Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерия
#1

Колеги предлагам да обсъждаме тук батерията на телефона. Не знам как е при вас но като го заредя до 100% вечер след около 4ч без да го пипам вече е на 99% а като почна да го ползвам някъде от 99 до към 95% пада бързо и след това се номрализира и когато стигне 20% пак пада бързо. Иначе като цяло се изкарват 7-8ч екран
Цитирай
Аксесоари
#2

Да и при мен е така. От 99% до 90% пада бързо след това вече пада по-нормално. Но пък аз съм с постоянно включени данни, bluetooth и GPS заради гривната ми и доста приложения нагласени на авто старт и заключени от спиране. Все пак батерията си изкарва работния ден докато се прибера.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ryxes за това мнение:
  • amica
Цитирай
#3

Аз моя днес го взех, след няколко дни ще пиша какви са ми впечатленията за батерията.. само да кажа, че бях с редми 5 плюс и съм много доволен от него и пак беше с 4000 батерия.. предполагам и този ще изкарва достатъчно!
Днес взех телефна, веднага му вкарах гугъл акаунта и му инсталирах моите приложения, след това, направи един неуспешен ъпдейт, като при самото запалване беше на 47 процента батерия!

Сега след десетина часа ползване и още един изтощителен ъпдейт от 1.7 гб. и ровене в нета е на 37 процента... правете си извода.. Smile

Редми ноте 7 - 6/64
[-] 1 потребител изказва благодарност на georev за това мнение:
  • amica
Цитирай
#4

https://imgur.com/a/iqDNc94
Цитирай
#5

Ето и от мен един резултат от батерията
http://prikachi.com/images.php?images/123/9555123x.jpg
Цитирай
#6

На стария ми RN4 Изкарваш по 3 дена с 4000,а сега греда този с мъка 2 дена
[-] 1 потребител изказва благодарност на debelaki за това мнение:
  • amica
Цитирай
#7

Ток не пестя.Ползвам телефона(както и другите преди него)предимно за работа.Разглеждам графики,настройвам рутери,камери ,проверявам връзка до клиенти и други дейности свързани с активна работа на утройството.Всички функции са ми включени и съм винаги онлайн.За мен е важно да бъда винаги на линия и да получавам мейли и известия.Постоянно съм в движение и не винаги обхавата е 6.Не знам как ги правите тези 10 часа екрани и не ме интересува.Всеки си ползва телефона както му е удобно.Сега във 21.00 съм на 57%,от 15 часа съм на батерия и имам 2 часа екран.Това за мен е личен рекорд.Никой телефон не се е прибирал с толкова енергия след работа.Направо си е невероятен.И въпреки всичко,преди да си легна пак ще го включа в зарядното.Когато тръгвам за работа предпочитам телефона ми да е на 100%.

Един глупак може да зададе такъв въпрос,на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.Honor 8 Lite,Redmi Note 7 4/64
[-] 1 потребител изказва благодарност на Gravedigger за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#8

При мен дадох всички приложения да ги затваря. Единствено гмайл и вайбъра съм оставил на Battery Saver. Правя около 7 макс 8 часа екран и точно 3 дена и съм на 12 - 15 %. Дигнах много часовете когато спрях сканирането в настройките на гпс. Има WiFi и Bluetooth и двете ги изключих. И смених лаунчера на Poco Launcher.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Цитирай
#9

Да, малко слабичка е батерията, в сравнение със стария ми телефон Леново Р2 , 5100mah. Държеше три дена при нормално ползване , а за един ден не можех да му изхабя батерията каквото и да правех , беше със супер амолед дисплей , а не като този. Трябва да го зареждам всеки ден, или през ден.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Kracme за това мнение:
  • amica
Цитирай
#10

(2019-05-24, 20:24:32)Gravedigger написа:  Ток не пестя.Ползвам телефона(както и другите преди него)предимно за работа.Разглеждам графики,настройвам рутери,камери ,проверявам връзка до клиенти и други дейности свързани с активна работа на утройството.Всички функции са ми включени и съм винаги онлайн.За мен е важно да бъда винаги на линия и да получавам мейли и известия.Постоянно съм в движение и не винаги обхавата е 6.Не знам как ги правите тези 10 часа екрани и не ме интересува.Всеки си ползва телефона както му е удобно.Сега във 21.00 съм на 57%,от 15 часа съм на батерия и имам 2 часа екран.Това за мен е личен рекорд.Никой телефон не се е прибирал с толкова енергия след работа.Направо си е невероятен.И въпреки всичко,преди да си легна пак ще го включа в зарядното.Когато тръгвам за работа предпочитам телефона ми да е на 100%.

