Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo Z6 Pro - поредният флагман с 5G
#1

Нa 23 aпpил Lеnоvо ce пoдгoтвя дa пycнe cлeдвaщия cи флaгмaн Z6 Рrо. Според думите на вицeпpeзидeнтъта нa ĸoмпaниятa Чaнг Чeнг, той щe бъдe пъpвoтo ycтpoйcтвo нa Lеnоvо c фyнĸция 5G. Изoбpaжeниeтo, пyблиĸyвaнo нa ĸитaйcĸaтa coциaлнa мpeжa Wеіbо, пoĸaзвa ycтpoйcтвoтo, пoддъpжaщo eднoвpeмeннo 4G и 5G cвъpзaнocт, пoтвъpждaвaйĸи двoйнитe ЅІМ cлoтoвe.

[Изображение: f6978ed4e547504ca2d06c3b69081013-full.jpg]

Вече е ясно, че устройството ще разполага с чипсет Snapdragon 855 заедно с това, което компанията нарича 100MP HyperVision камера на гърба. Lеnоvо Z6 Рrо ce oчaĸвa дa имa диcплeй бeз пpopeз c или плъзгaщ ce дизaйн, или c пoвдигaщa ce пpeднa ĸaмepa. Дpyгитe извecтни пapaмeтpи ca ceнзop зa пpъcтoви oтпeчaтъци и 125-гpaдycoвa yлтpa-шиpoĸoъгълнa ĸaмepa c 2.39сm мaĸpo възмoжнocти.

[Изображение: 40920f900dc822c4b59009d1d13015f5-full.png]
Източник: >>>>>>>

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • niksanvn
Цитирай
Аксесоари
#2

Lenovo Z6 Pro:

 
Цитирай
#3

Очаква се Lenovo Z6 Pro да получи батерия на 4000 MAh и вграден скенер за пръстови отпечатъци.

                          [Изображение: f16a7fe740bdf5534d533a05e20285bb-full.jpg]     [Изображение: 424683c30ee6b4fa8b52dbc7e96f3f25-full.jpg]

 
Цитирай
#4

В китайската социална мрежа Weibo се появи рекламен постер със смартфона, в който се вижда четворна основна камера с вертикално разположение, а главният сензор на устройството ще е с резолюция 48MP. 

[Изображение: decaf1065722fdafc76944745aa2148e-full.jpg]

 
Цитирай
#5

Нали уж беше 100 МР супер-пупер-дупер камерата ?
Цитирай
#6

(2019-04-19, 19:01:26)gsm написа:  Нали уж беше 100 МР супер-пупер-дупер камерата ?
 Z6 Pro няма да разполага с 100MP камера с един обектив в задната част.  Става въпрос за 100MP качество на изображението с помощта на метода за оптимизация на софтуера.

Промоционално видео на модела, загатващо за използването на технология, наречена Hyper Video:


 
Цитирай
#7

(2019-04-19, 19:28:10)NoMaD написа:   Z6 Pro няма да разполага с 100MP камера с един обектив в задната част.  Става въпрос за 100MP качество на изображението с помощта на метода за оптимизация на софтуера.

Става въпрос за някаква интерполация, която няма как да доведе до по-високо качество. Маркетинг за рибоци, конкуренцията е голяма... Smile

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
[-] 1 потребител изказва благодарност на HERUS за това мнение:
  • solo5
Цитирай
#8

В китайската социална мрежа Weibo се появиха кадъри заснети със Z6 Pro, който се очаква да бъде представен на 23 април в Китай. Вече стана ясно, че той ще разполага с четворна основна камера с 48MP сензор и технология за заснемане на видео, наречена Hyper Video. Освен това камерата, която носи името Hyper Vision, ще може да заснема изображения с резолюция до 100MP.  



