Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Запис на разговори за S9/S10/Note8/Note9 за Android 9.0 Pie
#26

Ок, благодаря за инфото. Да затривам спокойно

Изпратено от моят SM-N960F с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#27

При чисто нов телефон от Теле***, дали има нужда поне веднъж да се постави BG sim карта и да се премине през всички начални стъпки? Сещам се че имаше ограничение са телефоните на Samsung купени примерно в Европа да работят само с Европейски карти и тн.

SGA2》SGS4》Moto G》SGS4 Mini》SGS7》SGS8》SGS10
Цитирай
#28

(2019-07-08, 05:56:12)ivanivanovvv написа:  При чисто нов телефон от Теле***, дали има нужда поне веднъж да се постави BG sim карта и да се премине през всички начални стъпки? Сещам се че имаше ограничение са телефоните на Samsung купени примерно в Европа да работят само с Европейски карти и тн.

Не, не е необходимо, ако ще се ползва с Европейска карта.
(Поне 5 мину
ти раговор през SIM карта (от региона, за който е  закупен) са необходими, само ако смятате да го ползвате с карта от друг регион.)

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • ivanivanovvv
Цитирай
#29

Система Windows 7. Телефона  G973F/DS Теле***
Инсталиран последен Smart Switch.
В Device manager телефона е разпознат.
Телефона го извадих от кутията,и през Bixby +vol up
+ power,влизам в (забравих му името меню).След това от там избирам втора опция 'Restart in Download mode'
Ako стартирам телефона ,до повяването на първият екран "Да започваме",и в това време usb кабелът е закачен към компютъра,изкача прозорец Driver Successfully installed, и през компютъра влизам в storage  на телефоанa(разбира се е празно).
С тези стъпки би трябвало драйвера да е инсталиран.Но в Odin флаша не сработва.Нито с 3,13,3, предоставен тук в темата, нито с 3,13,1 от темата за S8.При Odin от тази тема се проваля на ....Partition.... При стария 3,13,1 заспива на " Setup Connection "'


Прикачени файлове Миниатюри
       

SGA2》SGS4》Moto G》SGS4 Mini》SGS7》SGS8》SGS10
Цитирай
#30

Има нова защита при серията S10 и метода не работи за сега. Единствения начин да минеш на друг регион е със сим карта на съответния регион, който искаш. Аз си поръчах израелска сим карта и така подкарах записа на разговори на S10.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#31

Ако може малко по-подробна информация.
Защо след като метода описан в първият пост е сработил при теб ,сега се налага да ползваш израелска сим карта?

Ако в момента работи метод с карта то какъв е той?

И към модераторите. Молба. Премахнете s10 от списъка,за да предпазите други потребители да хвърлят 1600 лева на вятъра.

SGA2》SGS4》Moto G》SGS4 Mini》SGS7》SGS8》SGS10
Цитирай
#32

Метода работеше при мен когато бях с Note 9. Написах темата, като съм чел инструкции от чужди сайтове и няма как да знам дали работи на всички телефони, водеше се, че работи. Взех си S10 и се оказа, че вече не работи, поне докато не измислят нов метод. 
Оказа се обаче, че е много по-лесен вариант да си вземеш сим карта от държава, в която запис на разговори е позволен и е наличен в софтуера. 
Поръчах си от eBay израелска сим карта, понеже беше най-изгодна и с бърза доставка и си активирах функцията. Всъщност самата опция за запис на разговори е налична във всички версии на софтуера, но регионално за Европа е заключена и не се показва в менюто. "Номера" е да сложиш израелската сим карта в телефона на мястото на българската и да върнеш фабрични настройки на телефона. Региона се сменя и функцията вече е налична в менюто. След това си слагаш отново българската карта и си продължаваш с наличната функция. 
Ако си от София мога да ти услужа с картата и да си активираш записа, ако не си от София мога да ти дам линк от къде съм я поръчал и да си поръчаш и ти  Smile

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 3 потребители изказват благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • desielenkova, filco, ivanivanovvv
Цитирай
#33

За триене.

