Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Сензор за близост
#26

Колеги аз само така се присетих.. абе на всички ли дето не ни работи адекватно сензора сме с протектори на екрана??

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
Аксесоари
#27

Аз винаги си нося телефона без протектори и калъфи кейсове и такива неща,натурално,и имам проблем едва ли е от тях но и това също може да има влияние да

S8,S10+ Prism Black
Цитирай
#28

Sv3TL10На мен ми прави впечатление, че на *#0*#, в теста на сензорите, на предишните ми самсуняци, като доближавам ръката си, екрана става зелен и телефона почва да вибрира, за да отчете работата на сензора.

Всеки който иска може да изтества как работи сензора за близост чрез следния тест:
1. Въвежда се код *#77692#
2. Натиска се бутона Proximity On за активиране на сензора
3. При задействане екранът сменя цвета и телефонът вибрира

Сензорът според мен работи от добра дистанция, просто опресняването на данните от него е по-рядко - вижда се кога е активен по мигащата точка.

[Изображение: 71293iC69960226B84703E?v=1.0]
[-] 5 потребители изказват благодарност на ilkor за това мнение:
  • divna, iordangenev, Lenux, NaniG, Sv3TL10
Цитирай
#29

(2019-04-19, 13:23:13)ilkor написа:  Sv3TL10На мен ми прави впечатление, че на *#0*#, в теста на сензорите, на предишните ми самсуняци, като доближавам ръката си, екрана става зелен и телефона почва да вибрира, за да отчете работата на сензора.

Всеки който иска може да изтества как работи сензора за близост чрез следния тест:
1. Въвежда се код *#77692#
2. Натиска се бутона Proximity On за активиране на сензора
3. При задействане екранът сменя цвета и телефонът вибрира

Сензорът според мен работи от добра дистанция, просто опресняването на данните от него е по-рядко - вижда се кога е активен по мигащата точка.

[Изображение: 71293iC69960226B84703E?v=1.0]

С кой модел си аз с S10 и при мен положениет отвратително и преди малко при разговор ми направи проблем вкючих втора линия и ми затвориха. Вече всички ме базикат викат ми куписи телефон и още повече ме хваща яд на тъпия телефон.

Братле пробвах теста с кода който даде и верно работи добре надеждата е, че софтуерно ще го оправят как и да сложа телефона до ухото сработва дано с новият ъпдейт да са го оправили.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай
#30

Здравейте не знам дали проблема ми е за тук но по време на разговор екрана ми изгасва и се заключва, но по някое време се включва (някак си) задържано повикване. Реших че е понеже си бях включила чувствителността на екрана заради ръкавиците, но и след като я изключих ми го прави този номер и това е при почти всеки разговор на минута. Моля за помощ И другия ми проблем е с протекторите не знам какъв да си взема стъклен с дупка не искам, искам изцяло стъклен със сензори заради пръстовия отпечатък, НО долкото разбрах те са с лепило по целия дисплей и това прецаквало дисплея, вярно ли е ?
Цитирай
#31

Братле ще ти отговоря тука но има тема датчик за близост. Не си само ти така и аз го имам същият проблем просто датчикът за близост е под дисплея и не работи както трябва. И ако ходиш и разговаряш и ти мърда ръката той не сработва добре и като светне екрана натискаш с ухото по екрана и се получава задържан на линия или затваряне и други неприятни проблеми. Като гледам мисля че проблема е хардуерен и не знам дали ще може да се оправи с ъпдейт. Просто може би не е сметнат правилно то и затова има и оплаквания че се включва екрана в джоба. Трябва да внимаваш как държиш телефона да е плътно до ухото това е доста дразнещо но какво да се прави вече се набутах 1300лв. Подлагаха ме че кой го поръчам предварително ще получи слушалки но и това не стана. С две думи преебавка но ще трая още малко и ще го продам ако този проблем остане.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
[-] 1 потребител изказва благодарност на kali_74 за това мнение:
  • didkaa
Цитирай
#32

(2019-05-10, 19:26:33)kali_74 написа:  Братле ще ти отговоря тука но има тема датчик за близост. Не си само ти така и аз го имам същият проблем просто датчикът за близост е под дисплея и не работи както трябва. И ако ходиш и разговаряш и ти мърда ръката той не сработва добре и като светне екрана натискаш с ухото по екрана и се получава задържан на линия или затваряне и други неприятни проблеми. Като гледам мисля че проблема е хардуерен и не знам дали ще може да се оправи с ъпдейт. Просто може би не е сметнат правилно то и затова има и оплаквания че се включва екрана в джоба. Трябва да внимаваш как държиш телефона да е плътно до ухото това е доста дразнещо но какво да се прави вече се набутах 1300лв. Подлагаха ме че кой го поръчам предварително ще получи слушалки но и това не стана. С две думи преебавка но ще трая още малко и ще го продам ако този проблем остане.
Ще си продадеш телефона само заради това, че датчика за близост сработва на 2см от ухото, а не на 4 Явно си мислиш, че другите телефони за по 1500лв са безпроблемни

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#33

(2019-05-10, 19:26:33)kali_74 написа:  не знам дали ще може да се оправи с ъпдейт.

