Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Note 9 и инат хард диск.
#1

Здравейте, нов съм тук и като всеки новак започвам с въпрос Big Grin

Търсех много и не успях да открия начин да ресетна или изтрия информацията, която телефонът ми запазва след като успешно се е свързал със USB устройство. Става въпрос за един външен хард диск My Passport Ultra 2TB на който имам филми, които искам да свалям от него на телефона. При първото свързване телефона го разпозна и ме пита дали искам да "се опита да го поправи", но аз му отказах защото диска си работи перфектно при свързване с Windows, а и не бях сигурен дали няма да вземе да го форматира и да загубя всичко на него. След този отказ телефонът не прочете диска и при всяко следващо свързване нямаше никакъв резултат освен да му подава захранване. 
Опитвам се да изтрия този хард диск от познатите на телефона устройства, за да го свържа и да позволя на устройството да "поправи" харда.
Надявам се някой да може да ми даде малко акъл Big Grin
Благодаря предварително!

Линк към снимки с детайли:
https://drive.google.com/folderview?id=1...BzHLOpqFdd
Цитирай
Аксесоари
#2

Опитай с кликване на това съобщение от щората, което се появява след свързване, и виж коя опция излиза. Виж с коя ще се появи паметта.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#3

Това да го "Поправи" не значи ли да го форматира?
Цитирай
#4

@pockobg въпросното съобщение отвежда до страницата в другите два скрийншота. Опциите там са в сиво и не може да се промени типа на връзката.

@danilov това ме интересува и мен, но въпроса в момента е да стигна до момента в който изобщо ме пита. Мина доста време и не помня точно съдържанието на запитването, а не бях и направил скрийншот.
Цитирай
#5

FAT32, exFAT или NTFS е файловата система на HDDто ти?

Ако не е първата, поне аз съм открил само платено решение на Paragon.

https://play.google.com/store/apps/detai...ns_ntfs_ro

Изпратено от моят SM-N960F с помощта на Tapatalk

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 2 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • Compare, Niko18
Цитирай
#6

Абсолютно същия външен хард имам и аз ,но не успях да го подкарам .С Ноут 8 съм.

Добре тренираните рефлекси са по бързи от късмета.
Цитирай
#7

Ако е NTFS, а той сигурно е аз го подкарвам с "JS USB OTG" и с usb преходника в комплекта, пробвах с едно usb c към нормално usb на Asus и не се получи.

Samsung Galaxy Note 4 - Black
Samsung Galaxy S7 Edge - Black Onyx
Samsung Galaxy Note 9 - MidnightBlack
Samsung Galaxy Note 20 Ultra - Mystic Black
Samsung Galaxy S23 Ultra 512gb - Green
[-] 1 потребител изказва благодарност на Mazev за това мнение:
  • Niko18
Цитирай
#8

Проблемът явно е файловата система на устройството. Ако нямам физически къде временно да съхраня всичко и да форматирам драйва ще ползвам програмката, която ми препоръчахте. Мерси за помощта!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)