Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A40?

Здравей,

Нали телефона е купен с оригинален сим трей?? И аз имам същия проблем, всеки ден по 2-3 пъти губи само една от картите.
Дай предложение за оригинален сим трей или препоръчай сервиза.
До момента проблема съм го решил, като подлепих сим картите с хартиено тиксо и работи добре, като не губи картите.
Цитирай
Аксесоари

Сервизът се казва Service4you на Андрей Ляпчев 9. В гр. София се намира. Моя го поправиха за 3 работни дни. Имаше същия проблем. Бяха сменили платката и сим трейчето. Тези телефони имат и проблем с лентовия кабел. Спира да се зарежда или не работи тъча. Също и него смениха като ми обясниха всички тези неща.
[-] 1 потребител изказва благодарност на HuKu13 за това мнение:
  • Arsenal
Цитирай

Благодаря, това трябва да е оторизирания сервиз на Samsung!?

Ползвах Huawei P20 lite и даваше същия проблем.
После минах на Samsung A50 и той губеше една от сим картите.
Минах сега на Samsung A40 и всеки ден прави този номер, като губи ту едната карта, ту другата, някой път и двете едновременно.
Едва ли ще си купя повече нисък клас телефон повече...
Цитирай

(2020-06-07, 20:33:49)Едни и същи карти ли са поставяни в изброените телефони ?  Да не е от тях проблема ?Arsenal написа:  Благодаря, това трябва да е оторизирания сервиз на Samsung!?

Ползвах Huawei P20 lite и даваше същия проблем.
После минах на Samsung A50 и той губеше една от сим картите.
Минах сега на Samsung A40 и всеки ден прави този номер, като губи ту едната карта, ту другата, някой път и двете едновременно.
Едва ли ще си купя повече нисък клас телефон повече...
Цитирай

Да,
Оторизиран сервизен център е.
Цитирай

Здравей, drakkar,

Едни и същи.

Появява се проблема и тръгваш по пързалката...

Сменяш местата на картите
Отиваш до магазин на оператора да ти смени картата
Обаждаш се на оператор да се оплачеш и потърсиш решение
Обикаляш квартала да търсиш по-добър обхват
Чистиш кеша
Правиш хард рестарт
Преинсталираш...
Вадиш картите и се чудиш, какво да правиш, защото нито една от горните стъпки не помага...
И изведнъж подлепяш на 1 или 2 пласта сим картата с хартиено тиксо, с което се облепят контактите и стенните ключове да не попадне латекс върху тях и... проблема се оправя!

Всъщност ползвах Huawei P9 lite последния качествено направен смартфон.
Никога не е губил сим картите. Никога! Сим картите много добре влизаха в гнездото на трея и при лек натиск щракваха и влизаха в жлеповете.
При споменатите от мен модели, този начин на закрепяне на сим картите липсва. Все едно слагаш фаянсова плочка в леген. Пързалят се картите, движат се, не могат да се фиксират в трея, докато пъхаш трея в телефона, поне една от сим картите пада на земята. На всеки 4 от 5 пъти една от сим картите винаги се вади и застава на криво и се заклинва в телефона или пада на паркета.

Това е реялната причина. Не си губете времето да ходите по магазини и да плащате 6 лв. за нов чип. Няма да ви помогне!
Винаги си избирайте висок клас телефон, за да не съжалявате след това.
Цитирай

Здравейте,

Искам да върна обратно инфо.

Посетих сервиза Service4you на Андрей Ляпчев 9 в гр. София. Смениха ми дънната платка, антенния модул и захранващия блок.
Телефонът работи перфектно след ремонта.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Arsenal за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай

Да споделя мнение ползвам телефона от както е излязъл на българския пазар закупен е от технополис, никакви ядове и проблеми до преди месец, започна да се изключва избирателно и без явна ппричина, два пъти в сервиз, първия път го занесох в технополис направиха му софт ресет, което направих и аз няколко пъти и проблема си остана, втория път го занесох лично в сервиза на ляпчев, смениха дъно и до момента около месец работа никакви проблеми. Определено телефончето е много добро "лично мнение" от към работа, камера, бързодействие и най-вече много добре ми стои в ръката.

Samsung A40/Blue 
Цитирай

Изключвал се е както си го ползваш или стои си вадиш го и е изключен нали? Че моя сега прави така и тва е дъно сигурно и при мен.

Изпратено от моят LM-G850 с помощта на Tapatalk
Цитирай

След разговор със Самсунг.бг и по тяхна заръка изпратих телефона в МАКС СЕРВИЗ гр. Варна. Той е Оторизиран за телефони в гаранция/като моя/и след гаранционен период. Общо взето, като бивш кадър на Техномаркет, имам добри впечатления за тях. Ще пиша след получаване на телефона и за резултата от тяхната намеса.
Цитирай

Днес получиш известие от Макс сервиз.Телефона е отремонтиран.Сменени: основна дънна платка и лентов кабел.Четох тук,чи и други са имали такива проблеми и техните телефони са ремнтирани по същият начин.Явно фабричен дефект на модела от дадени серии.Ще ползвам и ще пиша за резултата от използването.
Цитирай

(2020-06-17, 11:17:49)Marto.g написа:  Изключвал се е както си го ползваш или стои си вадиш го и е изключен нали? Че моя сега прави така и тва е дъно сигурно и при мен.