SGA2》SGS4》Moto G》SGS4 Mini》SGS7》SGS8》SGS10
Цитирай
#34

(2019-07-09, 18:06:05)ivan_vylka написа:  Метода работеше при мен когато бях с Note 9. Написах темата, като съм чел инструкции от чужди сайтове и няма как да знам дали работи на всички телефони, водеше се, че работи. Взех си S10 и се оказа, че вече не работи, поне докато не измислят нов метод. 
Оказа се обаче, че е много по-лесен вариант да си вземеш сим карта от държава, в която запис на разговори е позволен и е наличен в софтуера. 
Поръчах си от eBay израелска сим карта, понеже беше най-изгодна и с бърза доставка и си активирах функцията. Всъщност самата опция за запис на разговори е налична във всички версии на софтуера, но регионално за Европа е заключена и не се показва в менюто. "Номера" е да сложиш израелската сим карта в телефона на мястото на българската и да върнеш фабрични настройки на телефона. Региона се сменя и функцията вече е налична в менюто. След това си слагаш отново българската карта и си продължаваш с наличната функция. 
Ако си от София мога да ти услужа с картата и да си активираш записа, ако не си от София мога да ти дам линк от къде съм я поръчал и да си поръчаш и ти  Smile

Малко уточнение.

При смяна на регион само със Израелска/Тайландса/ДругаАзиатска SIM карта - това замества RealTerm процедурата и фалшването с Combination firmware, които излизат по-късно за новите bootloader-и.

Но поне при мен (имам Тайландска карта) и без смяна с THL firmware, в последствие нямах ОТА updates.
Идвал ли ти е в последтвие OTA update?

Вариант за последващи updates при мен бяха само с Odin и Home_CSC.

Та се напожи да сменя цялостно с ODIN до THL (и с тайланската sim), т.е. избегнах combination.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#35

Няколко актуализации получих вече ОТА без проблем.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#36

Няколко пъти актуализирах и аз ,проблеми нямаше до последната актуализация.
След като се актуализира телефона ми изписа че не се е актуализирал и че трябва да се свържа със Samsung .
Поглеждам настройките и ми изписва че няма други актуализации Smile
Повече не ми е излизало подобно съобщение .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#37

Това е защото си бързал да изтриеш кеша преди да е завършила напълно актуализацията. Трябва след актуализация да стигнеш до началния екран и да изчакаш 1-2 минути, докато логото на Андроид Пай не се махне от статусбара и тогава да триеш кеш ако ще триеш. Аз лично не виждам абсолютно никакъв смисъл от това и не го правя.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • Compare, GM™
Цитирай
#38

Здравейте!
Какво е положението към днешна дата за S10+?
Работи ли записа на разговорите по гореописания метод или само с чужда карта се активира?
Поздрави!
Цитирай
#39

Само с чужда карта на този етап.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 4 потребители изказват благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • alba77, algor, GM™, ivanivanovvv
Цитирай
#40

Благодаря ви за бързата реакция!
Писал ви ЛС, за да не спамя темата.
Цитирай
#41

Здравейте отново!
Бих желал в нарочен пост да изкажа огромната си благодарност към ivan_vylka за всичко, което направи, за да успея да активирам записа на разговорите на S10+.
Отдели време човека да се видим да пробва активацията, даде ми картата си, след това продължи да чете в интернет и ми прати такова подробно и лесно смилаемо указание какво да направя с апарата и картите стъпка по стъпка, че сляп да бях пак нямаше как да объркам нещо.

ivan_vylka, благодаря ти, човече!
Благодарение на хора като теб, които винаги са готови да помогнат на непознат (безкористно!!!) с каквото и както могат, не губя надежда, че нещата в жалкото ни подобие на държава ще се оправят.

Благодаря ти!  Buga
[-] 7 потребители изказват благодарност на algor за това мнение:
  • alba77, Compare, Diego Armando, GM™, ivanivanovvv, ivan_vylka, vladofena
Цитирай
#42

Ванка, има ли вариант за запис на Ноте 10+, по този начин ?