Много точно изказване колега, подкрепям на 100 %  Tummenupp

От няколко години, откакто съм с модели на Xiaomi с 4 000 mAh батерия, нито кое приложение колко ток харчи ме интересува, нито нищо друго. Просто знам, че каквото и да правя, колкото и интензивно да го тормозя- в края на деня ще се прибера с поне 40 % батерия у нас. Често и с над 60 % се прибирам.

Колегите на работата, които започват да търсят зарядно или контакт още от обяд, предизвикват само съчувствие и съжаление.... Smile


[-] 3 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • amica, cinizam, Wild bear
Цитирай
#11

Задоволителен резултат с Xiaomi EU седмичен и някой "доработки" от моя страна, като за почти постоянно включен/ползван интернет и това, че телефона ми доста често беше в ръцете ми за разговори и не само. Доволен съм!

[Изображение: 61606999-585333978657733-5452157259364696064-n.png]   [Изображение: 61979549-418313499022044-1601008450391769088-n.png]

[Изображение: dsf.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на speedemon за това мнение:
  • milstan
Цитирай
#12

Същото като с китаец.Тези как правят двойно повече екран?
На видео прави 8-9 часа. Явно лъжат платените сайтове
[Изображение: gsmarena_000.jpg]

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#13

    Добре ли е кат' за първи ден с тела?
Цитирай
#14

Не намирам разлика в батерията с предишния ми Редми 5 плюс.. приблизително дава същите резултати и са добри!

Редми ноте 7 - 6/64
[-] 1 потребител изказва благодарност на georev за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#15

От вчера съм с телефона. Батерията направи почти 6 часа смесено с уайфай и мобилни данни. Не ограничавам нищо и ползвам телефона. Засега не съм добил впечатление от батерията. Имам чувството, че има някакъв дрейн. Телефона се буди много често? [Изображение: 1bb24d4e9e53540b4f39e2582ba5ded1.jpg][Изображение: 2efbe8cdd5154e91b02208b9f0558599.jpg][Изображение: 0fcefa9916cf09409fcf12de765fe48a.jpg]

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Цитирай
#16

Аз не знам какво очаквате от телефон за 350-400 лева ? Прави ви по 8-9 часа на екран и не ви харесва ... Реално всеки телефон точи батерия ... дори и да изключите всичко . Жената не се е оплакала от нейният RN7 . Дори моят П30 който е 3 пъти по-скъп пак харчи малко батерия дори да съм изключил всичко (wi-fi , data и т.н. ) . За 400 кинта искате да се държи като телефон за 1500+ . За тази цена телефончето си е направо перфектно . Ползвайте си го със здраве . Дори аз с моят П30 (който ме държи около 6-7 часа на екран) не мога да ви стигна Big Grin

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#17

Е, специално в случая е прав колегата, че има някакъв дрейн. Съвсем малка част от буденето се дължи на лош обхват.
Може и снимка на списъка с приложенията да видим дали виновникът не е android system, viber или Facebook
Цитирай
#18

Защо батерията ми пада с около 1% на всеки десет минути без да правя нищо по телефона?Телефона е чисто нов на два дни.

Прикачвам и няколко снимки от списъка с приложенията.Ще съм много благодарен, ако някой може да ми помогне.


https://imgur.com/a/zstRTWe

https://imgur.com/a/qH2OHSF

https://imgur.com/a/5lAmyL3
Цитирай
#19

Може и да е заради лошия сигнал, но не виждам да има снимка за него.

 
Цитирай
#20

Моя нот7про кара между 2-3дни зависи колко време ползвам 4g,иначе е включено постоянно както и уай фая,гпс го пускам само ако ми трябва,с китайския ром си е,щях да му слагам еу ром но за сега нямам никакви грижи и ще си го ползвам така
Цитирай
#21

(2019-08-22, 18:21:45)NoMaD написа:  Може и да е заради лошия сигнал,  но не виждам да има снимка за него.


Това ли?

https://imgur.com/a/89jHlDq
Цитирай
#22

Сигнала на оператора ти е добър, но нещо буди телефона ти доста често.
За добър живот на батериято Awake и Screen On трябва да са с почти идентични графики.
Като за начало изключи постоянното сканиране на Bluetooth и WiFi (ако вече не си го направил) и изключи Google История на местоположение (ако не ти е важно да работи).

POCO F5 12/256 GB





[-] 1 потребител изказва благодарност на ronnie72 за това мнение:
  • spaceman
Цитирай
#23

Оригинално бързо зарядно някой закупивал ли е на Шайоми?
Цитирай
#24

(2019-08-24, 05:32:06)Dsrkv написа:  Оригинално бързо зарядно някой закупивал ли е на Шайоми?
Аз взех това: https://m.emag.bg/xiaomi-mi-qualcomm-qui...DX3CFSBBM/
Но в спешни случаи го използвам, все пак не са много полезни за батерията.

Poco F3
Цитирай
#25

И аз май ще поръчам едно че нямам нерви да го чакам по 3 часа ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)