Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Разликите между P30 и P30 Pro
#26

Баси и трагедията, как ще спя не знам..А другите "глезотийки" какви са? Дай нещо конкретно? За мен чистия има повече, като 3.5мм изход, скрийн протектор на дисплея и на камерата и не е с малоумно заобляне на дисплея. Сега ти кажи.
Цитирай
Аксесоари
#27

(2019-04-20, 11:06:21)russy написа:  Баси и трагедията, как ще спя не знам..А другите "глезотийки" какви са? Дай нещо конкретно? За мен чистия има повече, като 3.5мм изход, скрийн протектор на дисплея и на камерата и не е с малоумно заобляне на дисплея. Сега ти кажи.

аз махам всичко излишно от телефона, така че тия протектори и глупости не ми трябват, жак ползвам веднъж годишно и не е болка за умиране  все пак има преходник в комплекта който си работи добре, камерата е тройна в сравнение с pro-то, батерията е по слаба също, дисплея е по малък, това че е заоблен не ми пречи, водо и прахоустойчивоста е до мокрене от дъжд докато при pro е до 2м и 30 мин, гананция има още разлики

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#28

Реално нищо не написа като "глезотийки", а разликата между двата модела. Nokia 9 Pureview е с 5 камери, като толкова много ти трябват.
Цитирай
#29

приемаш много буквално думите и да, всяка разлика е глезотия в полза на pro Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#30

Когато твърдиш нещо го подкрепи с факти, не да избягваш въпроса. Чакам списъка с "глезотийките".
[-] 1 потребител изказва благодарност на russy за това мнение:
  • LimpBizkit
Цитирай
#31

Глезотийка е че може да си къпе телефона примерно, извития дисплей е неудобен, но като цяло е по красиво изглеждащ, батерията му е глезотийка.... Винаги хуавей са правили такива мал@умни неща с доста големи разлики между флагманите си. Даже от мейт 20 и мейт 20 про както и при п30/про, чистите имат също глезотийки в повече от про. Китайска му работа.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#32

Само дето къпането е на свой риск щото гаранция няма...
Цитирай
#33

Също така е въпросна гледна точка - на мен по-голямия и най-вече извит екран не ми харесват и не ми допадат, съответно тези глезотийко за мен са минус, а не плюс. А къпането - както сошджъра каза е на свой риск, а с IP68 никъде не препоръчват устройствата да се къпят така или иначе. Едно безжично зареждане има, което АЗ лично не ползвам.

@Дегман точно ти да казваш, че правят малоумни неща, при положение, че ЛъЖито ти има 16 версии за различните региони.
Цитирай
#34

На мен пък извитите дисплеи повече ми харесват от стандартните такива. И съм приятно изненадан от Хуавей, при положение, че 7-8 години ползвах само Самсунг

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#35

(2019-04-20, 18:04:12)nowhere написа:  Също така е въпросна гледна точка - на мен по-голямия и най-вече извит екран не ми харесват и не ми допадат, съответно тези глезотийко за мен са минус, а не плюс. А къпането - както сошджъра каза е на свой риск, а с IP68 никъде не препоръчват устройствата да се къпят така или иначе. Едно безжично зареждане има, което АЗ лично не ползвам.

И аз това се опитвам да обясня, но нещо не ми се получава. За мен е точно това което описваш - тези "глезотийки" не ми допадат.
[-] 1 потребител изказва благодарност на russy за това мнение:
  • nowhere
Цитирай
#36

Глезотийките за едни, са минус за други, и обратното, то затова на пазара има хиляда модела, купите си апарати без да догледате или да видите, и после почнете да мрънкате.

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на vovalinder за това мнение:
  • eksoldier, nowhere
Цитирай
#37

(2019-04-20, 18:04:12)nowhere написа:  Също така е въпросна гледна точка - на мен по-голямия и най-вече извит екран не ми харесват и не ми допадат, съответно тези глезотийко за мен са минус, а не плюс. А къпането - както сошджъра каза е на свой риск, а с IP68 никъде не препоръчват устройствата да се къпят така или иначе. Едно безжично зареждане има, което АЗ лично не ползвам.

@Дегман точно ти да казваш, че правят малоумни неща, при положение, че ЛъЖито ти има 16 версии за различните региони.

Всеки може да избира според екстрите.

А G7 специално няма различията които имаше G6 за регионите. Но то и затова положението им е такова всъщност което лично на мен не ми пука. Тоест не робувам на марки Wink
Цитирай
#38

(2019-04-20, 18:04:12)nowhere написа:  Също така е въпросна гледна точка - на мен по-голямия и най-вече извит екран не ми харесват и не ми допадат, съответно тези глезотийко за мен са минус, а не плюс. А къпането - както сошджъра каза е на свой риск, а с IP68 никъде не препоръчват устройствата да се къпят така или иначе. Едно безжично зареждане има, което АЗ лично не ползвам.

@Дегман точно ти да казваш, че правят малоумни неща, при положение, че ЛъЖито ти има 16 версии за различните региони.

