Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Гласово Въвеждане текст на Български - не работи винаги..
#1

Не пиша в конкретен раздел за марка апарат, защото тествах на три различни устройства с различни версии на андро и резултата е същия..

Та при опит да говоря на български и да го пренася в текст Българското разпознаване на глас не работи а ми пише разни щуротии на английски.

Това е с клавиатура на Гугал - GBoard. Смених я със Суифт и нещата се оправиха, но тя не ми е така удобна - искам да ползвам GBoard.

Настройки→Език и клавиатура→Гласово въвеждане с Google→Оставя се само български...т.е. 1 език само.. И пак пише на английски с GBoard Sad


Като цяло не говоря за функциите на телефона за гласово разпознаване другаде в телефона като Google асистент и подобни, а в програми като Quick Memo и Google Keep. Тоест под клавиатурата къде имам да вкарвам текст чрез глас при избор на глас и говорене на Български не го разпознава. И има един лаг.. по-скоро забавяне при изписването, все едно че сървърите на Гугал се чудят..

Надявам се да съм обяснил достатъчно добре.

ПП: Има ли евивалент на това така наречено Гласово въвеждане с Google?

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай
Аксесоари
#2

Потвърждавам - при мен GBoard при включени английски и български езици , при гласово въвеждане разпознава добре и двата езика. Системният ми език е английски.
Цитирай
#3

Добре де - какво излиза - че с това Гласово въвеждане Google са си монополист при андроида и няма еквивалент ли?

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай
#4

TouchPal работи перфектно с гласово въвеждане на български.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#5

(2019-04-24, 20:05:53)Ивайло69 написа:  TouchPal работи перфектно с гласово въвеждане на български.
Иво
Swift също, но аз искам на GBoard.. Не се ли разбира по горе?

Изпратено от моят Redmi 7 с помощта на Tapatalk

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай
#6

Пробвал ли си TouchPal?
По между другото при мен гласовото на български при GBoard си работи перфектно.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#7

Ще си правя ли труда да пиша ако съм решил казуса?? Не знам как така се получава, но в един момент започва да пише само на английски, ка какъвто и език да му говориш!
Забелязах че ме пита за разрешение да записва звук.. и след тпва започна да пише само на англикански..

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай
#8

Абсолютно същият проблем го имам и аз. Вече втори месец не мога да го хвана от къде идва. По едно време се беше оправил от самосебе си, но пак се появи. Ако някой намери решение, моля да сподели, аз също държа да ползвам гборда. Телефонът ми e HONOR 10.

SGS6
Цитирай
#9

При мен, на стоков Аndroid Pie, настройките за гласово въвеждане, се намират на Settings/System/Language and input/Virtual keyboard/Gboard/Voice typing. Като вляза във Voice Typing, най-отгоре имам Languages, оттам като натисна и задържа даден език той се превръща в език по подразбиране за гласово въвеждане. По подразбиране ми е Английски, вторият е Български и никога не съм имал проблеми.
Цитирай
#10

И със задържане и с каквото да опитам не става..!
Жули си на англе и почва ме нерви..

Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай
#11

От около месец съм с Honor 20 Lite и от скоро ми се появи същия  проблем.Какво ли не пробвах не иска и не иска- аз му говоря на български - то си пише на английски.Най-странното е че всичко беше наред и нищо не съм пипал в настройките.По принцип телефона е заводски със Swiftkey , но аз съм свикнал с Gboard и другата я бях деактивирал даже.Като се появи проблема я активирах отново и с нейното бутонче за гласово пише коректно на български.Тоест проблема не е в телефона.После без да деинсталирам Swiftey започнах да сменям клавиатурите- със суифта пише на български с Гугълската на английски.Настроих Гугълската по подразбиране и забелязах,че когато имам друга инсталирана клавиатура ( в случая Swiftkey) когато се отвори клавиатурата за да пиша нещо примерно във вайбър долу в дясно ми излиза един символ подобен на малка клавиатурка и като цъкна там ми излиза "Избиране метод на въвеждане" - там ми изрежда двете клавиатури дето имам и Гласово въвеждане с Google.Цъквам на гласово въвеждане с Гугъл и му говоря и пише на български.Ако махна другата клавиатура това меню за избор на метод на въвеждане не излиза като отворя клавиатура.Малко е неудобно защото натискам два пъти на практика за да ми пише , но все пак е решение на проблема.Мисля си ,че има някакъв бъг във версията на Gboard за това така се получава в момента.Дано съм бил полезен.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emkasa за това мнение:
  • svencho
Цитирай
#12

