Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Без ъпдейт до MIUI 11
#1

Цитат:Xiaomi, които са известни с дългогодишната поддръжка на своите смартфони, обявиха, че седем техни модела няма да получат ъпдейт до MIUI 11. Споменатите в списъка устройства са Redmi Note 4, Redmi 3S, Redmi 3X, Redmi 4, Redmi 4A, Redmi Note 3 и Redmi Pro. Всички те няма да получават в бъдеще софтуерна поддръжка от страна на Xiaomi, но поне временно за тях ще има ъпдейти за сигурността. За момента от Xiaomi не планират да прекратяват поддръжката на други свои модели

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
Цитирай
Аксесоари
#2

С този списък телефони нещата започват да се изясняват.
Поддръжката вече ще приключва след около 2.5-3 години, като така догодина ще окапят и телефоните с Нуга, което ще прави писането на софтуер доста по-лесно, понеже списъкът с поддържани телефони ще е по-малък.
Изненадващо беше преди гореизброените модели да спрат точно Ми 5 и Redmi note 3 Qualcomm, но по тази логика до края на годината трябва да оповестят и край на поддръжката за mi 5s/5s plus/mi note 2.
Toва ще го видим в последствие, защото все пак имаме отделяне на бранд Редми от марката Xiaomi И съответно поддръжката на Ми устройствата може да се окаже с малко по-различен критерий на отпадане на моделите.
Лично за мен ще е добре да се знае, че дадена марка има N на брой години, версии на андроид или нещо фиксирано като време за поддръжка, за да може човек да си прави сметката още преди покупката и да няма изненади.
Разбира се, винаги има и къстъм ромове, ако някой смята, че е с актуален хардуер и държи на по-нова версия на андроид.
Истината е, че щеше да стане страшно, ако не бяха предприели тази крачка, а сега остава да мислят за
Snaprdagon 821 - 4 модела
снапдрагон 835 - два модела
снапдрагон 845 - 4 модела
855 - два модела
675 - 1 модел
660 - 3 модела (обединявам mi 6x и а2)
636 - 3 модела
625 - тук все още списъка е голям (redmi note 4, mi max 2, mi 5x/a1, redmi 5 plus, redmi 6 pro/a2 lite, s2.... и т.н)
и надолу вече няколко медиатека и по-слаби снапдрагони, но общата бройка е oколо 30, а при разделяне на брандовете нещата се опростяват допълнително
Цитирай
#3

Лично аз не го виждам в бъдище ноте 5 може и да греша от сега съм се премирил,цялото семейство са с xiaomi
Цитирай
#4

Ноут 5 е на една година и получава пай. Актуален ще е поне тази и другата година
Цитирай
#5

Redmi 4 значи ли и Redmi 4X? Май не, значи тези които сме с 4Х ще получим.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#6

Не се надявай.
Цитирай
#7

Аз също мисля, че ще получи
Но вероятно с това ще му приключи поддръжката
Цитирай
#8

(2019-04-26, 19:33:22)suffer написа:  Аз също мисля, че ще получи
Но вероятно с това ще му приключи поддръжката
Може и да продължи,ще видим.Ако ли не,минаваме на следващия модел,излизат нови.По-скоро ще е интересно разделянето на Xiaomi и Redmi.Сега не мога да намеря статията.

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
Цитирай
#9

Един от най сполучливите им модели е редми 4х според мен. Би трябвало да има още един ъпдейт.
Цитирай
#10

щом не повишават андроида ще им е трудно да го поддържат още дълго време.
След изтичане на официална.та поддръжка е най-добре да се сложи нещо Custom И да си карате с него.

xiaomi.eu удължиха поддръжката на Ми 5 като преправят ромовете от МИ 5S
Не знам дали с 4х има откъде да черпят информация, но си има RR, Lineage, Mokee, Havoc, Pixel experience..
Все ще има един читав ром с последния или предпоследния андроид, с който телефонът да получи втори шанс(живот)
Цитирай
#11

Така го описвате, че ако няма ъпдейт за 4х, едва ли не трябва да ги хвърли в коша....
Цитирай
#12

е, не разбира се.
Просто като спре поддръжката всеки телефон остава със секюрити пач от определена дата към дадения момент.
И после ако искаш да ти е по-защитено устройството е добре да вземеш някакви мерки.
Разбира се всичко е до умения, начин на употреба и склонност да тестваш различни от MIUI ромове.
Не съм искал да обидя и засегна никой, а просто да дам евентуални алтернативи. Потвърждавам, че е супер телефончето, а батерията кара мега много. Щеше да е яко да има поне андроид 8, но предвид ситуацията е добре хората да знаят всичките си опции.
Ако съм звучал необективно моля да бъда извинен

Поздрави!
Цитирай
#13

(2019-04-27, 10:06:17)suffer написа:  щом не повишават андроида ще им е трудно да го поддържат още дълго време.
След изтичане на официална.та поддръжка е най-добре да се сложи нещо Custom И да си карате с него.

Чисто от любопитство,какво ще се случи ако си остане телефона с последния ъпдейт и без поддръжка?Незащитен откъм какво по-точно?

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
Цитирай
#14

Не точно незащитен, ами с повече софтуерни уязвимости. Аз така си обяснявам нещата. Не е болка според мен. Ако обръщаш внимание какво сваляш и инсталираш, и откъде разбира се.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Цитирай
#15

Да. Горе-долу това се има предвид, но може да се ползва още години, докато самия андроид не стане неактуален и спрат да пишат приложения за него
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)