Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Запис на разговори за S9/S10/Note8/Note9 за Android 9.0 Pie
#76

При мен дойде TC9 TC5 Ниво на защита 1 април.

SGA2》SGS4》Moto G》SGS4 Mini》SGS7》SGS8》SGS10
Цитирай
Аксесоари
#77

Значи при мен се е омазало нещо... не получавам ОТА update. Някой ако може да даде жокер. Телефона е теленорски, купих израелска карта, фактори ресет с нея, активация с нея и сложих теленорската карта. Имам запис на разговори, ама няма ъпдейт... а аз го чакам заради проблема с LEDа който не показва пропуснати обаждания (въпреки, че не знам дали е поправен тоя бъг).

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай
#78

За регион Израел има само 2 фърмуера под андроид 10 - първия от декември с версия DSLB и следващия е чак от март - DTC5. В България има цели 5 версии под андроид 10 - DSLB, DTA1, DTA5, DTB6 и DTCA. Ако в момента си на една от последните 4 версии, които съм оцветил в синьо, няма да получиш ОТА актуализация, защото версията, с която си просто не е била пускана никога за регион Израел.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#79

С DTA1 съм... какво да направя за да може да получавам отново актуализации? Много благодаря за помощта.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай
#80

Само флашване с Odin на последната версия за Израел ще ти помогне.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • SpLiT
Цитирай
#81

(2020-04-17, 15:56:42)SpLiT написа:  ... а аз го чакам заради проблема с LEDа който не показва пропуснати обадания (въпреки, че не знам дали е поправен тоя бъг).
Здрасти, руснаците пишат, че не е оправен. Не съм го  пробвал.

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай
#82

Моля ви спешно за помощ.

Ноте 10 плус дойде, но при слагане на тайландската сим карта м идава гресшка:

"SIM network PIN blocked. Enter SIM network  PUK" - въвеждам пина ка сим картата но дава " Incorrect network unlock code entered" после въвеждам пика но същото.

Слагам сим картата в ста Нокиа и сим картата не е блокирана, мога да и сменям пина....

Правих е фактори резет но същото.

eto skriins na grewkata

[Изображение: Screenshot-20190418-194102-Call-settings.jpg] [Изображение: Screenshot-20190418-194118-Call-settings.jpg] [Изображение: Screenshot-20190418-193448.jpg]
Цитирай
#83

Предполагам телефона е нов?
Не е в сим картата проблема. Трябва да проведеш няколко разговора с твойта сим карта и тогава да смениш региона, защото в момента е European SIM Card Only, тоест не приема сим карта извън Европа докато не направиш няколко разговора.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • alba77
Цитирай
#84

Благодаря ти много. Ще спя по-спокойна.
Всъщност аз първо го активирах с италиаската сим карта и поговорих първо под минута, после още само един разговор за 2-3 мин и започнах да се лутам с процедурата.

На кутията пише European SIM Card Only, но от скиин шота се вижда тайландскя регион.
Ще поговоря още с него и пак ще пробвам
Цитирай
#85

(2020-04-18, 23:11:18)alba77 написа:  Благодаря ти много. Ще спя по-спокойна.
Всъщност аз първо го активирах с италиаската сим карта и поговорих първо под минута, после още само един разговор за 2-3 мин и започнах да се лутам с процедурата.

На кутията пише European SIM Card Only, но от скиин шота се вижда тайландскя регион.
Ще поговоря още с него и пак ще пробвам


Минимум 5 минути разговори с европейски карти и после може да се ползва със всякаква карта.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 3 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • alba77, Be6i4, losh1
Цитирай
#86

Поговорих на "празно", тъй като имам минути, общто около 1-2 часа и сега ми разпозна картата. Много съм ти благодарна! Ти ме спаси.
Тъй като напрвих заявленито за 200-те евро бонус, ще изчакам самсунг да ми потвъди по имеил че е прието и ще смея региона.
После ще ви държа в течение.

Отново благодарности на @ivan_vylka  и на @"Чо Smile"

Направих процедурата и беще успещна.
Качеството на записите е безупречно.

