Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефон произведен за Хонконг/ОАЕ
#1

Решил съм да взема S10+ /версия за Хонконг/ заради процесора, а именно Snapdragon. Или по-други причини, версията за ОАЕ.
Интересува ще има ли някакви проблеми с ползването на телефона в Европа? Освен това за ОАЕ-версията, понеже хардуера би трябвало да е еднакъв с Европейските, възмножно ли е да се инсталира firmware за UK например?

GM-9750


Цитирай
Аксесоари
#2

Ако го вземеш от UAE Snapdragon няма да имаш проблеми в България. Може единствено VoLTE-то да не ти работи но други проблеми няма да имаш. Използвал съм 3 телефона със дракон в България Wink С Хонконг незнам как стоят нещата, не помня дали нямаха някакви изумени бандове уникални за тях си.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#3

Телефона няма да се ползва в България, но така или иначе поддържаните честоти не ме притесняват. Опасявам се от софтуерни проблеми свързани с локализирани приложения и услуги? За този момент ми е питането. Иначе версията за UAE е с Exynos. Snapdragon е само за САЩ, Китай и Хонконг.

GM-9750


Цитирай
#4

За Snapdragon ясно, ама какви са причините да е Exynos за ОАЕ, като хардуера е същия, а региона винаги може да си го смениш на ОАЕ, от където и да е закупен телефона?
Иначе на версията за Хонгконг не може да й сложиш европейски софтуер, няма да има и изцяло българско меню, каквото и да го правиш.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#5

Телефона е вече при мен. Продавача предлагаше и двата варианта и уж беше уточнено че искам Snapdragon-a, но получих Exynos. И сега се чудя дали да го връщам или да си го оставя. Иначе причината за ОАЕ версията е, че е 20% по-евтин в сравнение с там където съм. Значи да разбирам, че на ОАЕ мога да сложа европейски софтуер?

GM-9750


Цитирай
#6

Аз явно не съм те разбрал Smile Ако ти е F можеш да му сложиш Европейски Wink

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#7

Все още се чудя какво да правя, но повече клоня да взема Хонгконгската версия заради Snapdrgon-a. Липсата на български не ме притеснява изобщо. Други вероятни проблеми, някъде четох, че Samsung pay май няма да мога да ползвам ( но това също не ме притеснява). Ще се радвам на съвети с доводи за или против?
@ CuBG гледам ти си със Snapdragon, но предполагам Американска версия?

GM-9750


Цитирай
#8

И каква е разликата между двата толкова?Ти разлика между двата процесора няма да видиш,и двата са много добри

S8,S10+ Prism Black
Цитирай
#9

С Американската версия съм да. Като цяло има тестове които показват една мисъл по-добър image processing при дракона, също живота на батерията е малко по-последователен и добър. Самсунг Пей работи навсякъде стига да имаш регистрирана дебитна или кредитна карта издадена от държава с официална поддръжка.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#10

Все пак реших да съм "опитна мишка" и ще взема Snapdragon-a. Писах, че поддържаните честоти не ме притесняват, но ако някой е навътре вВсе нещата ще се радвам предварително да разбера какво няма да работи ... и по-важното ще работи ли изобщо нещо Smile.
Това са поддържаните честоти на версията която ще получа :

[img][Изображение: 9rM9edO.jpg][/img]

А това на модела който се продава в страната където ще се ползва основно:
[img][Изображение: LcZtxkL.jpg][/img]

GM-9750


Цитирай
#11

Страната и оператора също са от значение
Цитирай
#12

Samsung pay няма да работи. При някои оператори може да не работят: VoLTE, ViLTE и VoWiFi (модела не поддържа всички честотни агрегации).

Galaxy S24 Ultra & Galaxy Watch 6 Classic 47mm
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)