Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ехо при разговор
#26

Здравейте аз имам същият проблем не всеки но повечето се оплакват че си чуват гласа още веднъж с 10.3.4 stable съм. Някакво предложение за решение на проблема . Тъкмо го взех този телефон и още не съм му се нарадвал и проблемче ???
Цитирай
Аксесоари
#27

Минавай на бета и ще ти се оправи проблема.
Цитирай
#28

Извинявам се, че вдигам стара тема, но мисля че има връзка, а и да не отварям нова! Та, на проблема: при мен също го имаше ехото и след безброй опити, най-накрая се оправи (или са го оправили). Но оттогава насам се случва нещо друго - по време на разговор, отсрещната страна се оплаква, че гласът ми прекъсва, насича и като цяло трудно се чува. Дори съм имал не един и два случая, когато човека от другата страна се е наел нещо да се обяснява и аз се опитвам да го прекъсна, ама нъцки - гласът ми не достига до него. Мислех си, че може да е от обхвата, но се случва и при перфектно покритие от оператора, сменях слотовете на СИМ картата - йок! В последно време пуснах да си записвам разговорите и когато някой се оплаче, че не ме чува - ги прослушвам. Ами да ви кажа записът на гласа ми действително насича и прекъсва, т.е. не е от оператора, а от телефона! Подозирам, че има общо с втория микрофон, който е шумоподтискащ и по някаква причина си "мисли", че гласът ми е фонов шум и се опитва да го подтисне. Пробвах пача от XDA, който би трябвало да намали/изключи втория микрофон, ама и там греда, няма почти никакъв ефект. Вярно, не съм си играл със стойностите, а ползвах тези, които препоръчва пича там, но все пак!
Ми тва е, както се досещате търся идеи със справянето с проблема, щото така е почти невъзможно да използвам една от изконните функции на телефона - да се говори през него. Благодаря предварително и лек ден на всички, прочели до края излиянията ми... Big Grin

П.П. В момента съм с 11.0.5 - стабилна от xiaomi.eu, но ми е правило проблем и с по-предни версии, включително може би последните две бета версии, пак оттам.

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, Xiaomi Redmi 1
ACER Iconia Tab A200, ACER Iconia B1-710
Цитирай
#29

И аз имах проблеми,но почнах да се водя по тази тема https://c.mi.com/thread-2273533-1-0.html .В момента съм с твойта версия и нямам никакви грижи.Да не би да ви е влязло замърсяване в някой от микрофоните?

*** PocoPhone F1 ***
Цитирай
#30

(2019-11-06, 16:54:20)blade_trinity_ написа:  И аз имах проблеми,но почнах да се водя по тази тема  https://c.mi.com/thread-2273533-1-0.html .В момента съм с твойта версия и нямам никакви грижи.Да не би да ви е влязло замърсяване в някой от микрофоните?

Благодаря за отговора! Сядам да чета, тази тема съм я пропуснал.

Хм, изчетох я тази тема.....ми освен проследяване на проблема през различните версии, както и основателния хейт спрямо Xiaomi, нищо съществено няма в нея, нищо в посока фикс или каквото и да е. Ти какво си правил колега, би ли ме насочил?

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, Xiaomi Redmi 1
ACER Iconia Tab A200, ACER Iconia B1-710
Цитирай
#31

Бях с 10.3.7 и нямах проблем с нея.Защо не се опиташ да се върнеш на нея за сега.Наблюдавай темата която съм посочил и когато стане ясно,че няма проблем,тогава минете на 11.Друг съвет който мога да ви дам е да проверите за замърсяване микрофоните

*** PocoPhone F1 ***
Цитирай
#32

Из форумите на Шиоми хората се оплакват, че ехото се е върнало, но само при VOIP разговори. С нормална телефония би трябвало да няма проблем.
Цитирай
#33

Хм, сложих наново пача от XDA, спрях достъпа до микрофона на редица приложения, за които това не е фатално и като че ли в момента няма проблем. Ще видим..

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, Xiaomi Redmi 1
ACER Iconia Tab A200, ACER Iconia B1-710
[-] 1 потребител изказва благодарност на paskoff за това мнение:
  • blade_trinity_
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)