal Rom има, но предпочитам Global Verson.
Цитирай
#29

Глобална версия за този модел не е предвидена.
Цитирай
#30

Странно. Това означава, че тази версия нчма да се продава , официаолно, на европейския пазар. Дали в Global Rom има Бг. език?
Цитирай
#31

В Global Rom има български език. В Xiaomi EU rom също има български език.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#32

При наличието на xiaomi.eu ром не е проблем, че няма да има глобална версия. Въпросът е по- добър ли е про от глобалната версия и струва ли си занимавката.
Цитирай
#33

Ето каква е разликата м/у Global rom u Global Version ( по принцип)
https://www.youtube.com/watch?v=fkNBGT7o-0Y
П.П. дали Global Rom получава ъпдейти в Европа?
Цитирай
#34

(2019-05-14, 10:17:23)boboe написа:  Ок.Ще почакам необходимите часове.
От опита ми досега стъпките би трябвало да са следните-
За индийски ром-
отключване на бутлоудера
През фастбут команда да влезе в edl
флаш през mi flash на рома.
За xiaomi eu-
отключване на бутлоудера
инсталиране на twpr рековъри прес фастбут
от рековърито чистене на кеша и датата и инсталиране на рома.
Ако нещо бъркам нека по-знаещите да ме поправят.
пс.Сега телефона е с стейбъл,мога ни да сложа дев от xiaomi eu или стрябва преди това да флашна с китайски дев?
Мерси предварително.
Не би трябвало да минаваш през китайски дев. РОМ. Такъв и без това още няма. Директно към Xiaomi.eu

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Що да не получава ъпдейти в Европа? Получава дор ъпдейти. Между другото, истинското име е Indian ROM, а не Global ROM. Реално в индийския РОМ има всички езици и е глобален.

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#35

Xiaomi.eu седмичен е на базата на китайски девелопер. Хубаво е да слага китайски девелопер първо през Ми Флаш и после върху него да се шиe Xiaomi.eu.
Цитирай
#36

Както каза колегата още няма седмичен , затова пък от xiaomi.eu има стабилен:
https://androidfilehost.com/?fid=1395089523397966545
Цитирай
#37

Вече има и седмичен, сега го свалям. Докато чакам да го отключа ще помисля кой да качвам след това.

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#38

Мисълта ми беше да е върху същия такъв китайски.
Цитирай
#39

Именно, Xiaomi.eu се слага стабилен върху стабилен китайски и седмичен върху седмичен китайски.
Цитирай
#40

Зависи на какво е базиран.
Има телефони, за които няма китайски ром, като POCO, Redmi note 6 pro..
Цитирай
#41

Колеги,винаги ли трябва да минат пърните часове от заявката за отключване?При мен във вторник по обяд ми даде че трябва за минат 375 часа,днес след като са минали около 75 като го закачих ми показа че остават 79 часа.Дали утре като пробвам няма да ми даде да го отключа?

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#42

Освен да пробваш и да споделиш.

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#43

Това с отклюването взе да става страхона дивотия. На мен след като минаха часовете ми изписа използвайте телефона още 6 дни, след 7 дни пробвах и ми изписа използвайте телефона още 5 дни Smile. Вече се чудя дали да пробвам изобщо трети път Smile
Цитирай
#44

Колеги,има ли начин да се качи индийски ром на 7 про без да се отключва бутлоудире?Чета за проблеми с twrp и с рома от xiaomi eu.Та може да мина та индийския ром,но това с часовете за отлючване направо ме подлудява.Вчера беше 79 часа,а днес е 168.XiaoMiTool V2 на ми намира телефона да пробвам с него.

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#45

И да пробваш с Xiaomi tool пак няма да стане, трябва да си минат часовете.
Цитирай
#46

(2019-04-07, 13:59:47)kyosev написа:  Еми в заглавието съм го написал, понеже ми предстои в най-скоро време. Надявам се утре да си го получа - PRO версията 6/128gb, SD675, 48MP Sony rear camera.
Първата стъпка е ясна - отключване на bootloader. С моя акаунт ще чакам 360ч. След това ако все-още не е излязъл глобален РОМ от Xiaomi.eu, ще трябва да му флашна индийската версия, която както вече писах в др.тема, на практика е глобална (има всички езици и региони).
Та, ако някой не изпревари, може да сподели опит в тази тема.

