Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung A50 или Huawei Mate 20 Lite
#1

Здравейте.
Спрял съм се на тези 2 телефона, но се двоумя кой от двата да избера. 
Самсунгът ме печели сякаш с по-добрите си характеристики  на хартия. 
Държа най-вече на камерата. От друга страна в една тема четох, че въпреки 3-те си камери, не снима кой знае колко добре. 
Но пък е тазгодишен модел... 

Дайте съвет. Препоръка , наблюдения върху конкретните апарати или дори предложения за други модели, които пропускам.
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако е от някаква помощ, самсунга снима по-зле от моя Mate 10 Pro, особено при ниска осветеност разликата е очевидна.

Вечния бетатестер!
Цитирай
#3

+1 за mate 20 lite, защото имам преки наблюдения и мога да кажа, че си струва парите - прилични снимки през деня, издръжлива батерия и бих казал здрав корпус ако се ползва с обикновен силиконов калъф. За А50 нямам преки наблюдения.

За тези пари мислил ли си за Покофон? Не мисля, че ще им отстъпва по нещо, дори напротив.
Цитирай
#4

Имам ги и двата за мен лично А50. А аз като вариант ти предлагам honor 8X.Той е пълно копие на 20лайт но е по евтин.И идва със кейс в комплекта.
Цитирай
#5

Huawei Mate 20 Lite има стъклено тяло, добра камера, водоустойчив е.
Samsung Galaxy A50 е пластмасо, има тройна камера, от която не очаквай да снима толкова добре, като за такава, няма водоустойчивост, има 128GB памет, 4000mAh батерия,  има Super AMOLED. Има и по-нов Android.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#6

(2019-04-27, 08:26:29)hazART написа:  Huawei Mate 20 Lite има стъклено тяло, добра камера, водоустойчив е.
Samsung Galaxy A50 е пластмасо, има тройна камера, от която не очаквай да снима толкова добре, като за такава, няма водоустойчивост, има 128GB памет, 4000mAh батерия,  има Super AMOLED. Има и по-нов Android.

Откога Mate 20 Lite е водоустойчив ? Утре човека ако реши да снима под вода и телефона се прецака, ти ли ще му покриеш гаранцията?
Цитирай
#7

Предимствата на А50:
- с 1 година по-нов модел
- AMOLED дисплей!
- по-голям дисплей
- GORILLA GLASS стъкло на екрана
- сензор за пръстов отпечатък вграден под екрана
- дизайн на нотча от 2019г а не от 2018 (има визуална разлика)
- по-голяма батерия
- трета камера за широкоъгълни снимки
- доста по-добра камера като цяло* (ще се обоснова по-долу съвсем ясно)
- снима видео с резолюция 4К
- по-мощна светкавица на камерата (тествано)
- излиза с Андроид 9 на пазара, което означава, че ще достигне поне до андроид 11 след време. Mate 20 излезе с Андроид 8, което означава, че може би ще стигне само до 10.
- има 128gb вътрешна памет (Mate 20 има 64)
- по-мощен процесор със 400mhz общо
- по-мощен видео процесор
- GALILEO GPS поддържка
- по-нова blutooth версия (5.0 вместо 4.2)
- (лично мнение) страхотен дизайн и преливащи цветове на гърба (на версията в черно)

Предимства на Mate 20:
- още 2gb RAM
- алуминиева рамка (гърба е имитация на стъкло, също както и при А50)



*За камерата на А50:
Много хора собственици на модела на идея си нямат как да си я настроят, понеже както и при останалите тазгодишни модели на Самсунг (включително S10) не е описана резолюцията на всеки от режимите на камерата. Един от режимите и е даден като "3:4Н" - това е режима, който прави снимките на максималните 25mpx. Всяка снимка заснета на този режим е със страхотно качество! И едно много важно допълнение - всички забравят, че А50 излезе сега и е все още с първата си версия на софтуера. Тепърва му предстоят софтуерните ъпдейти - което включва и камерата както знаем Smile

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#8

Позволи ми да те поправя.Mate 20 lite и той е със 4GB ram.
Цитирай
#9

Една добавка относно годината разлика. Мейт 20 Лайт излиза август 2018, а А50 февруари 2019. Това е половин година. Мейт версиите, както и телефоните на Гугъл и Самсунг Ноут излизат във втората половина на годината. Няма как да са технологично стари спрямо телефони, които излизат през първото тримесечие на следващата година.
Цитирай
#10

@Vito, не, ти ще му я покриеш.
Както и да е Samsung Galaxy A50 е по-добър, нищо, че е по-нисък клас.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#11

Абе не е водоустойчив A50 ама я глей как деяни Big Grin

https://www.youtube.com/watch?v=FQuwtNWHem8

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#12

В момента съм с Мейт-а... Не ти трябва. Камерата ако не си много притенциозен, става. През деня и на добра осветеност. Вечер забравяш, дори и на лампа пак е зле. Батерията е добре. Дисплея бива, стига да не си заклет амолед фен. Звукът през говорителя е боза. Не става. През слушалки, според слушалките бива. Принципно Huawei ниския клас, по-добре не. Едно, че бавят ъпдейтите много, второ не можеш да си сложиш къстъм ром щото заключват буутлодърите и тва е. По същата причина разработчиците нямат особен интерес и така...Някой спомена Pocophone... Ако е на същите пари, вземай него.
За Самсунга никакви впечатления нямам, но хич да не е по-нов модел. А и така като му гледам характеристиките по нищо не отстъпва на Хуйвея. Езинственото което ме притеснява леко е пръстовия под стъклото. Мисля, че все още сензорния е по-сигурен и прецизно работещ.
Като обобщение не ти препоръчвам Мейта.