(2019-07-29, 17:57:29)emkasa написа:  От около месец съм с Honor 20 Lite и от скоро ми се появи същия  проблем.Какво ли не пробвах не иска и не иска- аз му говоря на български - то си пише на английски.Най-странното е че всичко беше наред и нищо не съм пипал в настройките.По принцип телефона е заводски със Swiftkey , но аз съм свикнал с Gboard и другата я бях деактивирал даже.Като се появи проблема я активирах отново и с нейното бутонче за гласово пише коректно на български.Тоест проблема не е в телефона.После без да деинсталирам Swiftey започнах да сменям клавиатурите- със суифта пише на български с Гугълската на английски.Настроих Гугълската по подразбиране и забелязах,че когато имам друга инсталирана клавиатура ( в случая Swiftkey) когато се отвори клавиатурата за да пиша нещо примерно във вайбър долу в дясно ми излиза един символ подобен на малка клавиатурка и като цъкна там ми излиза "Избиране метод на въвеждане" - там ми изрежда двете клавиатури дето имам и Гласово въвеждане с Google.Цъквам на гласово въвеждане с Гугъл и му говоря и пише на български.Ако махна другата клавиатура това меню за избор на метод на въвеждане не излиза като отворя клавиатура.Малко е неудобно защото натискам два пъти на практика за да ми пише , но все пак е решение на проблема.Мисля си ,че има някакъв бъг във версията на Gboard за това така се получава в момента.Дано съм бил полезен.
Колига Емкаса, в крайна сметка последното ти изречение е вероятно най право.
..когато излиза избор на метод на въвеждане и ти избереш директно гласовия VW от Google тото гава ти излиза на голям екран както при всяка друга клавиатура е хубавото на джи борд Е точно това че ползваш клавиш и не прехвърля между двете клавиатури и някакъв плъгин който явно не сработва.
Аз пък забелязах че започва да пише всичко на английски След като му дам разрешение да ползва паметта за съхранение.

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай
#13

Хубаво е да видя, че има и други с моят проблем, защото нали се сещате по чуждите форуми няма как да го намерим. Emkasa това и аз го забелязах още в самото начало, че като се избере гласово въвеждане от падащото меню работи, само дето този вариант е крайно неудобен. Трябва да се видим има ли заобикаляне на бъга и подкарване на нормалното функциониране през иконата в клавиатурата. Ако няма оправия, моля някой с по-читав английски да пише на Гугъл, че те иначе едва ли ще забележат проблема, за да го фикснат.

SGS6
Цитирай
#14

От днес се присъединявам със същия проблем. Писах им репорт за проблема. Надявам се да отговорят скоро и оправят нещата. Временно ползвам SwiftKey.

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай
#15

Имам същият проблем с Galaxy note 9. Появи се след няколко месеца ползване. Върнах фабричните настройки и се оправи, но след няколко месеца пак се появи. Не ми се връщат отново фабричните настройки и сега се мъча да го оправя, изчистих данните на gboard и google play services но не помогна. С предишните ми телефони не съм има същият проблем, а съм ползвал gboard със всеки от тях. Те бяха HTC M8, HTC U11, Huawei mate 10, xiaomi mix 2, oneplus 6. С тях не съм имал проблем и реших че е от самсунга, докато не видях тази тема. И аз писах на гугъл.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на baddreams за това мнение:
  • svencho
Цитирай
#16

Проблема явно се появява и персистира от някой по- скорошен ъпдейт насам. Според мен Не са виновни телефоните, а самия апп, който нещо не е напълно донаписан, както трябва. Тъпото е, че при мен Gboard е фабрична клавиатура и работи най- мазно. Xiaomi Mi9 SE. Дано ни обърнат внимание.

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай
#17

(2019-07-30, 18:53:21)svencho написа:  От днес се присъединявам със същия проблем. Писах им репорт за проблема. Надявам се да отговорят скоро и оправят нещата. Временно ползвам SwiftKey.
става все по-ясно че въпросния арp на Google Явно Бъгва.. Затова кой където може нека да пише на български английски китайски... аз им писах вече Google Market..

gboard .. достатъчно добра клавиатурано Ако продължава с тия мошенгии ще отиде в бг канала

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
[-] 1 потребител изказва благодарност на doxr за това мнение:
  • svencho
Цитирай
#18

Примерен текст, който може всеки желаещ да им прати:

The keyboard stopped working with voice-to-text dictation in Bulgarian, on many Android phones. Works in English only. Please try to fix this unpleasant issue as soon as possible.

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай
#19

Благодаря на колегата горе за текста, би помогнал на доста .. може да пишете като отзиви в Google Market може на имейла посочен също там а и в самата клавиатура има Help меню feedback
..другото което се сетих и направих е да се отпиша от програмата Бета тестер може там да е клича от палатката [Изображение: 9353bf89bebc41800f7e11e274509bfb.jpg]

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай
#20

Никога не съм бил писан в бета тестването. Аз се замислих, дали да не се джойна Big Grin

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай
#21

Пичове намерих решение, дори в момента пиша с глас през gbord-a. Когато някой спомена, че проблема най-вероятно е от новата версия, веднага се сетих просто да си дръпна някаква стара и съответно да спра автоматичните ъпдейти. Ето от този сайт си дръпнах версията от 15.04:
https://androidapksfree.com/gboard/com-g...latin/old/
Както виждате бачка перфектно и е супер удобно.

SGS6
[-] 1 потребител изказва благодарност на sclass за това мнение:
  • svencho
Цитирай
#22

Това за хората , които нямат системно инсталиран Gboard е прекрасен вариант. Аз обаче не мога да се възползвам. Не разрешава инсталация на програмата , защото при мен Gboard е по подразбиране.

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай
#23

Когато ти е системен би трябвало да имаш опция за деинсталиране на обновявания.

SGS6
Цитирай
#24

Имам. Още вчера го направих , но нямаше промяна.

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай
#25

Решението на Sclass свърши работа при мен.
Евала.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)