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Имаш ли нещо против да изпозлвам първото ти мнение в тази тема, за да добавя инструкции?
Току-що минах през това и има 2 тънкости. 

Твоето ще остане накрая на поста, или в спойлер, или в без и отгоре ще напиша малко инструкции.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#47

(2019-05-20, 22:57:47)Be6i4 написа:  Имаш ли нещо против да изпозлвам първото ти мнение в тази тема, за да добавя инструкции?
Току-що минах през това и има 2 тънкости. 

Твоето ще остане накрая на поста, или в спойлер, или в без и отгоре ще напиша малко инструкции.
Не разбира се. И колкото по-подробно, толкова по-добре. За тези които го имат телефона ще е полезно, за мен - интересно.

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#48

(2019-05-20, 22:57:47)Be6i4 написа:  Имаш ли нещо против да изпозлвам първото ти мнение в тази тема, за да добавя инструкции?
Току-що минах през това и има 2 тънкости. 

Твоето ще остане накрая на поста, или в спойлер, или в без и отгоре ще напиша малко инструкции.

Колега, много ще съм благодарен ако споделиш повечко подробности около префлашването. До сега не съм се занимавал със смяна на ромове, но ако не е много сложно, може да се пробвам. За сега нямам проблеми с китайската версия на телефона, долу горе се оправям с английските менюта. Но все пак си е друго, ако мога да го подкарам на български.
Цитирай
#49

Цитат:И аз следя с интерес темата,чакам още малко цената да падне и да скоча в един рн7 про,в момента е на 400лв,смятам ,че като пуснат на 12ти к20 и ще иде на 370-380лв
Цитирай
#50

Апел за помощ.

/първо да кажа, че търся помощ и в друг форум, да не ме "яде" някой/

Телефона е Xiaomi Redmi Note 7 pro. Дойде отключен с Глобал ром за Индия
След моя грешка телефона е брикнат и със заключен буутлоадър. Инсталирах TWRP и сложих dev rom. След което се опитах да го руутна, но TWRP-то беше бъгаво и свалих друго. След инсталирането просто заби на началния си екран и се наложи да заредя с Miflash оригинален ром и процедурата отново. Но забравих да сложа отметката на clear all и така съм заключил буутлоадъра. След което, препоръчаното TWRP заби и то. И до там. С Mi unlock не мога да го отключа/подам заявка за отключване, защото не е регистриран в "профила" - много бързах да го "персонализирам" и пропуснах тази стъпка.

От дни на сам опитах всякакви методи.
Чрез adb ми казва, че телефона е заключен и до там.
MiFlash /различни версии, по-нови и по-стари/ - различни грешки,
MiFlash Pro - през Recovery Flash завършва всичко с ОК, телефона се рестартира, показва логото с опит да буутне и ... пак във фабричното рековери.
MiFlash чрез EDL - последно май стигна до някаква оторизация, която уж я имам!?, защото се логвам с акаунта си в Мi, после пак иска юзър и парола за оторизация, казва че компютъра е "оторизиран и може да започвам", но приключва с грешка за 7, 8 ... 10 секунди.
Fastflash, програма от XiaoМi tool - точно като MiFlash Pro, завършва без грешки, но не става работата Sad
XiaomiADBFastbootTools-6.5.1 - това го правих по указания от нета и не помня какво точно се случи, но резултата е отрицателен.
Minimal ADB and Fastboot - при опит за флаш направо ми казва, че телефона е заключен и до там.
Пробвах и с други методи: QPST.2.7.474 и още нещо, което вече забравих какво е ... и там греда.

В редките случаи, когато някоя от програмите завърши с ОК, телефона се рестартира, показва логото с опит да буутне и ... пак във фабричното рековери / и надпис в червено "This miui version can not install on this device" или нещо подобно./

Давайте идеи или контакти на някой, който може да го съживи.
поздрави
Димитър

Ericsson A1018s -> Nokia 3110 -> Maxon -> Benefon Dragon -> Nokia 6210 -> Nokia 1110 -> Nokia 6233 -> Nokia 5800 XM -> Lenovo P780 -> Xiaomi Redmi Pro -> Xiaomi Redmi Note 7 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)