Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Самсунг - електронно банкиране и безконтактни плащания
#1

Здравейте.
Притежавам дебитна карта Мастер кард към ФИ Банк, но не знам какво трябва да направя за да мога да правя безконтактни плащания с телефона и евентуално да прехвърлям пари от разплащателната си сметка към тази на дебитната карта. Имам инсталирано приложението My Fi bank , с което мога само да си следя наличностите и до там. Моля за вашите съвети и мнения особено що се отнася до сигурността.
   Също така споделяйте инфо за това как стоят нещата и при другите банки.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
Аксесоари
#2

Отиваш в клон на банката и си оторизираш устройството, попълва се бланка. След няколко часа вече устройството ти е оторизирано и през приложението заявяваш дигитална карта. За 2-3 дни ти е "издадена", тоест вече е видима в приложението и тогава вече можеш да плащаш с телефона.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • tonus
Цитирай
#3

Дебитната ми карта след това остава ли активна. Ако си сменя устройството, което при мен се случва в повечето случаи на около година пак трябва да ходя да го деактивирам и да активирам новият апарат.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#4

Остава ти активна, а дигиталната е като допълнителна, но няма такса поддръжка. Ако смениш телефона, пак отиваш да оторизираш новия. Дори ако се наложи да преинсталираш приложението на Fibank по някаква причина или ако върнеш фабрични настройки на телефона и после го инсталираш на ново, отново трябва да се оторизира телефона, нищо че е същия.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • tonus
Цитирай
#5

Ей това последното ще ме откаже, както след всеки ъпдейт правя връщане към заводските настройки.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#6

Това е абсолютно безсмислено по принцип. Както един друг колега в друга тема казваше, това с връщането на фабрични настройки или чистене на кеш е плацебо ефект, само си мислиш, че помага за нещо, а всъщност няма никакво значение.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#7

ICard

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

Ало си вземеш подпис от фибанк, няма нужда да ходиш до банката за оторизацията на телефона. Може да си я правиш ти.
Цитирай
#9

Чакайте де, защо са тези гимнастики? Аз знам, че има приложения от рода на "Cards" в което можеш ,примерно, да си "линкнеш" дебитната/кредитната карта през NFC, (ако телефонът поддържа опцията) и после вместо картата ползваш телефонът като разплащателно средство. В смисъл, допираш го него до терминали и др. устройства които позволяват този NFC трансфер. Не съм го тествал лично още, но мисля че така работи.
Цитирай
#10

И аз знам така с тия приложения, обаче аз не мога да ги накарам да бачкат

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#11

Принипно Google Play, Samsung Pay и Android Pay са пограми, които позваолява да си ВИРТУАЛИЗРАШ (т.е. да ползваш реална) карта чрез NFC на телефона.

За съжаление обаче съответната банка трябва да е сключила споразумение с всяка една от услигуте, за да може да се виртуализират картите ѝ. Такива български банки няма.

Варианти достъпно момента.

FiBank има собствено решение с собтвено приложение и ползаване на "дигитална карта".

iCard - пак виртуална карта със сметка, която зареждаш с превод или от друга карта.
(заредането от друга карта има такса от 0.5%.)
Само в ЛЕВА.
Няма месечни/годишни такси.

А1 Wallet - ребрандинг на iCard
Същите условия.

Phyre - без такса първите 12 месеца, по 1 евро на месец след това.
Само в ЛЕВА.
(зареждането от друга карта е такса)

Revolut - без месечни/годишни такса, безплатно зареждане от карта.
Изисква зареждането първоначално на 25 лв, които после може да ползваш и ти изпращат безплатно реална карта.
Трябва да се изчака 2 седмици да дойде реалната карта, която после може да регистрираш в Google Pay и Apple Pay (Samsung Pay все още не се поддържа).
Мултивалутна сметка, включително и ЛЕВА.
С реална карта може да теглиш до 450 лв/месец от ВСЕКИ банкомат без такси.
(Google Pay не е достъпен за инсталация от Play Storе в България, но може да се инсталира алтернативно.)

Най-хубавото е, че може да пращаш и да ти пращат средства 24/7 между потриебители на съответната система БЕЗ такси.


- - -

Аз ползвам A1 Wallet, Phyre и Google Pay (с Revolut карта), ако мога да съм от полза.

Преинсталацията или преместването на трите става лесно (с парола и sms верификация) без да е необходимо да се ходи където и да е.
Всяка една от тях освен мобилната (чрез NFCто) карта има и виртуална карта за интернет разплащания, която може да регистрираш без да се притесняваш, защото позволява БЛОКИРАНЕТО/ЗАМРАЗЯВАНЕТО на всяка една от картите и да я отблокираш/рамразяваш само когато правиш плащане.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 4 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • algor, BGDropche, losh1, NaniG
Цитирай
#12

(2019-08-28, 10:43:38)Чо написа:  Аз ползвам  Google Pay (с Revolut карта), ако мога да съм от полза.
Здрасти, информацията още ли е актуална.

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай
#13

(2020-02-20, 17:27:26)losh1 написа:  Здрасти, информацията още ли е актуална.

Да, към момена става Revolut може да се ползва с Google Pay с малко повече workaround.

Адреса в Revolut временно се сменя с някой от UK.
Revolut карата трябва да е с UK BIN, ако няма такава - може да се преиздаде вируалната (безплатно, ако е единсвена вируална).
Google Pay (официлно не е достъпен в PlayStore с БГ Google account), но може да се инсталира:
- официално с Google account от държава, която официално го има
- неофициално от apk (официално подписан, немодифициран).

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • losh1
Цитирай
#14

Мерси колега Чо Smile.
Инсталирах Google Pay, с някакви други карти пробвал ли си.  Ще пробвам и с Phyre, А1 Wallet , iCard.
П.П. С регион THL съм Google Pay гледам работи ама немога да регестрирам карта Viza Virtual (такава имам)
картата или региона са проблем.

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай
#15

(2020-02-21, 07:06:05)losh1 написа:  Инсталирах Google Pay, с някакви други карти пробвал ли си.  Ще пробвам и с Phyre, А1 Wallet , iCard.
П.П. С регион THL  съм Google Pay гледам работи ама немога да регестрирам карта Viza Virtual (такава имам)
картата или региона са проблем.

За да се токенизира карта, трябва банката и Google Pay да имат подписано споразимение.
Google Pay не е досъпна официално в България тъй като с нито една БГ банка/финтех няма споразумения.
Phyre/A1 Wallet и iCard си имат свое payment управление на NFC под Android.

Google Pay към момента с Revolut, TransferWize, Monese, (очаква се пак Curve, а чрез него всяка (и БГ) какрта).

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 3 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • ivanivanovvv, losh1, NaniG
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)