Стига софтуерът да може да контролира колко често сензорът прави проверката за близост, може да се оправи със софтуерен ъпдейт. В момента сензорът премигва през около секунда и ако изтърве, че ухото е наблизо, в най-лошия случай може да мине цяла секунда, през която дисплеят ще е включен и ще приема докосвания, което е напълно достатъчно да се натисне нещо. За мен лесното решение е да се увеличи честотата на проверките.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#34

Ами аз за два месеца нямам проблем със сензора или неволно включване на телефона в джоб или чанта , така , че е трудно да се говори за софт- или хардуеърен проблем , а по-скоро за начин на употреба на телефона. Като гледам как и къде някои си държат телефоните, нищо чудно да имат подобни проблеми.
[-] 1 потребител изказва благодарност на BisVal за това мнение:
  • rastafara
Цитирай
#35

Определено телефона има проблем и това се вижда от отзивите на много места по света
Няма как да е от начина на ползване (сега остана като Епъл да ни кажат как да го държим) - досега с предишните не съм имал проблем
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sev за това мнение:
  • milss
Цитирай
#36

(2019-05-11, 16:09:33)BisVal написа:  Ами аз за два месеца нямам проблем със сензора или неволно включване на телефона в джоб или чанта , така , че е трудно да се говори за софт- или хардуеърен проблем , а по-скоро за начин на употреба на телефона. Като гледам как и къде някои си държат телефоните, нищо чудно да имат подобни проблеми.

Това сега са вече свободни съчинения как до сега с предните модели не съм имал а с този имам просто самият сензор за да загасне екрана трябва точно да поставиш пъст върхо него, точно над процента на батерията а в предните модели действаше и от страни само да си доближиш ръката. Ако беше сложен по средата щеше да сработва по добре забележете хората как поставят телефона до ухото винаги винаги лявата чат е по допряна а дясната стърчи извън ухото. Е точно тука е проблема човек ако е създал такъв навик и се получава по голямо разтояние или е извън ухото, при 10+ се пада малко по в средата заради двойната камера и там може и да няма такъв проблем така, че зависи кой какъв модел ползва.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай
#37

Точно така е
Затова като говоря с лявата ръка е ок
Цитирай
#38

Има ли вече решение на проблема??? Не виждам промяна и след последната актуализация!
Цитирай
#39

(2019-07-16, 11:11:22)tron написа:  Има ли вече решение на проблема??? Не виждам промяна и след последната актуализация!
Няма решение няма и да има проблема е хардуерен просто обхвата на датчика е слаб и ще се кара така. То ако е имало до сега щяха да го оправят минаха 5 месеца от пускането на модела.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай
#40

и аз имам проблем с този сензор,като затворя калъфа изгасва но кога светне кога не при отваряне...
Цитирай
#41

Колеги , някой със s10 + има ли го този проблем ?

Славия София 1913
Цитирай
#42

Преди да си купя С10+ бях се спрял на С10 за това че е по-компактен и че има само единична дупка в екрана, но колеги от форума ме посъветваха да взема С10+ заради проблемите със сензора на С10. Послушах ги взех 10+ и нямам проблеми със сензора вече трети месец от както съм собственик на апарата.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#43

Решение!!!

Смея да твърдя, че от както съм изключил опцията "accidental touch protection" нямам никакви проблеми със сензора! Проблема не е от харда...или вида на телефона!
Цитирай
#44

Не е казваш, но на С10+ съм със включена опция accidental touch protection и нямам проблеми със сензора.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#45

Казвам защото го ползвам.... работи с други стойности. Поста е за колегите, които имат проблем със сензора, надявам се да им е и от полза! А всеки сам си решава какво ще си купи и т.н.
Цитирай
#46

След още един месец ползване...сензора периодично се побърква. Няма такава простотия от Самсунг. При А сериите поне има нещо, като извинение в сайта...При S 10 серията нищо! Чакаме кво???
Цитирай
#47

При S10e има ли го проблема?
Цитирай
#48

Здравейте имам телефона от днес!забелязвам мижава малка точка на дисплея горе в дясно при разговор.
При високо говорител май изчезва ! Това за което говорите за някакъв сензор за близост ли е и нормално ли е?
Цитирай
#49

https://www.google.bg/search?hl=bg&tbm=i...ZI_Q5GihsM: Да, съвсем нормално е.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#50

(2019-08-12, 12:35:36)tron написа:  След още един месец ползване...сензора периодично се побърква. Няма такава простотия от Самсунг. При А сериите поне има нещо, като извинение в сайта...При S 10 серията нищо! Чакаме кво???
При а сериите какво пак са угелпили.Язък уж голям производител а се дънят много напоследък във всичко.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)