Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос относно скритото меню на LG G7 ThinQ
#1

Здравейте, колеги. Искам да ви питам имате ли тази настройка в скритото меню на вашите телефони?
За да влезете в това меню отваряте Повиквания и набирате *#546368#*710#
Ще излезе това на екрана на телефона. Интересува ме оградената опция дали е налична при вас.



Благодаря ви предварително.
[Изображение: c41bf8dba625dcea661ed0406f0844be.jpg]

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 2 потребители изказват благодарност на ganchev за това мнение:
  • tynata2, vargala81
Цитирай
Аксесоари
#2

При мен не е налично

LG G7 ThinQ Cludy[b]CloudyG2 3.2G2 3.2[/b]
[-] 1 потребител изказва благодарност на teriminator3 за това мнение:
  • ganchev
Цитирай
#3

Тази опция се появи при мен с последния ъпдейт до 10s. Става въпрос за европейската версия на телефона. Телефона е към Vodafone VDI продуктов код и не е брандиран. От тази опция успях да пусна VoLTE на телефона успешно. За това питам дали е налична при всички, за да обясня как може да се пусне VoLTE.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 2 потребители изказват благодарност на ganchev за това мнение:
  • bobi1024, vargala81
Цитирай
#4

И при мен я няма . С последния ъпдейт съм , телефона е европейска версия
От какво може да е тази разлика

Huawei P30 Pro
Цитирай
#5

След малко проучване от моя страна за сега това меню го имат телефоните към Vodafone с продуктов код VDI и VDS. Не знам защо само те го имат.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 1 потребител изказва благодарност на ganchev за това мнение:
  • tynata2
Цитирай
#6

(2019-04-28, 19:59:46)ganchev написа:  Тази опция се появи при мен с последния ъпдейт до 10s. Става въпрос за    европейската версия на телефона. Телефона е към Vodafone VDI продуктов код и не е брандиран. От тази опция успях да пусна VoLTE на телефона успешно. За това питам дали е налична при всички, за да обясня как може да се пусне VoLTE.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Ще се радвам, ако дадеш малко инфо как може да се пусне VoLTE, защото след update-a към Pie, гледам се появиха тези опции.
Цитирай
#7

При мен като цъкна universal enabler и ми изписва not supported. Но аз така или иначе на ментел нямам.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#8

(2019-07-05, 09:43:27)bobi1024 написа:  Ще се радвам, ако дадеш малко инфо как може да се пусне VoLTE, защото след update-a към Pie, гледам се появиха тези опции.
Ами първо трябва услугата да ти е активирана от оператора. Ако си на Теленор или Виваком звънкаш им и казваш да ти я активират.Телефона задължително трябва да е в покритие на 4G мрежата и свързан с нея. След това влизаш с този код в скритото меню - *#546368#*710#

Ще ти се отвори менюто, както е на снимката от първото мнение. При Пай обаче Universal Enabler не е там, както е дадено ами са го преместили в друго под меню. Ако не е там се влиза в Field Test и най-отдолу е Universal Enabler. Влизаш в него и даваш отметки, както е на снимката

[Изображение: 3ccc0582d79614c09b0acccba42a55e5.jpg]

След това се влиза пак във Field Test - GPRI VoWiFi/VoLTE - IMS и ще излезе това :

[Изображение: 6a6f23d8f4c54e4b967a72f0cfd6f710.jpg]

Натискаш в ограденото с червено и ще ти излязат тези настройки. Даваш отметка на VoLTE, ViLTE и VoWiFi, ако си на Виваком ще може да се ползва.ViLTE го има активирано в мрежата на Теленор.

[Изображение: 393321d83891aa416c171dc3e99f6182.jpg]

Приключихме със скрито меню вече. Сега за всеки случай рестартирай телефона. След това трябва да се въведе допълнителен APN в настройките на мрежата за да може VoLTE да заработи. Сега вече трябва да има отделен тогъл, като плъзнеш надолу.
Натискаш Settings - Network & internet - Mobile networks - Access point names и след това горе в дясно трите точки Add APN. Ако си на Теленор вкарваш тези настройки, както са на двете снимки :

[Изображение: 1b121b08502068a3c02e67cf3172edb5.jpg]


[Изображение: 331c6e871137fbd593ad34878f4c9d8f.jpg]

За съжаление на Виваком не знам настройките и ще трябва да се звъне на оператора, за да може да се въведат. След като се вкарат настройките запаметяваш новия APN и би трябвало веднага да ти се появи иконка до обхвата с надпис VoLTE. И така вече сме напълно готови.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 2 потребители изказват благодарност на ganchev за това мнение:
  • BGDropche, oxuboxu
Цитирай
#9

Благодаря за информацията. Обадих се да го активират и ми изпратиха SMS че са активирани, но за съжаление Universal Enabler продължава да дава Not Supported.