======
Сега се зачетох, че няма вариант. Прати ми линка за израелска карта.
Цитирай
#43

Здравейте съ-форумници, дори и това да е моя първи пост, и поздрави от Италия.
Благодаря ви предварително за помощта, която се надявам да ми окажете и за кометарите по тази тема.

Много се заинтересувах от темата за запис на разговорите променяйки CSC чрез израелска или тайландска сим карта.
За сега имам Ноте 9 с италиаснки но бранд фирмуеар, което е на орео но така бих могла да премина на пай.

Също се интересувам от покупка на нов галакси А40 или М30 - и давата са с италиански но бранд пай като начален фирмуеар и бих желала да ги излекивам по същия начин.
Дали ще става с тези модели?
Щом ще бъдат нови трябва ли да говоря около 5 минути с италианската сим карта, тъй като си живея тука и няма да пътувам до азиатски страни

Както чета е по-желателно израелска карта - дали добре съм разбрала?

И още нещо:
До сега винаги съм упдайтвала с пълен фирм свален от сам мобиле е и один, цъквайки на "АР" и избирайки tar.md5 файла.

В бъдеще желаейки да запазя азиятското CSC ще мога ли да си флешвам фирмуеарите от италия през один по същия начин или ще е нижна по-особена процедура?

Smile 
До скоро.
Алба.
Цитирай
#44

Това работи на NOTE 10+ https://4pda.ru/forum/index.php?act=find...88152742-6 Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на batalski за това мнение:
  • alba77
Цитирай
#45

(2019-12-04, 08:33:52)batalski написа:  Това работи на NOTE 10+ https://4pda.ru/forum/index.php?act=find...88152742-6 Smile
Т.е. се флешва само CSC-то.
С один ли става и ин ап ли се пуска дзип файла?

Разбира се аз ще трябва да намеря CSC на желания модел, било то ноте 9 а40 или м30.
Цитирай
#46

Само HOME_CSC за регион Индонезия(XID) с Один.  Стига да е само за регион Индонезия а не мулти. Ако имаш VOLTE ще трябва ръчно да се въведат Telenor IMS или Vivacom IMS.
Цитирай
#47

Мога да споделя с вас как съм направил моят S10 да записва разговори без допълнителна програма ако някой се интересува получавам си ъпдейти нормално и в самия указател срещу всяко повикване си има микрофон ако има запис.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай
#48

(2019-12-05, 19:55:11)kali_74 написа:  Мога да споделя с вас как съм направил моят S10 да записва разговори без допълнителна програма ако някой се интересува получавам си ъпдейти нормално и в самия указател срещу всяко повикване си има микрофон ако има запис.
С не-европейска sim карта.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#49

Да ползвам израелска карта с доставката ми струва 8.90 долара. И пристигна за една седмица всичко работи перфектно. Купих я от ebay

https://www.ebay.com/itm/New-Israel-PELE...3e89f4becf

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
[-] 2 потребители изказват благодарност на kali_74 за това мнение:
  • chicholyubo, losh1
Цитирай
#50

(2019-12-05, 21:50:15)kali_74 написа:  Да ползвам израелска карта с доставката ми струва 8.90 долара. И пристигна за една седмица всичко работи перфектно. Купих я от ebay

https://www.ebay.com/itm/New-Israel-PELE...3e89f4becf
Писано е няколко пъти, но да уточним за sim картата:
- може да е и неактивна
- може да се ползва многократно
- нужна е само веднъж за един factory reset*
(поради, *който всичко се изгубва, направете си backup (архив))


Обновяването на firmware работи, когато за съответния регион има нов firmware.

Ако телефона е нов, е необходимо да се направи разговор поне 5 мин с европейска sim карта, преди да може да разрешиаа досъп до не-европейска.

Освен "запис на разговор", вече работи и Samsung Pay (с поддържани банкови карти)

П. П.
Погледнах, че в eBay дори се намират и по-евтини израелски и тайландски sim карти.

Предоставям безплатно своята тайландска sim за смяна на csc, само на място в София (кв. Изток).
От 21 декември '19 до 5 януари' 20 "sim картата" ще в Ямбол

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 3 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • GM™, ivanivanovvv, losh1
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)