Sent by me using Tapatalk

Samsung Galaxy S21FE
Samsung Galaxy Note 8
Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
#13

Аз пък го препоръчвам. Бях поставен пред същият избор и избрах мейта. Не съжалявам изобщо. Дисплеят, като за не-амолед е перфектен, камерата снима добре, батерията издржа без проблем 2 дена, даже с някой друг час онлайн игра (F1 mobile racing, примерно) , звукът от говорителите е приличен... Общо взето предимства на Самсунга са това, че е амолед и евентуално ще получи следващия андроид. Мейта пък се усеща по-премиум, не е пласмасов и гърба не лъщи в 65 милиона цвята (строго субективно все пак, на някои може да им харесва, а и може да се скрие с кейс). При толкова много истории за огънати метални телефони в джобовете, нямам доверие на пласмасов 6 и кусур инчов телефон. Също така сензорът за отпечатъци на мейта е използваем, за разлика от този на а50. Разликата в чиповете е минимална, аз не я взех под внимание на края. А в крайна сметка който и от двата да вземеш, няма да сбъркаш, бюджетни телефони са и двата, при това доста близки. И двата имат недостатъци, зависи от това кой с какво е склонен да направи компромис.

Sony Xperia J, Android 4.1.2 Jelly Bean
Sony Xperia M4 Aqua 8gb Android 6.0.1 MM
Sony Xperia XA 

Huawei Mate 20 lite
Цитирай
#14

Аз бих избрал самсунга, по нов модел, по добри технически параметри идва с андроид 9 което означава и по дълга поддръжка
Цитирай
#15

Мейт-а е една идея по-висок клас устройство и това си личи в използваните материали. Откъм характеристики, Самсунг-а е по-добър. Бих избрал него, защото е и по-нов, съответно ще имаш по-дълга софтуерна поддръжка. Като цяло, разликата между двата не е голяма, единствено камерата на А50 дърпа напред по-осезаемо. Можеш да избереш този, който ти харесва повече визуално.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#16

Процесорите са почти идентични като възможности според мен и автономността е идентична с тези батерии. Гледах сравнения на камерите.. Почти няма разлика всичко е въпрос на вкус дали по украсените снимки на huawei или по обратните на Samsung. Има разлика в екрана  в полза на  А50 и по нов андроид версия пак в полза на А50. Предимството на mate 20 lite e  в далеч по сериозния и изглеждащ премиум дизайн и материали  за разлика от пластиката на А50. Според мен доста идентични телефони в един ценови сегмент и високо е въпрос на личен избор и усещане не толкова на видими предимства защото  тях ги няма или са.... Мнпги тънки и въпрос на вкус
Цитирай
#17

Здравейте, понеже все още не съм закупил апарат, видях, че предстои представянето на Huawei P30 Lite у нас.
Какво мислите за него като вариант?
Цитирай
#18

Ми то като гледам техническите характеристики са почти еднакви същия процесор само дето P30 lite е с андроид 9 и цената му е по висока. Не разбирам какво има да се чудиш взимай самунга и не се занимавай с lite версиите на Huawei
Цитирай
#19

За мен най-вече камерата е от значение , затова се зачудих за P30 Lite.
Цитирай
#20

Колко да му е по-хубава камерата. С тази цена дето са го пуснали, не знам дали си заслужава. За тези пари отиваш на къде къде по-добри камери и телефони като цяло. И аз го чаках за подарък, но ме отказаха с тази цена.
Цитирай
#21

Така, С излизането на P30 Lite дилемите ми става между него и Самсунг А50.

Самсунгът ми идва 409 лева, а Huawei-я 539.

Оправдана ли е тази разлика в парите според вас в полза на Huawei-q?
Цитирай
#22

Не, Samsung има по-добра батерия, а другите характеристики са като на Huawei, освен ако не искаш само по-хубава камера, тогава си заслужава, също така и е стъклен, но като цяло, не си заслужава.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#23

При тези цени вземай Huawei-я.

1916 
Цитирай
#24

(2019-05-03, 21:08:24)milss написа:  При тези цени вземай Huawei-я.

Кой от двата модела на huawei за който се говори в твоята препоръка?
Цитирай
#25

P30 Lite. Отговорих на @ddimitar94, пост #21.

1916 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)