Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Разликите между P30 и P30 Pro
#76

Тая тема е за едно, а вие я пълните със спорове, крайно време е да се поразчисти или да се заключи.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vovalinder за това мнение:
  • eksoldier
Цитирай
Аксесоари
#77

P30 Pro си има вграден режим за снимане под вода. За мен щом го има като режим може да се снима във вода. Няма идея да не ти препоръчват да го мокриш, а да сложиш настройка за това.

Huawei P30 Pro / Moto Z







[-] 3 потребители изказват благодарност на Mr_Izrod за това мнение:
  • Iordannenov, Linkestis, Sokolchev
Цитирай
#78

Не съм се задълбавал, на прима виста от прочетеното режима е за ползване с официални им калъф за подводни снимки.

При разумно потапяне, ще държи.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • nowhere
Цитирай
#79

Точно за това е режима - имат си официален калъф за това. Wink
Цитирай
#80

Момчета,калъфа е за дълбочина до 5 метра.за един час.Четете ги тия неща.

П.П.
Соколчев,откажи се от спора...

Huawei Pad T3,Huawei 10 Pro,Huawei P30 Pro
Цитирай
#81

Абе да прави, квото иска, целия раздел разбрахме, че е паралия Big Grin
Цитирай
#82

То да се правеше само той. Но всеки с разбиранията си. Защо не  почистите темата.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#83

(2019-04-22, 18:26:20)Linkestis написа:  Момчета,калъфа е за дълбочина до 5 метра.за един час.Четете ги тия неща.

П.П.
Соколчев,откажи се от спора...

Като си такъв голям четец, ето - ЧЕТИ


[Изображение: 5da0cbe0d8b877272f1e6f87da4e707b.jpg]
Цитирай
#84

(2019-04-22, 22:01:57)nowhere написа:  Като си такъв голям четец, ето - ЧЕТИ


[Изображение: 5da0cbe0d8b877272f1e6f87da4e707b.jpg]

водата не влиза в тия течности Wink има разлика от вода и всяка една друга лепкава, захаросана, разяждаща и т. н. течност Wink

аз също ти дадох да четеш коя цифра какво значи, ама явно не си чел и ти Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#85

Явно и физиката ни куца. Big Grin
[-] 1 потребител изказва благодарност на eksoldier за това мнение:
  • nowhere
Цитирай
#86

хахахаххахахахахахах извинявай, не знаех че водата не е течност Big Grin прЕател само да ти кажа, че когато има изключение от нещо, в случая както ти твърдиш, че от всякакви други течности с изключение на вода щеше да е изрично упоменато. А цифричките отдавна знам какво означават, защото телефоните са ми хоби.
Цитирай
#87

Баси, аз цял живот си мисля че водата е течност...32 години заблуда се изпариха благодарение на Sokolchev.
[-] 1 потребител изказва благодарност на russy за това мнение:
  • eksoldier
Цитирай
#88

(2019-04-22, 22:01:57)nowhere написа:  Като си такъв голям четец, ето - ЧЕТИ


[Изображение: 5da0cbe0d8b877272f1e6f87da4e707b.jpg]

Да на Сокола малко с течностите се получи доста забавно, но е прав до някъде. В ръководството на П30 Про си го пише много ясно:
Неподвижна питейна вода с дълбочина 1,5 м
Излагане на устройството на течности, различни от чиста вода. Например морска вода, локви, солена вода, йонизирана вода, напитки, съдържащи алкохол или захар, козметични лосиони или перилни препарати.

Щом има IP68 рейтинг искат не искат ако телефона умре при: 1.5м неподвижна питейна вода с дълбочина до 1,5м за по малко от 30м, (на по прост език да го сложиш в ЛЕГЕНА в къщи) то Хуавей искат не искат ще го заменят гаранционно. Четете си ръководството както трябва. Ето https://consumer.huawei.com/bg/support/phones/p30-pro/

https://prntscr.com/nfmr86

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#89

(2019-04-23, 08:01:53)russy написа:  Баси, аз цял живот си мисля че водата е течност...32 години заблуда се изпариха благодарение на Sokolchev.
сега очаквам да кажеш че водата има вкус и мирис  Smile пак ще кажа, някой неща ги приемате много буквално Wink водата в тази норма която се дава до 2 метра и до 30 мин няма да навреди както всяка друга течнос дори само заливане

