Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Amazfit Stratos - PACEficator Project|Everest
#1

Здравейте,

Както написах и в темата за флашване на къстъм ром за Pace/Stratos: вече няма да има нови версии на РОМ STRATOSfied.
Проектът приключва с версия 2.0.55.0 и съответно 28 релийза, базирани на седмичната китайска версия.
На негово място започва PACEficator Project.
фициална страница на проекта: https://forum.xda-developers.com/smartwa...t-t3908001
Като освен за Pace вече имаме и за Stratos (Everest) къстъм ром.
Базиран е на Китайския Стабилен ром като има добавени допълнилни преводи, включително и български, а инсталацията е улеснена максимално посредством графичен интерфейс, който е автоматизиран за работа под Windows, а за Линукс има готови скриптове:

Windows инсталатор v1.9 за версия на РОМ-а 2.0.59.1 (https://androidfilehost.com/?fid=1395089523397937614)
Линукс скрипт (https://androidfilehost.com/?fid=1395089523397915884)

Разбира се, успях да го тествам и към дадения момент още съм с него.
Инсталацията мина лесно и успешно. Стартирах .exe файла, който виждате на тази картинка:
.png installer-evereset.png Размер: 109.83 KB  Сваляния: 72


избрах каквото ме интересуваше. Някои от нещата са ми неясни още, но има толкова много неща, че на първо време гледах да не затъвам съвсем в експерименти.
  • Систематизирано има поддръжка на 25 езика, от които само 5 имат гласово известяване: Spanish, Basque, English. Polish, Italian.
  • Премахнати са и без това безполезните в България AliPay и Хималая Радио.
  • Има опция за избор на шрифт. Аз избрах NEW 2, който е базиран на това, което пускат за Андроид от google
  • Има вграден скрипт за оптимизация на приложенията (zipalign)
  • Добавени са от Emoji-та от Samsung Galaxy S8 Oreo
  • Стартовата анимация е от Amazfit Verge
  • Има опции за инсталиране на допълнителни модове: Amazmod, Watchdroid, за които е нужно да се прочете предварително преди да правите експерименти, защото всяко допълнително нещо ще влияе на живота на батерията
  • Добавени са данни в реално време за Последна обиколка и текуща такава
  • Възможност за избор на gps firmware-a от Стратос или от Pace (трябва да се тества от активни ползватели, защото само те биха видяли разликата)
  • Възможност за избор скоростта на анимациите
  • и т.н
Допълнителни скрийншоти има в долната част на официалната тема в xda.
Oт личен опит имам само тези:

               


 
И сега съвсем малко впечатления от личен опит:

1. Има добавени няколко интересни Watchface-a, които ми харесват, но не съм намерил никъде другаде.
Възможно е скоро да бъдат добавени в глобалната версия и да са официални

2. При придвижване в дясно по програмите има такава за контрол на Mi TV. Сигурно е полезно ако имаш Mi TV, но аз нямам и това ми пречи, а на този етап не виждам как да я махна. Може би трябва да си инсталирам файлов мениджър и да видя дали мога да я разкарам. Това е една от причините да не харесвам прекалено къстъмизирани ромове, които бягат от основната функционалност, ама като не може човек да си прави собствени разчита някой да успее да му задоволи прищевките Smile

3. всъщност ползвам рома от по-малко от 24 часа и други впечатления нямам.
Сложих Amazfit Watch приложението от китайския маркет и нещо не съм доволен от функционалността, понеже ми дава само две от приложенията да са извън списъка, което ми пречи да ги пренаредя както си ми харесва. При първа възможност ще ъпдейтна до глобалната версия на приложението от PlayStore, за да видя дали има разлика.
Основен плюс при китайското е, че могат да се задават аларми и през приложението вместо да се мъчи човек да си ги създава през часовника