Иначе във Field Test - GPRI VoWiFi/VoLTE - IMS ми излиза

Slot - 0: Open/HKG

Каквото излизаше и преди да го активират.

Може би защото телефона е V20a-HKG за това да няма поддръжка.

Благодаря все пак.
Цитирай
#10

Като натиснеш на този Slot 0 не се ли отварят настройки, както са на снимката? Те тези настройки не зависят от активирането от оператора. Той просто ти разрешава да позваш тази услуга с активацията. Пробва ли да рестартираш телефона? Сигурно си пробвал ама да кажа все пак.
Възможно е и от региона за, които е телефона да става така.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 1 потребител изказва благодарност на ganchev за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#11

Четох в XDA че с руут май става. Иначе нйе...

Sent from my LM-G710
Цитирай
#12

Е, при мен как става без руут?


Sent from my SM-A750FN using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#13

(2019-07-05, 18:18:15)ganchev написа:  Е, при мен как става без руут?


Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
Може да си го руутнал без да разбереш Big Grin


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • ganchev
Цитирай
#14

(2019-07-05, 18:18:15)ganchev написа:  Е, при мен как става без руут?


Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
Щото си про Big Grin

Аз примерно като съм с еднакъв модел като твоя с LG UP не мога ли да флашна водафондкия фирм, тва ще смени ли региона?

Sent from my LM-G710
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • ganchev
Цитирай
#15

Няма смени нищо. Но може да имаш VoLTE,ако минеш на Теленор. За ОТА всичко става по IMEI.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 1 потребител изказва благодарност на ganchev за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#16

Я пак? Не те питам на ментел дали ще имам. Да приемем че съм на грабул или както се казват в момента. Активирано е от оператора. Обаче само твоя софтуер има тва меню, ако флашна водафонското кдз ще стане ли номера да имам твоите под менюта?

Sent from my LM-G710
Цитирай
#17

Ами пробвай и ще видиш . Може и да стане, може и да не стане. Аз няма как да разбера,но ти може да тестваш. Ама трябва първо да минеш на Грабул.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 1 потребител изказва благодарност на ganchev за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#18

(2019-07-05, 19:03:36)degman написа:  Я пак? Не те питам на ментел дали ще имам. Да приемем че съм на грабул или както се казват в момента. Активирано е от оператора. Обаче само твоя софтуер има тва меню, ако флашна водафонското кдз ще стане ли номера да имам твоите под менюта?

Sent from my LM-G710
Би трябвало. След като ще се инсталират и техните приложения (ако имат такива), би трябвало да имаш и същите менюта.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#19

Няма никакви приложения на Водафон. Само региона му е такъв, иначе не е брандиран.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#20

Ми ще се смени ли региона питам? Има ли фирмуер за различните региони?

Sent from my LM-G710
Цитирай
#21

Ами флашни де. За три минути става. Предполагам, че може да получиш тези допълнителни настройки за VoLTE. А телефона няма как да ти стане VDI и ще продължи да си бъдеш с ITC.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 1 потребител изказва благодарност на ganchev за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#22

Ми няма смисъл, така или иначе за момента от ментел не мърдам. Ако някой има желание за VoLTE да си играе, аз съм пас.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#23

(2019-07-05, 20:49:33)ganchev написа:  Ами флашни де. За три минути става. Предполагам, че може да получиш тези допълнителни настройки за VoLTE. А телефона няма как да ти стане VDI и ще продължи да си бъдеш с ITC.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
И при мен не става активирането на VoLTE чрез гореописания метод. Жалкото е че моят G7 съм го закупил точно от Теленор с продуктов код HUN и да не може да се пусне егати иронията. Ако реша да сменя на VDI как става процедурата че не съм много запознат.
Цитирай
#24

Не съм сигурен дали и след флаш на Водафонския фирм ще се получат нещата. Иначе самото флашване се прави с програмата LG UP. Сега нямам много време да обяснявам, но може да влезеш в Телеграм групата за нашия телефон и там ще ти бъде обяснено как става - @LGG7bg



Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 1 потребител изказва благодарност на ganchev за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)