всички сонита които съм ползвал бяха с ip68 и съм снимал в басейни и в морето на солена вода и нито един не е имал проблем, никой не може да ти откаже гаранция когато е записан сертификат за това

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#39

Може, защото те не знаят дали наистина или нарочно си удавил телефона.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#40

(2019-04-21, 00:52:26)Sokolchev написа:  всички сонита които съм ползвал бяха с ip68 и съм снимал в басейни и в морето на солена вода и нито един не е имал проблем, никой не може да ти откаже гаранция когато е записан сертификат за това
Същото го пише и в гаранциите на Сони.
[Изображение: 5da0cbe0d8b877272f1e6f87da4e707b.jpg]
Цитирай
#41

пише ли iP68? пише го,щом го пише гаранцията го поема, в противен случай с адвокат и КЗП печелиш делото на 1000% и освен че ще ти върнат парите, ще има солидна глоба за фирмата за заблуда към клиента, научете си правата пичове, докато им се гъзите сами, те само възелин ще слагат Wink

https://www.digital.bg/kakva-e-razlikata...40825.html
хубаво вникнете в написаното

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#42

Много наивно мислиш. Сертификата за водоустойчивост е нещо като екстра към телефона, никой производител не поема гаранция за намокрен телефон и си го пише в условията на гаранцията на всеки един такъв телефон. Просто ти казват, че когато го намокриш няма да има последствия за телефона, и то в определени условия, но никой производител не те насърчава да го мокриш. Това го правиш на собствена отговорност и си отговаряш сам за последствията.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#43

Пуста му водоустойчивост.. достатъчно ви е в много редки случаи когато вали, да ви накапе леко телефона и да няма последствия и това е. Все едно всеки ден ще плувате в морето да правите подводни снимки или ще се къпете с телефоните <- Ако е така, вие сте роб на едно пърче стъкло. Много се вживявате за такива идиотски неща. И преди да ми кажете: Давам 2к за телефон.. ми недей ги дава.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#44

Соколчев много ми е чудно как пък ще ги осъдиш и то на 1000% при положение, че в гаранционните условия пише, че гаранцията не поема щети от мокрене? хахахаххаа

Ето ти можеш да вникнеш в написаното:

IP67 vs IP68: Can I swim with my smartphone?

We certainly wouldn’t recommend swimming with your phone. When the IEC tests a smartphone it’s done under lab conditions, with the handset in standby mode – not in a swimming pool full of various chemicals used to cleanse the water.

The same applies to the ocean. Seawater is full of salt, a mineral device-makers stress isn’t tested when the unit is being put through its paces for an IP rating, so we’d also strongly suggest steering clear of that.

In 2015, Sony released promotional photos showing a new IP68-certified Xperia handset being used to take a picture underwater. It later controversially altered its stance, warning buyers not to use the device underwater
[-] 2 потребители изказват благодарност на nowhere за това мнение:
  • eksoldier, russy
Цитирай
#45

Когато вземеш телефон и регистрираш гаранцията се съгласяваш с условията в нея. Щом там пише, че щети от намокряне не се поемат и папата не може да ги накара да го поправят за тяхна сметка. Ако имаш застраховка е друго нещо.
[-] 2 потребители изказват благодарност на russy за това мнение:
  • eksoldier, nowhere
Цитирай
#46

(2019-04-21, 09:30:01)russy написа:  Ако имаш застраховка е друго нещо.

Aз моят го застраховах, за по - сигурно. 17 лева на месец, покрива всичко - кражба, изгубване, счупване

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#47

първа цифра:6 Пълна защита срещу прах

- втора цифра:8 Защита срещу дълги периоди на потапяне и срещу налягането на водата
няма такъв филм, нека да кажем че съм някъде в тази сфера и съм се сблъсквал с такива закони, пише ли БЯЛО, значи е такова, ще бъдат осъдени поради факта че има 2 несъвместими неща:сертификат с номер за защита и не поемане на гаранция, те и за сони казваха че не сменяли гаранционно спупен гръб или разлепен дисплей, само че ми подмениха два Z5, един Z3 и един Z5 premium поради прекалено загряване, появяване на жълти петна по дисплея и саморазлепване, както и спукване на стъкления гръб, когато си знаеш правата и си отстоявяш позицията, ако ще и папата да е пак ще го осъдиш

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#48

Ама как си вярваш аххахахахах абе човекО ти четеш ли? В гаранцията пише, че ЩЕТИ ОТ НАМОКРЯНЕ НЕ СЕ ПОКРИВАТ, а ти купувайки телефона АВТОМАТИЧНО се съгласяваш с това нещо, как по-точно ще осъдиш папата, след като си се съгласил, че ако телефона има щети от намокряне, гаранцията не ги поема?

Другото, което е явно много си вярваш с тия IP сертификати и ги приемаш твърде буквално, затова горе съм ти цитирал, че тези сертификати се издават при лабораторни тестове в контролирана среда, а не в басейни с най-различни химикали, в морска вода и т.н.
И точно поради тази причина в гаранционните условия ИЗРИЧНО е написано, че щети в следствие на намокряне НЕ СЕ ПОКРИВАТ - нещо, с което ти си се съгласил.
Цитирай
#49

аз на теб ли да вервам или на.... нали го знаеш лафа Smile няма телефон който да не съм снимал под вода, естествено не на 5 метра и с часове престой и разбирасе след морски снимки е обилно изплакнат на чешмяна вода, както и съвсем разбираемо ако е горещ телефона, не съм го топнал в ледена вода, та имам 3 сменени телефона гаранционно и нито веднъж не са казали че е мокрен и това е причината, странно че за телефон вярваш за лабораторни тестове, а за разход на гориво почти всеки вика че му дават примерно 5/100,ми то и там е в тестов тунел, нищо общо с истината нали Wink

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#50

Със сигурност бих вярвал на производителя и на хората, които ги сертифицират... не на Соколчев Wink Това ти какво правиш с телефоните си е твоя работа. Сравнението с колите е доста тъпо и неуместно. Да не говорим, че и с разхода, който ти дава производителя не ти казват "Да 5/100 ще ти е разхода гарантираме ти 100%" те ти дават приблизителен разход. Както и IP-то ти дава някаква водозащита, но не при всякакви обстоятелства.

Факт е обаче, че ако го удавиш, гаранцията няма да ти го покрие, няма да се повтарям защо.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)