 
Цитирай
#9

От това което видях от поста на NoMaD, не съм впечатлен от качеството на изображенията
Цитирай
#10

Станаха ясни пълните характеристики на Lenovo Z6 Pro:

[Изображение: 0e2ea1ad7f2dc8966c8c76de8bae7fa5-full.jpg]

 
Цитирай
#11

Излезе официалният видео тийзър на Lenovo Z6 Pro:

И малко снимки: 

 
Цитирай
#12

В Китай Lenovo официално представи флагманския смартфон Z6 Pro. Смартфонът ни предлага 6,39-инчов AMOLED дисплей с резолюция 2340х1080 пиксела. На борда си Lеnоvо Z6 Рrо разполага със Ѕnарdrаgоn 855. Πoддъpжa ce тexнoлoгиятa Gаmе Тurbо зa пoвишaвaнe нa пpoизвoдитeлнocттa пpи игpитe. Oxлaждaнeтo ce ocъщecтвявa oт eфeĸтивнaтa cиcтeмa Соldfrоnt, бaзиpaнa нa тoплиннa тpъбa. Haлични ca дo 12 GВ RAM и дo 512 GВ външна памет. Имa cлoт зa външни mісrоЅD ĸapти c ĸaпaцитeт дo 512 GВ. Батерията ни предлага от 4000 mAh с поддръжката на бързо захранване с мощност 27 W. Глaвнaтa ocoбeнocт нa нoвия cмapтфoн e чeтвopнaтa ocнoвнa ĸaмepa, ĸoятo бe aĸтивнo peĸлaмиpaнa пpeз пocлeднитe няĸoлĸo мeceцa. Haчинът нa paзпoлoжeниe нa oптичнитe ceнзopи нaпoмня тoзи нa флaгмaнcĸия cмapтфoн нa Нuаwеі, нo нe нaй-нoвия Р30, a минaлoгoдишния Р20. Bиждa ce ocнoвния блoĸ c тpи фoтoceнзopa, пoд ĸoйтo e paзпoлoжeн чeтвъpтият ceнзop. Peзoлюциятa нa глaвния ceнзop e 48 MP. Bтopият ceнзop e c peзoлюция 16 MP. Peзoлюциятa нa тpeтия ceнзop e 8 MP. И чeтвъpтият e ТОF 3D-ĸaмepa c peзoлюция 2 MP, ĸaтo paзмepът нa пиĸceлитe e гoлям – 2,9 миĸpoнa. Чeтвъpтият ceнзop ce изпoлзвa зa измepвaнe нa paзcтoяниятa дo oбeĸтитe нa cцeнaтa. Bcичĸo тoвa ce дoпълвa c бъpзa РDАF фaзoвa cиcтeмa зa aвтoмaтичнo фoĸycиpaнe и oптичнa cтaбилизaция нa изoбpaжeниeтo. Lеnоvо Z6 Рrо мoжe дa зacнeмa видea c 4K peзoлюция. Изпoлзвa ce пoмoщтa нa aлгopитми c eлeмeнти нa изĸycтвeн интeлeĸт. Bгpaдeнa e фyнĸциятa Dоublе Vіеw Vlоg, дaвaщa възмoжнocт нa eднoвpeмeнeн зaпиc нa видeo c пoмoщтa нa ocнoвнaтa и пpeднaтa ĸaмepи. Πpeднaтa ĸaмepa e пocтaвeнa в ĸaпĸooбpaзния oтвop нa eĸpaнa и имa ceнзop c peзoлюция 32 MP. От днес в Китай започва приемането на предварителните заявки, а масовите продажби и доставките стартират на 29 април. Цените за версиите са съответно 6/128 - $430, 8/128 – $446, 8/256 -  $565 и 12/512 - $744.

[Изображение: bdbd65c6caaa6916cd4eab7d01566881-full.png]
Източник: >>>>>>

 
Цитирай
#13

Здравейте,искам да кажа за един проблем с Lenovo z 6 pro,преди 2 дена си го взех и незнайно как една сутрин ставам и се оказва че стъклото на камерата е счупено.И то точно първата камера,и още не мога да си обясня как така точно там се е пръснало стъклото.А най големия проблем е че няма никакви части за тоя телефон,като стъкло за камерата нито пък заден капак.Ако някой знае от къде мога да си намеря стъкло за телефона ще му бъда много благодарен.Всъщност намерих стъкло даже и протектор за камерата ама в Алиекспрес ама тя до като дойде ще минат месеци.
Цитирай
#14

Пусни запитване до оторизирания им сервиз.
Булграм
Tелефон: (02) 445 22 30
Работно време: 8:00 - 17:00 ч., от понеделник до петък
Адрес: ул.“Чипровци“ 7, София

 
Цитирай
#15

Направих запитване и се оказа че този модел не се обслужва от тях.

