Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Масов проблем с безразборно отключване в джоб/чанта при Galaxy серия
#1

Здравейте колеги,

Повдигам една болна и тепърва набираща вълна от недоволство тема. Както някои от нас вече знаят, новата Galaxy серия на Samsung има проблеми със неработещата функция "Защита срещу случайно докосване", чиято цел е да предотврати отключването на дисплея на апарата при носене на тъмно в джоб или чанта например. Реално за да сработва, функцията ползва сензора за близост (proximity sensor), който се намира в горната част на дисплея до предната камера. В случая Galaxy серията има проблем именно с този сензор - който реално си работи безотказно, но само по време на разговор. Тоест - проблема за щастие е софтуерен. За момента след краткото проучване, което направих разглеждайки някои чужди форуми - проблема се открива при Galaxy S10, дори по-стария Galaxy S8, Galaxy А7 2018, Galaxy A50 и вероятно други ... В случая аз съм с А50 и открих проблема още с второто-третото носене в джоба. Та, ето как да тествате за да разберете дали и вие сте един от "печелившите":

1. Активирайте функцията "Защита срещу случайно докосване" (при различните модели Galaxy-та е възможно да е с малко по-различно наименование, но обикновено се намира винаги във "Настройки > Дисплей")
2. Заключете екрана.
3. Поставете картонче през горната част на екрана, върху там където е камерата и сензорите около нея (макар и да са скрити, се намират под дисплея).
4. Цъкнете power бутона за да светне екрана и през долната му непокрита част опитайте да го отключите. Тръгне ли да се отключва - честито! Вашият proximity сензор е бъгнат успешно от производителя Smile
5. Всички ние печелившите чакаме ъпдейт, с който Samsung да си обършат акитата и да оправдаят парите, които сме им дали. А на колегите със S10-ките, които са дали хиляди, препоръчвам валидол на гладно под езика.

Споделяйте в тази тема какъв е модела на апарата ви и дали имате проблема Smile

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
[-] 1 потребител изказва благодарност на Lenux за това мнение:
  • tsvetan24
Цитирай
Аксесоари
#2

А на моя S10 като направя гимнастиката ми излиза Accidental touch protection is enabled. Досега не се е включвал самоволно.
Цитирай
#3

Може ли един валидол, че съм от печелившите със S10?
Цитирай
#4

Аз съм със S9+. Не помня да съм чел подобен проблем за S8/S9. Това се коментираше ,че се случва ако телефона е в джоба и се докосва пръстовия отпечатък. Често сменям кейсовете, имам доста, но предимно ползвам оригиналните на Samsung Led View и Clear View. Не ми са се случвали своеволно да светва екрана, да се отключва и т.н. А защо темата не я пусна в общата дискусия за Samsung или в S10 раздела.
Хардуерни проблеми на Samsung Galaxy S10/S10+
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)