Та това е. Ако някой се престраши да сподели и той мнения
На този етап не виждам много смисъл в този ром, но вероятно ще го поползвам докато излезе следващия глобален.
при следващото зареждане може да се сложи скрипта Amazboost и още повече да се оптимизират нещата откъм скорост.
Ще го мисля като падне батерията след 3-4 дни.
Това е засега от мен. В старата тема може и да не пишем вече, понеже се изчерпа, но я оставям отключена за всеки случай
[-] 3 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • emil11, gogyto, ubp
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравей, аз ползвам този ром само че на Pace. Мисля, че батерията държи една идея повече, наистина има нови циферблати. Ако някой иска да го сложи на български да изчака следващата актуализация.
[-] 2 потребители изказват благодарност на emil11 за това мнение:
  • suffer, ubp
Цитирай
#3

Дойде съобщение за ОТА ъпдейт на Китайския ром.. Разбира се, натиснах ОК, за да видя какво ще стане и телефонът зависна на лого с удивителна... - даде грешка (логично). Все пак няма как да се сложи стоков ром върху къстъм, без това да омаже нещата, така че.. Имайте го предвид. Може да е от китайската версия на Amazfit Watch, която ползвам, но такива дребни неща обикновено ме карат да си стоя на сток.
Оправи се с рестарт от най-горния бутон
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • emil11
Цитирай
#4

Това означава, че съвсем скоро ще има нова версия. Да попитам, дали някой си е играл да прави циферблати с това приложение https://forum.xda-developers.com/smartwa...r-t3916386
Цитирай
#5

Не. Ама то си заслужава нова тема или да се пише тук

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94228
Цитирай
#6

Нова версия:
https://www.androidfilehost.com/?fid=139...3397953333
PACEficator Project|Everest 2.0.63.1 ROM v2.0 Installer|Amazfit Stratos (2019/04/26)

Changelog:
Changelog v1.9 -> v2.0 (2619/04/10)
+ Based on Chinese 2.0.63.1 Stable Firmware
- new calendar application, you can App - the smart set
- new personal records show. After the end of the campaign, if a new personal record is generated, the personal record generated by the campaign will be displayed.
- Added Trekking mode
(1) In the sports list, between the elliptical machine and the mountaineering
(2) Real-time data item display configuration in the APP, motion record viewing
- Optimized alarm clock application, can be in the app > Smart > add (requires update APP)
- Fix the number of steps, heart rate, and sleep function after the system upgrade or shutdown and restart
- Repair outdoor riding movement, cumulative climb data abnormality
- Repair due to irregular import path Navigation crash in
motion
- Fix occasional restart problems in sports
- Fix bugs
Please update the app to the latest version to use the above l
+ Supported languages:
- Español (ES)
- English (US)
- Euskera (EU)
- Portuguese (BR)
- Catalán (CA)
- German (DE)
- French (FR)
- Hungarian (HU)
- Italian (IT)
- Hebrew (HE)
- Dutch (NL)
- Polish (PL)
- Turkish (TR)
- Portuguese (PT)
- Czech (CS)
- Slovak (SK)
- Greek (GR)
- Slovenian (SI)
- Russian (RU)
- Croatian (HR)
- Vietnamese (VN)
- Arabic (SA)
- Persian (AF)
- Thai (TH)
- Bulgarian (BG)
+ Sport voice alerts:
- Spanish
- Basque
- English
- Polish
- Italian
+ Updated translations (Italian and Persian)
+ Init.d support and included script
- Zipalign binary by osm0sis (App optimization)
+ Samsung S8 Oreo emojis
+ AmazMod or WatchDroid (notification manager)
- PaceCalendar and GreatFit (AmazMod)
+ New font selection and preview (?)
- New1 (Updated Stock from Android Studio SDK)
- New2 (Updated Stock from Android Studio SDK/JRE)
- New3 (Code200 font)
+ New Thai and Korean fonts
+ Option to choose between old Pace or new Stratos GPS Firmware
+ Option to choose animations speed
+ Amazfit Verge's bootanimation
+ Save locations and navigate to them starting an activity
+ Old keys mapping
+ Option for Driver installation
+ Option to launch QR code
+ Re-enabled OTA update notifications
+ Option to install watchface date format mod
[-] 3 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4, emil11, fotograd
Цитирай
#7

Аз да попитам като по лаик, трябва ли предварително да рутвам часовника или направо с този тул инсталирам къстъм ром-а от стоков както съм сега ?
Цитирай
#8

Само трябва да е отключен буутлоудъра.
Всичко си се инсталира само
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • hitman
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)