Само да предупредя бъдещите собственици на Lenovo Z 6 pro,че в България никъде не може да се намерят резервни части за този модел.Обърнах дъното нагоре за това стъкълце и се оказа че само от алиекспрес може ад се купи.Става въпрос че никой сервиз няма части за тоя модел.
Цитирай
#16

(2020-08-31, 08:02:30)gimen написа:  Направих запитване и се оказа че този модел не се обслужва от тях.

Само да предупредя бъдещите собственици на Lenovo Z 6 pro,че в България никъде не може да се намерят резервни части за този модел.Обърнах дъното нагоре за това стъкълце и се оказа че само от алиекспрес може ад се купи.Става въпрос че никой сервиз няма части за тоя модел.

В гаранционната карта не е ли изписано кой сервиз извършва обслужването? Свърза ли се с българското представителство? Продавал се е и в Технополис, попитай там към кой сервиз да се обърнеш.

Иначе е нормално да няма части, този модел се предлагаше за кратко в Европа, дойде късно и си тръгна бързо. Отделно поддръжката на телефоните им не е най-добрата. Брат ми имаше Vibe Z2 Pro, на който след една година избиха жълти петна по дисплея. Сервизът им нямаше части, отказаха ремонт и нямаха наличен нов телефон за замяна... 

Кое от двете стъкла е счупено, тройната камера или единичната? Измери стъклата и потърси съвместими от друг телефон. Цените на тези в Алиекспрес са неоправдано високи. 

Хубаво ще е да сложиш нещо за предпазване на камерата. Почисти колкото се може счупени парчета, прах и др. и сложи парче тиксо върху камерата да я предпазиш от бъдещи проблеми.
Цитирай
#17

Да търсих ама никъде не е споменат сервиза ходих и до теленор но от ми казаха че не може ли да ми кажат в кой е сервиза,трябвало да пуснат запитване.Да свързах се и от там ми казаха че този модел не се обслужва от тях.Да и те това ми казаха да отида в някой сервиз и да ми сложат някое друго стъкло от друг модел.Ама нали разбираш че това е смешно от страна на теленор да предлагат нещо а да нямат поддръжка за това.Да и аз това мисля да направя да махна счупените парченца и да му залепя едно тиксо временно до като намеря някакво решение.Все пак благодаря да съдействието,ако намеря някакво решение ще пиша.
Цитирай
#18

Кое от двете стъкла е счупено? Измери ги на височина и ширина и дай размерите тук, може да намерим заместител.
Цитирай
#19

Стъклото на с трите камери,а размерите са дължина 4,1 см ш-1 см и по 1 см между камерите.
Цитирай
#20

Здравейте,имам Lenovo Z6 pro.И да питам имали някой в форума който го има че да питам имали ъпдейт на андройд 10,и въобще имали някакви ъпдейти за тоя телефон защото от какво съм го взел нямам нито един.И като чета из форумите на леново из света хората говорят че нямало да има нито един ъпдейт за тоя модел.
Цитирай
#21

Провери на 4PDA - Тап

 
Цитирай
#22

Глобалната версия май е останала без подръжка. Последният ъпдейт е от март/април ~декември (11.0.405). Китайската версия има обновления и това е може би най-сигурният и стабилен вариант, ако искаш ъпдейти.

Това е от Upgrade Matrix сайта на Леново: Lenovo Z6 Pro (Lenovo L78051) Android 9.0 Pie No upgrade planned.
Цитирай
#23

Да ама аз съм с още с 11.0.217 ST и до сега нямам никаква актуализация до момента.
Цитирай
#24

(2020-09-09, 10:11:25)gimen написа:  
Да ама аз съм с още с 11.0.217 ST и до сега нямам никаква актуализация до момента.

Най-вероятно няма да има, все пак обаче провери ръчно за ъпдейт през телефона, търси Software Upgrade или System Upgrade. Другият вариант е през десктоп приложението им - LMSA. Там също има опция за ъпгрейд. Успех. Подръжката им извън Китай е пословично слаба от години насам, брат ми имаше подобни проблеми с неговото устройство.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)