Сега съм с Андроид 9. Ще сложа андроид 10 с Один без сим карта и без СД карта и ще направя фактори резет.
За флеша ще сложа HOME_CSC тъй като си оставам на ITV (Италия но бранд) - нали така е правилно да постъпя?
Ще остане ли тайландския регион или пак ще е нужно да правя процедурата?

Имате ли други съвети за флешването?
Цитирай
#87

Здравейте.
Флешнах си Андроид 10 и региона си остана.
[-] 1 потребител изказва благодарност на alba77 за това мнение:
  • Diego Armando
Цитирай
#88

Здравейте,два опита правя с тази карта и няма ефект.Може би проблема е в картата не иска пин или нещо друго?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#89

(2020-08-11, 21:34:59)nichan написа:  Здравейте,два опита правя с тази карта и няма ефект.Може би проблема е в картата не иска пин или нещо друго?

Какъв е модела на телефоан с Exynos или с Snapdragon?
Само Exynos има изралеско CSC.
С прогамaта Phone Info (  https://play.google.com/store/apps/detai....phoneinfo ) в секцията CSC CODE може да видиш дали има AVAILABLE изралелси CSC: ILO, CEL, PTR, PCL.

Направихте ли Factory reset (wipe data/cache) от Recovery менюто? с което след рестарта ще покаже менюто за смяна на CSC.

Ако телефон е чисто нов има регинолно заключане и примерно трябва да се проведе поне 5 мин разговор с европейска карта, за да може да почне да разпозна чужди (от други региони).

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#90

Много благодаря за бързия отговор, телефона е от теленор с Exynos.ползван е три месеца с андроид 10.Два пъти направих Factory reset.но не ми излиза меню за смяна на региона.Относно програмата за която ми пратихте линк прилагам снимка.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#91

(2020-08-12, 12:57:21)nichan написа:  Много благодаря за бързия отговор, телефона е от теленор с Exynos.ползван е три месеца с андроид 10.Два пъти направих Factory reset.но не ми излиза меню за смяна на региона.Относно програмата за която ми пратихте линк прилагам снимка.

Firmware на телефоан Ви е single CSC, a не multi CSC
Това е примерна снимка (друго устройство) от multi csc firmware:
[Изображение: large]

Свалете си израелски CSC, примерно ILO или друг multi CSC
от sammobile или с приложение Frija, обновете firmware с Odin 3.13 през кабела и после поставете израелстка карта и направете factory reset през recovery менюто.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • nichan
Цитирай
#92

Ох и това пробвах,там проблема е че Один не вижда телефона.Понеже за първи път се занимавам с тези работи изчетох темите и правя следното: вкарвам телефона в recovery mode,след  това отивам на reboot to bootloader (предполагам е това е за download mode) и екрана става черен и горе вдясно с ярко червени букви пише "_ntering fastboot mod",показах го на един познат каза че това е download mode.След това го връзвам към лаптопа но го няма.Пробвах и на трите порта.Понеже кабела ми е от двете страни usb-c а на лаптопа нямам такъв порт ползвам на жена ми но и той е оригинален на Samsung.Драйверите за usb ги имам.Когато телефона е в нормален режим Один го вижда.Навремето  избягах от ябълката защото ми писна да чета по форумите за джейлове и там подобни,но тази програма за записите ми е полезна.
Цитирай
#93

(2020-08-12, 18:24:01)nichan написа:  Ох и това пробвах,там проблема е че Один не вижда телефона.Понеже за първи път се занимавам с тези работи изчетох темите и правя следното: вкарвам телефона в recovery mode,след  това отивам на reboot to bootloader (предполагам е това е за download mode) и екрана става черен и горе вдясно с ярко червени букви пише "_ntering fastboot mod",показах го на един познат каза че това е download mode.След това го връзвам към лаптопа но го няма.Пробвах и на трите порта.Понеже кабела ми е от двете страни usb-c а на лаптопа нямам такъв порт ползвам на жена ми но и той е оригинален на Samsung.Драйверите за usb ги имам.Когато телефона е в нормален режим Один го вижда.Навремето  избягах от ябълката защото ми писна да чета по форумите за джейлове и там подобни,но тази програма за записите ми е полезна.