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#90

Sokolchev мен ми стана интересно с какво P20 pro е по-добър от p30? Защото имам и двата телефона, не знам какво си сравнявал...А разликата между p30 pro и чистия са няколко неща които за мен не струват 400лв.Единия с 50х зум, другия с 30х...с извинение и при двата над 10х става мазало. Про-то основна леща 1.6,другия 1.8 което дава леко предимство за нощните, но който е гледал, сравнявал нощните при двата трудно ще намери разлика. Единия уж държи до 5м под вода, другия не... Това са основните "разлики" за 400лв.Няма да се впускаме в подробности за големина кой има извит дисплей и кой не. И двата модела са страхотни, който не му се дава над 1100,спокойно ще го задоволи и чистата 30-ка.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#91

Преди време са сменяли С7 на един авер 2 пъти гаранционно заради дефекти с порт-а и други. Мислехме, че е от мокренето, защото той редовно снимаше над/под вода в море. Често си го и миеше и в мивката.
Четох тук-там обаче, че след доста "удавени" IP сертифицирани модели е имало корекции в политиките на гаранционните карти за повечето производители (Сони със сигурност).

Сега интересното е ...как сервиза или потребителя биха могли да докажат, че уреда е бил "до 2 метра и до 30 мин" потопен в каквото и да е?

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#92

Разликата е основно в камерата между двата телефона.
Основния сензор на п30 няма OIS , както при П30 про
На п30 основния сензор е с f/1.8  към f/1.6 при про
Сензора ултрауайд, които е уникален  на п30 е 16мп докато при про е 20мп.
И най-голямото предимство е оптичното 5х и хибридно 10х приближение, което ти дава възможност за съвсем различни снимки и различна  перспектива, чрез аператур мода.
И не на последно място TOF камера, която ти дава повече дълбочина  при портретни снимки и други допълнителни екстри (разни измервания).

Другите разлики мисля са ясни.
40w фаст чардж на про  и 22в на нормалния.
Липса на Reverse wireless charging и фаст 15w fast wirless charging при обикновенния
По-висок сертификат IP68 dust/water resistant
Едж дисплей с 6.47  на про и 6.1 флет при нормалния.
 400 лв разлика това са горе долу Smile

А като минус е липсата на 3.5мм жак за слушалки и някой може да ги дразни едж извивката, но лично мен ми допада прави го по компактен и безрамков.
Цитирай
#93

Толкова по темата с гаранцията. Който квото иска да си мисли, ако се наводни плаща. Ако иска адвокати от Марс да си хване, все тая. [Изображение: 817220f84025692bed17ba748c3421c6.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на eksoldier за това мнение:
  • nowhere
Цитирай
#94

Да, това е абсолютен факт и айфоните са така и сонитата, само самсунг май още не са, но и те  ще станат.
Това не значи че телефона не е подсигурен и ще му стане нещо, ако го ползваш в рамките на сертификата и разбирасе не е изпускан и няма щети по коруса.
Цитирай
#95

Да добавим, че P30 може да снима с докосване на екрана, просто с друго приложение за камера. За мен лично това е глупост, никога не го ползвам по простата причина, че "докосването" го ползвам за фокус... а и реална "бутона" за снимане пак ти е на екрана

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#96

(2019-04-23, 11:26:30)eksoldier написа:  Толкова по темата с гаранцията. Който квото иска да си мисли, ако се наводни плаща. Ако иска адвокати от Марс да си хване, все тая. [Изображение: 817220f84025692bed17ba748c3421c6.jpg]

Чакаме включване от соколчев и поддръжника му линкестис, ама сигурно в официалния сервиз просто не знаят.. Big Grin
[-] 2 потребители изказват благодарност на nowhere за това мнение:
  • emzo, russy
Цитирай
#97

не подлежи докато него удари адвоката или КЗП с гаранцията в която пише IP68 Wink

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#98

Колега, парите Ви няма да Ви помогнат.

Има си клауза, с която сте се съгласили при покупката на устройството.

Ако сте депутат може и да успеете Big Grin Big Grin Big Grin
Цитирай
#99

И реално какво излиза, ако е така както твърди този представител от чата на Хуавей. Имаш екстра, която не може да ползваш защото ако те са се издънили ти реално си "вътре" един телефон. Абсурдно е това според мен.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай

Не, това е така, защото утре може да решиш да си го удавиш нарочно понеже вече ти е на година и половина телефона и искаш да ти го сменят с чисто нов. Иначе можеш да си го използваш, защо да не можеш?

Соколчев почваш да ме кефиш как си вярваш Big Grin Big Grin
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)