Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Нова версия 10.3.1.0 ODEMIXM Global Stable за MIX 2
#1

Здравейте,

Вчера при мен се появи нова global версия 10.3.1.0.
Изчаках и не съм я инсталирал все още, защото реших първо да прочета мнения за нея. Оказа се, че при някои хора се наблюдава проблем с интернет връзката с доста от приложенията.

Има ли някой, който я е инсталирал да сподели впечатления (има ли такива проблеми, някакви други...)?

П.п. Понеже ме дразнеше нотификацията за тази актуализация, пък е не исках да я инсталирам по погрешка взех (беше се свалила сама), че я изтрих от папката и сега при проверка пише, че версията ми е последна. А аз съм с 10.2.2.0 global. Дали не са я спрели заради проблеми или при мен нещо се е омазало, незнам.


Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай
Аксесоари
#2

Не е в теб причината за спиране на известието за нова версия, още повече, че и да изтриеш сваленият файл с актуализацията, при последващо желание от твоя страна за актуализиране, съответният файл ще бъде свален отново. След като е свален, просто чака само да бъде приведен към инсталиране.
Вероятно наистина са я спрели поради многото оплаквания от потребители, защото преди два дни излизаше като известие за наличието на нова актуализация, а именно 10.3.1.0, а сега дори и ръчна проверка, информира, че съм с актуалната за момента 10.2.2.0.
Чакаме следваща версия, вярвам с липсващите проблеми към Интернет свързаност, липсата на възможност за смяна към тъмна тема, липса на бързо зареждане и т.н.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • siebel
Цитирай
#3

Инсталирах последния ъпдейт и нямам никакви проблеми за сега


Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на zaharyg за това мнение:
  • Be6i4, siebel
Цитирай
#4

Близо 2 месеца след опита за поредна актуализация на софтуера с компилация и номер 10.3.1.0, който по някаква причина бе спрян от разпространение,  преди часове бе пусната нова версия за Mi Mix2 (Global Stable), съответно с променен номер,  10.3.5.0.ODEMIXM, но запазена версия на Андроид, 8.0.0.
В описанието за промени са налични някои от иначе споменатите за спряната версия 10.3.1.0, като сега включва и по - нова дата (текущата дата бе от 1.12.2018г.) на кръпката за сигурност,  която вече ще е от Март 2019г.
Надявам се този път да няма проблеми с новата компилация и да остане налична за сваляне от съответния модел на Xiaomi.
Ще следя за положителни мнения от потребители, преди да намеря малко свободно време, за да актуализирам и моето устройство.
Прилагам снимка с подробностите и информация с новостите в актуализацията:


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#5

Тъкмо мислех последните два три дни да пиша, но и на мен все ми липсва свободното време.
Някой попадал ли е на отзиви за този ъпдейт (аз още не) или пък да има лични впечатления?
За предния (спрения) имаше доста оплаквания за неработещ нет при някои приложения и затова се въздържах да го инсталирам. Но тогава все още можеше да се пише и коментира в MIUI форума, сега с това Mi Community (в което, ако не бъркам, няма раздел за нашия телефон) нищо не откривам.

Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай
#6

В крайна сметка тази вечер намерих малко допълнително време и реших да актуализирам и да споделя впечатлението си от първа ръка.
На първо време виждам някои промени в менютата из настройките, като например при опциите за цял екран, преди имаше поканване към обучение за съответните жестове, а сега ги има нанесени като варианти директно под плъзгачите за активиране или деактивиране на опцията Цял екран.
Другото изключително приятно нещо за мен, което ми направи впечатление,  е вече наличната опция за отключване на телефона чрез лицето на потребителя на устройството,  като разбира преди това трябва да е направена настройка за това чрез насочване на телефона към лицето и активирана съответната опция.
Важно е да се знае, че за да стане видимо това меню за отключване с лице, следва в Основните настройки на телефона да е указан различен от България регион,  като при мен съм маркирал Индия,  защото до сега използвах и приложението Теми и разбрах, че така ще се появи в приложенията и което също не е налично на регион България.
Тази опция (лицево разпознаване), бе интегрирана и в предходната версия 10.3.1.0, за която стана въпрос и в предния ми пост,  но по разбираеми причини тогава, така и не стигнах до инсталирането й и до попадането ми на тази интересна за мен възможност за отключване на телефона.
Поздравления към Xiaomi за добре работещата функция.
Отключването става мигновено,  наистина думата мигновено е точно употребена в случая,  защото няма и частица забавяне, като за да не се налага предварително почукване по дислея,  за да светне и едва тогава да разпознава физиономията ми Smile, активирах опцията за светване на екрана след обръщане на телефона към мен.
В основните настройки на телефона  забелязвам някои допълнителни менюта, за които ще прикача и снимки по-долу.
Предполагам,  че тепърва ще попадам на останалите нововъведения и надявам се ще остана също така впечатлен и приятно изненадан, както в момента на написването на поста ми сега.  Smile


Прикачени файлове Миниатюри
                   

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 2 потребители изказват благодарност на Monipeev за това мнение:
  • siebel, suffer
Цитирай
#7

Всичко е много хубаво, само че Регион Индия вижда сметката на телефона. Спам приложения, реклами и т.н...
Виж на хонг-конг как е.
Там поне е по-чисто
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Monipeev
Цитирай
#8

Сложих на препоръчания регион, като не разбрах дали изчезнаха допълнителни приложения, ако са се появили след указание за регион Индия.
Ще следя и за наличието или липса на реклами, които за щастие ме прескачаха и до сега. Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#9

Аз съм на регион Русия и отключването с лице си работи.

Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на zaharyg за това мнение:
  • blackvivaro
Цитирай
#10

Привет на всички.
От 4 дни съм с въпросния ъпдейт и немога да си позная телефона , цял ден здраво мачкане само на мобилни данни и вечер в 11ч батерията е на 50% да отбележа Виваком страна Русия съм дал. Просто съм изумен.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)