Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Настройки на камерата на S10
#1

Здравейте. Пускам тема, защото имам въпрос за камерата на S10, но ще е хубаво да обсъдим и други въпроси относно настройките на камерата.
Искам да ви попитам в каква резолюция сте настроили да снимате видео със задната камера? В момента съм на FHD 1920/1080 60fps с включена стабилизация на видеото. До вчера снимах с друга резолюция и включено HDR10+, но забелязах, че като споделя с някой друг видеото или го кача във фейсбук, излиза едно светло и бедно на цветове. Просто не на всички резолюции позволява HDR10+ и стабилизация на видеото и се чудя как да го настроя.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз лично снимам UHD 30fps за да мога да използвам и широката камера когато ми трябва. Гледах клип преди известно време че когато се снима 60fps трябва да е на ярка слънчева светлина за максимални детайли във видеото. При не толкова добри условия за снимане е много по-добре за самото качество да е 30fps. Съответно ако снимам навън и е слънчево и хубаво времето, снимам на UHD 60fps, във всички останали случей както споменах UHD 30fps. HDR10+ го избягвам защото ако го гледам на екран без тази поддръжка изглежда странно, а нямам екран който да поддържа HDR10+.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#3

Аз да питам така и така се отвори тема за камерата,предната как е при вас? защото ми се вижда мега зле като качество?на мен 8-цата правеше пъти по хубави снимки
Цитирай
#4

До сега не съм щракнал нито едно селфи но гледай да изключиш Beauty mode преди да щракаш каквото и да е. Но от друга страна колкото и странно да ми изглежда, в определени условия предната камера в моите очи прави по-хубаво видео от задната. Правил съм си експерименти където съм се записвал на видео с предната, след това завъртам телефона и снимам същото видео със задната и качеството на предната задминава задната. Определеното условие което визирам е в къщи в мойта стая с изкуствено осветление ( лампа ).

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#5

А как стоят нещата със стабилизацията на видео?
Струва ми се, че когато е включена стабилизация качеството на видеозаписа се влошава.
Когато включа допълнително и Super Steady (ръчичката "супер неподвижно"), освен, че качеството пада още, оставам с 1 камера, която ми изглежда нещо средно между широкоъгълния и ултра широкия обектив.
Може ли някой да обясни като на лаик?
Цитирай
#6

И аз имам няколко въпроса относно камерата на S 10+,но така или иначе са едни и същи със S 10.Та към въпроса.Невиждам откъде се наглася с каква резолюция да са снимките,най-вероятно няма такава опция. Другото което е боке ефекта(дефокуса на заден план) от live focus ли се получава,защото ако е така ,изобщо не ми харесва как става,защото имяах Huawei Mate 20 Lite и там нещата се получаваха много по-добре(самия ефект боке),тук е един кръг на фокус ,а навдсякъде другаде замъглено,а на Mate 20 Lite всичко е замъглено без лицето примерно,незнам успях ли да обясня добре.

Siemens A50 --> Sony Ericsson T610i --> Sony Ericsson K700i
Nokia N95 --> Nokia 5800 Xpress Music --> LGKU990 Viewty
HTC Sensation --> Samsung Galaxy S4 --> Samsung Galaxy S6 Edge --> HUAWEI Mate 20 Lite --> SAMSUNG Galaxy S10+
Цитирай
#7

Отваряш камерата, влизаш в настройки (от зъбното колело), и за двете камери имаш избор за съотношение, и съответната максимална резолюция, според съотношението.

[Изображение: 26142947.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#8

(2019-04-10, 23:13:24)divna написа:  Отваряш камерата, влизаш в настройки (от зъбното колело), и за двете камери имаш избор за съотношение, и съответната максимална резолюция, според съотношението.

[img=242.99728393554688x500.0000305175781]https://images.vfl.ru/ii/1554930755/c1f9f150/26142947.jpg[/img]

Извинявай ама това изобщо на s10 ли е?
Цитирай
#9

При S10 можеш само резолюцията на видеото да настройваш. За снимките единствено можеш да буташ Aspect Ratio-то на снимките като за съответния избор отговаря някаква резолюция ( 4:3, 16:19, 1:1, Full ). За това зад кой режим каква резолюция отговаря погледни шота на @divna от S8+-са и Wink

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#10

От един месец казвам тук да не пишат тези несобственици на Galaxy S10x. обърквате хората така.

