Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Гласово Въвеждане текст на Български - не работи винаги..
#26

Току що стана и при мен. Не знам защо вчера не се получи. Голямо благодаря и от мен !

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай
Аксесоари
#27

(2019-07-31, 23:08:10)baddreams написа:  "Решението на Sclass свърши работа при мен."

Инсталиране на приложения, особено пък клавиатурни драйвъри, от подобни сайтове ми се струва доста рисково занимание, затова потърсих друго решение.

Изберете настройките на клавиатурата и за български (натиснете го, за да видите допълнителните настройки за подредби) добавете опцията за ръкописно разпознаване - на моя телефон с Android Pie има 3 опции:
   
Ако не смятате да въвеждате с клавиши, а само с говор, може да оставите само ръкописно разпознаване, за да не се налага да натискате бутона за превключване на езиците още веднъж. Микрофончето в този режим извиква различна функция, която работи с български без проблем (поне при мен на Nokia-та, не ми се тества на другите телефони).
Цитирай
#28

Да. Така вика функияа заложена в андроид за гласова диктовка , с която няма никакъв конфликт българския език. Много благодаря и за това решение.

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай
#29

Днес забелязах, че и при мен е бъгнато и съм си с Пиксел телефон, а не някакви custom версии на Андроид. Преди беше ОК, не знам от кога е прецакано.
Цитирай
#30

(2019-08-01, 18:39:32)yo_asakura написа:  Днес забелязах, че и при мен е бъгнато и съм си с Пиксел телефон, а не някакви custom версии на Андроид. Преди беше ОК, не знам от кога е прецакано.

Днес в Google Play има update на GBoard, който решава проблема (само не забравяйте да превключите на български самата клавиатура, преди да натиснете микрофончето).
Цитирай
#31

При мен я няма новата версия още, но значи да очаквам скоро.
Цитирай
#32

Явно зависи от телефона. При мен на samsung note 9 има update и се оправи.
При жена ми на xiaomi mi 8 още няма update и не работи.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай
#33

При мен пък с Honor 20 lite и андроид 9 не работи и нямам актуализация на клавиатурата,а на Honor 8 lite с андроид 8 си работи също без актуализация. И на двата телефона версията на Gboard е една и съща само андроида е различна версия. Лудница.
Цитирай
#34

Е явно вървят към ъпдейт, който фиксва този пробле, което е много похвално откъм бързина на реакция. Просто ще чакаме за останалите дивайси да се появи Smile

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай
#35

При мене най новата е тази и е още бъгава, коя версия работи коректно?[Изображение: 6e6c2bf962185ed0a7c068a1d8f0b1ed.jpg][Изображение: 7920451b6b9b6e0e3d5a7ffdf9e7c9fe.jpg]

Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай
#36

При мене след последния ъпдейт проработи за малко и после пак се скапа. Върнах се пак към версия 8.0.4
Цитирай
#37

Момци ( и моми ), има ъпдейт на клавиатурата. Малко преди него моята взе, че започна да разпознава българска реч и да превежда нормално. Пробвайте да видим, как е при Вас.

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай
#38

Вярно , и аз ъпдейтнах и работи...за сега.
Цитирай
#39

И при мен работи след ъпдейта
Цитирай
#40

При мен стана като деактивирах гласовото въвеждане Samsung    

Samsung Galaxy Note 2 GT-N7100
Цитирай
#41

A аз смених телефона.. Smile

1 нова мото 30..чиста работа - не че е това решението

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай
#42

Някой дали е открил начин когато въвежда с voice typing да слага топка или въпросителна в края на изречението?

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Цитирай
#43

(2023-05-04, 22:07:36)mitkoandroid написа:  Някой дали е открил начин когато въвежда с voice typing да слага топка или въпросителна в края на изречението?

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Ако езика е само English (US) слага "full stop", "question mark", "comma" , "exclamation point".

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#44

Имах предвид на български език когато въвеждаш.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)