На Samsung S20 * са сменили начина на влизането в Download mode:
Изключете телефона, задръжте VOL+ и VOL- и така включете USB кабела (предварително свързан към комютъра).

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 2 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • desielenkova, nichan
Цитирай
#94

Отново големи благодарности,надявам се това да е download mode както е на скрийншота и сега Odin го намира.От Sammobile бях свалил последния ( от 23.07.2020 SM-985F ILO).Първи опит влизам в режим download mode ,започва да зарежда после спира и изписва "UH".Вадя сим картите, factory reset и нов опит пак същото.Пробвах factory reset и с израелската карта не става.Пуснах Frija написах SM-985F ILO на auto и го изтеглих и от там, пускам го този път е fail и по долу пише "can't open the serial (coм) port.Пробвах на другите два порта там е отново e "UH".Предплагам това UH е неподходящ firmware който се опитвам да кача. Bu


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#95

(2020-08-13, 12:25:33)nichan написа:  Отново големи благодарности,надявам се това да е download mode както е на скрийншота и сега Odin го намира.От Sammobile бях свалил последния ( от 23.07.2020 SM-985F ILO).Първи опит влизам в режим download mode ,започва да зарежда после спира и изписва "UH".Вадя сим картите, factory reset и нов опит пак същото.Пробвах factory reset и с израелската карта не става.Пуснах Frija написах SM-985F ILO на auto и го изтеглих и от там, пускам го този път е fail и по долу пише "can't open the serial (coм) port.Пробвах на другите два порта там е отново e "UH".Предплагам това UH е неподходящ firmware който се опитвам да кача. Bu

Мдам, текущия firmware на телефона е с по-нова bootloader версия от тази, която се опитвате да сложите.

Вашия firmware вероятно в момента е G985FXXS4ATGB и се опитвате да качите G985FXXU3ATG4

За съжаление другите Израелски CSCта CEL, PTR, PCL нямат версии за вашия телефон.
Ще трябва да изчакате (предполагам до месец) да излеезе нов firmware с версия на ILO с 4 или по-висока версия на bootload-а и междувременно да НЕ обновявате текущата си LUX версия до такава с по-нов bootloader.

Друг вариант е в сервиз, но там гаранция не съм сигурен, че могат да Ви гарантират, а в официален сервиз няма да флашнат по-стара версия и то от друг регион.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • nichan
Цитирай
#96
Thumbs Up 

Точно така е,никога нямаше да се сетя а цял ден се мъча, ще чакам.Благодаря за помощта все пак научих доста неща.Поздрави Smile
Цитирай
#97

Samsung s9+ A1 работи записа с com.catalinagroup.callrecorder_2.3.182(arm64-v8a) . Не е премиум версия . Дадох му всички разрешения.Не е рутван. Андроид 10 последен ъпдеит. https://www.apkmirror.com/apk/cube-syste...-download/
Цитирай
#98

Тук някакво раздвижване няма ли? Не е ли излязло нещо което кардинално решава проблема и връща вградения запис при Android 10 или при Samsung моделите? Приложението което ползвам стана много капризно и освен лошия запис се окажа че всеки втори разговор не иска да го записва.
Цитирай
#99

Една година по-късно, отново аз ще пиша. Има ли някакво развитие по темата с call recording-а на Samsung? Гледам че в youtube са се появили някакви врътки, но те май ти прецакват доста неща (5G, Google Pay и т.н.). Не измислиха ли начин да се заобиколят малоумните европейски регулации?
Цитирай

(2021-10-07, 13:58:52)Cv3T0m1R написа:  Една година по-късно, отново аз ще пиша. Има ли някакво развитие по темата с call recording-а на Samsung? Гледам че в youtube са се появили някакви врътки, но те май ти прецакват доста неща (5G, Google Pay и т.н.). Не измислиха ли начин да се заобиколят малоумните европейски регулации?

Може да пробваш call recording-а на skvalex с него за сега нямам проблеми на ноте 9 и 10 плюс .
като го дръпнеш от сайта им.
https://callrecorder.skvalex.com/get
Като се изтегли и инсталира от google play  не записва ,само от сайта им записва с повече късмет.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)