Изпратено от моят LM-G850 с помощта на Tapatalk

Абсолютно избирателно го правеше, вадех го от джоба изгасен, изгасваше докато си ровех из фейса, един път изгасна в момента който си въвеждах фигурата за отключване.

Samsung A40/Blue 
Цитирай

Да. Същата работа и при мен въпреки че е друг модел.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Не я бива тази машинка! Спестете си я!
Цитирай

Последния месец има периоди, в които губи контакт със СИМ-а през 5сек, прекъсва и разговори, отварях - чистих я, без ефект. Не е падал и мокрен. През А1 го взех

Сложих му силиконов проз. кейс от 5лв и в работата спрямо стария ми Huawei P20 lite едва намира обхват (като сваля кейса поне 1 чертичка се покачва връзката) - означава ли че и с по-тънък кейс ще е подобно?

ПП: На  Huawei P20 lite ми се появи петното... ако можех да го оправя за под 100лв щях да си го стегна...
А4ката след първия месец-два забелязах че все повече се "замисля" особено при шерване на файл или нещо от мес-рите върти по 2-3 секунди. Иначе като софт е интуитивен и има добри хрумки, почти свикнах с липсата на ЛЕД диод, но си е минус.
 Отгоре на всичко са С-нг, уж с по-голям екран и по-малко тяло (85.5% screen-to-body)... екрана му е с издълженo ratio - 19.5: 9 и е по-тесен с 2-3мм (6мес ми трябваше да свикна с по-тясната клавиатура). 
Не знам дали има нещо ново с адекватни хар-ки и цена под 6", но вече се чудя с какво да го заменя.

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

Нормално е след време тоя Samsung да забива, все пак софтуера им не е като чистия Android.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

(2020-10-16, 09:22:39)hakama написа:  Последния месец има периоди, в които губи контакт със СИМ-а през 5сек, прекъсва и разговори, отварях - чистих я, без ефект. Не е падал и мокрен. През А1 го взех

Сложих му силиконов проз. кейс от 5лв и в работата спрямо стария ми Huawei P20 lite едва намира обхват (като сваля кейса поне 1 чертичка се покачва връзката) - означава ли че и с по-тънък кейс ще е подобно?

ПП: На  Huawei P20 lite ми се появи петното... ако можех да го оправя за под 100лв щях да си го стегна...
А4ката след първия месец-два забелязах че все повече се "замисля" особено при шерване на файл или нещо от мес-рите върти по 2-3 секунди. Иначе като софт е интуитивен и има добри хрумки, почти свикнах с липсата на ЛЕД диод, но си е минус.
 Отгоре на всичко са С-нг, уж с по-голям екран и по-малко тяло (85.5% screen-to-body)... екрана му е с издълженo ratio - 19.5: 9 и е по-тесен с 2-3мм (6мес ми трябваше да свикна с по-тясната клавиатура). 
Не знам дали има нещо ново с адекватни хар-ки и цена под 6", но вече се чудя с какво да го заменя.

P40 Lite

The Truth is out there.
Цитирай

Има ли работещо адекватно приложение за запис на разговори  Cool
пп; дори с един слой харт. тиксо - пак се губи сим картата чат пат...

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

Здравейте. Има ли начин да се излезе от samsung acount без достъп до google acount. Мой колега има този телефон като регистрацията в самсунг е направена чрез google. Проблема е, че е няма достъп до google. Паролата не може да се възстанови, защото нито е въведен телефонен номер, нито алтернативен email. Сега има друг профил в гугъл и вече е направен както трябва, но не може да излезем както казах от samsung. Благодаря на отзовалите се.
Цитирай

Пробва ли да премахне акаунта от телефона?
Би трябвало после да иска нов.

Samsung Galaxy   A54 5G
Цитирай

(2021-02-23, 20:20:03)pecaata написа:  Пробва ли да премахне акаунта от телефона?
Би трябвало после да иска нов.
Това беше първото което се опитахме да направим. Изисква потвърждение, като изпраща email на gmail , но няма парола както казах за гугъла.

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай

Значи заводски настройки и при старта влизате с новия gmail. Само, че всичко започва от нулата. Да си запази някъде инфото, което после иска да върне в телефона.

Samsung Galaxy   A54 5G
Цитирай

При връщане на фабрични настройки няма ли да запази профила и при липсваща парола да си има тухлички? Без излизане от профила при google знам, че не става.

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай

Не! Телефона стартира, все едно сега си го купил. Можеш да влезеш с новия профил и всичко започва отначало.

Samsung Galaxy   A54 5G
[-] 1 потребител изказва благодарност на pecaata за това мнение:
  • rosenirs
Цитирай

(2020-12-05, 11:55:39)hakama написа:  Има ли работещо адекватно приложение за запис на разговори  Cool
пп; дори с един слой харт. тиксо - пак се губи сим картата чат пат...

PS: Кой модел е с подобен хардуер, за да търся идеи там?  Huh

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)