Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на телефон-Самсунг А 40 ;А50; Шаоми Ми 8 лайт ;Хуавей Мейт 20 лайт
#1

Здравейте, колеги.Мога да се възползвам да взема телефон от Теленор  на добра цена.Предлагат ми Самсунг А 40 на цена от 290 лв,в Алито струва 250 евро,което изглежда като голяма далавера.А 40 обаче е нов модел и не можах да намеря много информация за него.Притеснява ме основно как ще се държи батерията на телефона,която е 3100 mah ,което ми се струва малко . Шаоми ми 8 лайт 6/128 гб ми го дават за 340 лв.Ако пък реша да дам някои лев отгоре мога да взема Самсунг А 50 за 400 лв,което също изглежда добра оферта,защото в момента свободен струва 570. Или пък Хуавеи Мейт 20 Лайт за 410.Иска ми се телефонът за ме изкара поне 2 години без сериозни бъгове,забиване и така нататък.Телефонът ще се използва основно за Фейсбук,Вайбър и т.н.Игри не играя,няма да е лошо камерата да е горе долу прилична,ясно е ,че за тия пари не може да се очаква  кой знае какво Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Никой ли няма да сподели мнение ? Sad
Цитирай
#3

Не съм ползвал нито един от трите, но аз бих грабнал А50. Не бих казал, че е най-добрият, но е най-новият и с най-добър дисплей. Има голяма батерия и доста красив дизайн. Също и прилична камера. Има тук-там оплаквания от finger print-а, но с някой ъпдейт ще го пооправят.  Отиваш в някой техно.... магазин, където ги има и трите, хващаш ги в ръка, ръчкаш и ще разбереш кой е твоя телефон. И за трите има доста изписано, прочети темите и си направи извода.
Цитирай
#4

Бях изправен пред подобен избор и взех А50.
Харесват ми:
-камерата е по-добра от стария ми J5
-батерията ме държи 2 дена при доста ровичкане,
-за сега лаг не забелязвам, но ползвам телефона от 4-5 дена.
-128 gb  са си голяма благинка.
-като цяло ме кефи софтуера, лесни са ми настройките, макар че са доста повече от предния ми телефон.
Минуси засега не намирам, освен това че отключването с пръстов отпечатък е малко бавно,
но аз и без това не го ползвам. Споделям го просто за тези, които ги интересува.
Освен това телефона ми идва малко големичък, но сигурно ще свикна ... няма къде да ходя вече Wink
Фейс контрола не съм го пробвал ...
Цитирай
#5

Аз бих взел шаомито или Ху*вея, самсунг наистина имат добри камери и качествени дисплей, но до там.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай
#6

Благодаря ви за мненията,в момента обаче цените са леко променени. Самсунг А 50 е 420лв, Хуавея е 440лв а, Шаоми ми 8 лайт 6/128гб е намалено на 300лв,дали си струва разликата от 120-140 лв спрямо Шаомито.В интерес на истината Шаомито ми допата доста,единственото, което ме притеснява,е че прочетох на места,че батерията му е зле.Иначе има и други интересни предложения например Хонор 10 лайт 3/32 гб за 240 лв,Хуавей П 20 лайт за 300 лв,Моторола Г6 Плюс за 260лв.
Цитирай
#7

6GB RAM  и 128GB сторидж не са за изпускане при цена от 300лв.!
Нямам представа как използваш телефона си, но 1000mAh разлика в батерията изгарят за 20-тина минути при игра... Т.е. това не е плюс, но там 6GB RAM ще ти дадат експириънс, който не може да получиш при 4GB...  Отделно, MIUI всъщност, ако си го настроиш към режим за пестене на батерията, спокойно може да изкараш два дни в нормално потребление - интернет, телефония и месинджъри.
Не виждам обективна причина да дадеш още 100+ лева за 1000mAh повече, които след 6 месеца използване на батерията няма да са вече толкова, но пък ще си имаш 128GB място за съхранение и 6GB RAM чрез които наистина ще имаш смарт устройство без никакъв лаг. 
Инсталираш си един Beta Developer ROM, получаваш ъпдейти всеки петък и си щастлив потребител на Андроид само срещу 300лв.! Какво още би ти трябвало...
[-] 1 потребител изказва благодарност на cinizam за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#8

Не гледайте много много какво пишат за Xiaomi чужденците. В масовия случай се ползва от индийци и други развиващи се държави с крайно неграмотни хора и от там идват всички проблеми. Имаме 3 броя като моя в родата и никой не е имал проблеми с батерията или друго. Другите два минаха през всеки един ъпдейт от началото до сега, а аз направо скочих на последния. Никой не е правил хард ресет или нещо, просто телефоните ни си работят нормално. Батерията и в началото и сега при моето потребление дава 10 часа SoT за 48 часа на батерия, което е повече от перфектно. Правил съм и над 16 часа, но без никакво включване на мобилен и разговори. (Беше ми спряна картата.) На жена ми а5 купуван заедно с моя от 8 часа падна на 2 часа SoT за 24 часа... Това при положение че са ползвани що годе еднакво...
П.п Не използвам никакви функции за пестене на батерия, освен че съм спрял автостарта на приложенията на които не им трябва такава функция и известията от някой приложения.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
[-] 1 потребител изказва благодарност на roni952 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#9

Брей, че ти си рекордьор с тоя телефон. 10 часа ще направиш с изключено всичко и минимална яркост и пак не е сигурно...

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай
#10

Според мен се въздържай от покупките на лайт версии.
Не случайно са лайт - все нещо е орязано.
В случая с ми 8 - липсва амолед дисплея, процесора, NFC....
От гореизброените съм за А50
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • anatol06
Цитирай
#11

Проблемът е,че човек като тръгне да си купува телефон и винаги за 50-60 лв. отгоре може да купи нещо по добро и тогава се получава голямото объркване.Например А 50 е 420 лв. , а Покофона и Хонор 10 са по 480,а според мен и двата са мн по добри,бях си казал ,че няма да давам повече от 300 лв за телефон и в един момент вече гледах телефони за по 500 Smile.Иначе Хонор 8 Х е 320 лв ,какво бихте споделили за него изглежда приличен телефон макар и доста големичък.
Цитирай
#12

А50 е с най-нов дизайн и най-добри характеристики. Това важи и като го сравниш с 8X. Нещата се променят, ако освен да гледаш, се замислиш и да купиш нещо като гореспоменатите Онър 10 и Поко-то. Има изписано колкото искаш, на хартия имаш всичко. Прецени кой ти харесва най-много. Преди това трябва да решиш колко пари ще дадеш, трябва да имаш някакъв лимит.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#13

Уикенда бях на една хижа, вечерта си спретнахме купон и понеже нямаше нищо за озвучаване ползвахме телефоните си.
Samsung А50 звучеше като беден роднина в сравнение със Samsung S6.
За сведение и двата телефона не са мои, само споделям мнение, което между другото беше толкова очевадно (или по-скоро ушевадно), че всички го забелязаха.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)