Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

VoIP приложения - не ме чуват
#1

Привет,

телефона на майка ми се държи странно.

При разговори през оператори няма проблем, но когато ползва viber/messenger не я чуват от другата страна.
В сервизното меню микрофоните работят.

Връщане на фабрични настройки не помага.

Някакви идеи?
Цитирай
Аксесоари
#2

Преинсталирай приложенията и тествай.
Цитирай
#3

Първото нещо което направих е да ги преинсталирам - не проработи.
Върнах фабричните настройки - реално тук телефона остава както е купен и инсталирах наново приложенията - не проработи.


Струва му се като някакъв софтуерен бъг...
Цитирай
#4

(2019-04-12, 17:33:07)simeonivanov22 написа:  Първото нещо което направих е да ги преинсталирам - не проработи.
Върнах фабричните настройки - реално тук телефона остава както е купен и инсталирах наново приложенията - не проработи.


Струва му се като някакъв софтуерен бъг...
Може,можеш ли да напишеш точната версия.Аз имам в шкафа един ноут 5 ползвам го за кастване на филми,ама след ъпдейта нещо взе да се сгомнясва,губи звук.
Цитирай
#5

Redmi 5 - MIUI 10.2.1.0

Сега инсталирах whatapp... с него работи.

С Viber/messenger се чувам себе си като звъня Big Grin

П.С - когато ме търсят - няма проблем. Има проблем ако набирам от xiaomi-то, но не и когато ме набират Big Grin
При ВИДЕО РАЗГОВОРИ няма проблем....

Китайска работа
Цитирай
#6

По принцип достъпа до микрофона понякога се иззема от Google assistant
Цитирай
#7

Я изключи асистента.
Цитирай
#8

Кажете как и ще го спра утре сутринта

Update - позволих микрофона само да може да се ползва от viber... няма промяна.
Понякога на 10-тото позвъняване ме чуват от другата страна. През останалото време когато говоря се чувам себе си Smile
Цитирай
#9

https://www.google.com/url?sa=i&source=w...4489349983
Цитирай
#10

ok google го спрях още сутринта, но не виждам промяна...
рестарт на устройството не помага също Sad

Линка е от 2017-та година и не знам колко е свързано с моя проблем
Цитирай
#11

Ако в инженерното меню всичко е ок, вероятно е софтуерен проблема
Цитирай
#12

Мисля че имаше подобна тема, в глобалния форум. Май проблема е, в самият вайбър. И някаква несъвместимост, с китайчето.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#13

Може ли линк към темата, ако случайно може да я намериш?

PS: Даде ми добра идея да пробвам с по-стара версия на viber - в момента работи (9 версия), но все пак ще го наблюдавам тия дни и ще кажа.

Messenger-a ще инсталирам по-стара версия утре
Цитирай
#14

Същите проблеми забелязах и аз.С Редми5 съм и не ме чуват в месинджъра на аудио,а на видео се чуваме.При интернет от оператора(теленор) няма проблем.Към това трябва да насочим разсъжденията-защо при Wi FI,се получава този проблем.
Цитирай
#15

Колеги , открихте ли решение на този проблем ? По-стара версия на вайбър или месинджър върши ли работа ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)