Galaxy Tab S8+
Цитирай
#11

(2019-04-11, 02:53:22)CuBG написа:  При S10 можеш само резолюцията на видеото да настройваш. За снимките единствено можеш да буташ Aspect Ratio-то на снимките като за съответния избор отговаря някаква резолюция ( 4:3, 16:19, 1:1, Full ). За това зад кой режим каква резолюция отговаря погледни шота на @divna от S8+-са и Wink

Предишния телефон ми беше  s8 но няма ноищо общо с тази тема тук.. И да резолюция може да се сменя само на видеото.
Цитирай
#12

Аз вметнах шота защото тя така и така го е качила, поне резолюциите на различните режими са написани на него чисто информативно. На С10 и толкова неможе да се види.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#13

(2019-04-11, 19:16:59)Steve написа:  От един месец казвам тук да не пишат тези несобственици на Galaxy S10x. обърквате хората така.

Предлагам да сложим порта и портиер!
Цитирай
#14

Моделите са сходни. Настройките и опциите в тях също. Всеки може да ги разгледа в някой магазин. OneUI може да се каже ,че е идентичен.
[-] 1 потребител изказва благодарност на LimpBizkit за това мнение:
  • divna
Цитирай
#15

Някой може ли да ми каже оптичните характеристики на камера .Давам пример ,какво ме интересува.
Пример:
Фокусно разстояние: 4,3mm - 129mm , 24-720мм (35мм екв.)
Увеличение: 30х оптично
Максимална светлосила: f/3.5-6.3
Размер на сензора: 1/2.3" (6.2mm x 4.5mm) Exmor R CMOS
Разделителна способност: 20 MP 20.4MP ( 4896 x 2752)

SIMENS A70 -> Nokia N95 8GB - > SONY XPERIA VIVAZ -> Nokia N8 - > HTC Explorer -> HTC Wildfire S -> HTC One X -> Samsung Galaxy S3 -> LG G2 -> Sony Xperia Z1 Compact - > Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy A5 -> LG G3 -> HTC ONE A9 -> SAMSUNG GALAXY S6 -> Sony Xperia X Compact - > Samsung S8 - > Huawei P20 Lite -> Samsung S10 -> Samsung S22
Цитирай
#16

12 MP, f/1.5-2.4, 26mm (wide), 1/2.55", 1.4µm, Dual Pixel PDAF, OIS
12 MP, f/2.4, 52mm (telephoto), 1/3.6", 1.0µm, AF, OIS, 2x optical zoom
16 MP, f/2.2, 12mm (ultrawide), 1.0µm

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#17

(2019-04-13, 18:47:03)ivkos написа:  12 MP, f/1.5-2.4, 26mm (wide), 1/2.55", 1.4µm, Dual Pixel PDAF, OIS
12 MP, f/2.4, 52mm (telephoto), 1/3.6", 1.0µm, AF, OIS, 2x optical zoom
16 MP, f/2.2, 12mm (ultrawide), 1.0µm

Фактически фотоапарат с горните характеристики ще снима много по хубаво от телефона нали .

SIMENS A70 -> Nokia N95 8GB - > SONY XPERIA VIVAZ -> Nokia N8 - > HTC Explorer -> HTC Wildfire S -> HTC One X -> Samsung Galaxy S3 -> LG G2 -> Sony Xperia Z1 Compact - > Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy A5 -> LG G3 -> HTC ONE A9 -> SAMSUNG GALAXY S6 -> Sony Xperia X Compact - > Samsung S8 - > Huawei P20 Lite -> Samsung S10 -> Samsung S22
Цитирай
#18

Зависи как се снима. Всеки фотоапарат на пазара има по-голям сензор от този на телефона който е с размерите на кускус. Силата на тези камери в телефоните е в софтуера който с всяка година става все по-добър и компенсира за размерите на сензора. Обикновения фотоапарат няма същия processing софтуер което означава че при Point and Shoot има шанс телефона да изкара по-добро качество но ако има възможност за снимане в RAW където processing-а става във Фотошоп след заснемане, тогава телефона няма как да изкара по-добър кадър.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
[-] 1 потребител изказва благодарност на CuBG за това мнение:
  • predator661
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)