Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем при автоматичен ъпдейт на Honor 9
#1

Здравейте.
Вчера сутринта намерих телефона си в eRecovery mode, даващ ми 4 опции за действие и твърдящ, че ъпдейтът му не е бил успешен. Опитал се е да инсталира STF-L09 9.0.1.162(C432E2R1P5). Много пъти пробвах "Download latest version and recovery", но след "Downloading package from server", "Verifying package" и дори след пълно зареждане на "Recovery system running" и reboot изписва, че не е успешно (Serious problems occured when the devise boot, you are recommended to do factory data reset.). Останалите опции, които ми дава, след като отново го включа, са wipe data/factory reset, reboot и shutdown. Предполагам, че ако избера factory reset проблема ще се реши, но в момента съм извън България (дори извън Европа) и има снимки, които не искам да загубя. Възможно ли е проблема да идва точно от това - не може да изтегли правилната версия, тъй като не съм в Европа? 

Опитах да намеря вместо него правилния firmware и да го инсталирам през sd-картата, но не мисля, че го разпознава.

Има някакъв начин да получа достъп до вътрешната памет на телефона, докато е в eRecovery mode? Или пък начин да си върна информацията след hard reset?
Цитирай
Аксесоари
#2

Връзка между телефон в рекавъри и компютър Е ВЪЗМОЖНА през USB кабел.Можеш да намериш снимки и друго което ти трябва в паметта на телефона и да ги копираш на компа.
Много производители правят РАЗЛИЧНИ ъпдейти за телефоните според ГЕОГРАФСКИЯ РЕГИОН в който се намира апарата.
Там където се намираш в момента,явно има ъпдейт който не е съвместим с твоя апарат,тъй като твоят е настроен в началото да е разпознаваем с район България.Засякъл е че има ъпдейт и го е дръпнал по подразбиране,когато е тръгнал да го инсталира обаче е станало маслото.....
За съжаление мисля че без ХардРизет няма да се разминеш,.....дано да има опция за БекЪп в рекавъри преди да направиш ХардРизет.

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай
#3

Фърма на тела винаги сверява подписа на обновлението.Дори да си в регион,за който има ъпдейт,ако софта не съвпадне с фърма на тела,ъпдейта не тръгва,дори да искаш да го пуснеш.Причината за мазалото е друга...най вероятно конфликт с някое приложение,или дявол знае.Колкото до ресета,по-новите машини дават избор при ресет,например преди 2 седмици имах такъв проблем при серията J на самсунг,апарата ме попита- "всичко ли да форматирам" - "с изключение на снимки" - "с изключения на документи".
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)