Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Имате ли проблеми с порта за зареждане при Nokia 7 Plus?
#1

Здравейте, очаквам в края на седмицата да ми доставят Nokia 7 Plus и след като прочетох за разни проблеми свързани със жълтеене в някои части на екрана, сега се натъкнах и на друг много често срещан проблем свързан със порта за зареждане. Прикачвам линк към видео, на което е описан проблема:
https://youtu.be/czCyeaiVXPw
Срещали ли сте такива проблеми и при вашите 7-ци, защото честно казано почвам да се замислям дали да не откажа поръчката за телефона? По принцип съм изключителен карък, така че със сигурност не се осланям на "късмета" си, за да уцеля читава бройка Smile)
Цитирай
Аксесоари
#2

За няколко месеца съм нямал проблем с порта, дисплея, Тръмп, Путин или каквито и да са проблеми.
Мисля че се преекспонира с подобни проблеми. Няколко човека имат даден проблем , пускат клип и вече се мисли че е масов.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на GodPetar за това мнение:
  • Crio
Цитирай
#3

Ок, благодаря за отговора. По множеството коментари изписани за двата проблема със дисплея и зареждането, изглежда че няма бройка която да не е засегната от тези проблеми....но явно все пак има и изключения.
Цитирай
#4

От над половин година съм с този телефон, досега нито един от споменатите проблеми не съм срещнал.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk

Motorola Edge 30 Ultra
POCO X3 NFC
Nokia 7 plus (TA-1055)
Samsung Galaxy Tab A 9.7 (SM-T555)
Samsung Galaxy NOTE II stock (GT-N7100)
LG Optimus L7 Slimbean
Цитирай
#5

И аз нямам подобни проблеми. Освен това се предполага, че телефонът има гаранция, ако възникне проблем. Не го мисли предварително.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#6

Подобни проблеми с телефона не съм имал никога. Възможно е да се наблюдават при няколко броя телефона, но кой ли производител не само на телефони, но на каквото и да било няма дефектни бройки. Моят съвет е щом вече телефона е поръчан, не се отказвайте от него, в краен случай има гаранция, така че няма за какво да се притеснявате.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#7

+1 и аз нямам проблеми. Четеш негативни мнения, защото хората са свикнали да се оплакват по форумите и затова в тях има главно теми за бъгове и т.н.
Цитирай
#8

(2019-05-03, 07:49:53)the7one написа:   ....Четеш негативни мнения, защото хората са свикнали да се оплакват по форумите и затова в тях има главно теми за бъгове и т.н.
Ами нормално да е така. Едва ли, на който всичко му е наред с устройството, да седне да пише за това.

 
Цитирай
#9

Явно имат фабричен дефект на някоя партида телефони. В семейството имаме три Нокии 7 плюс и на трите им замина порта за зареждане... Моят е дву-симов взиман от магазин за техника и го смениха гаранционно от Булграм, а другите два са едно-симови от оператор и за тях Булграм се правят на ощипани и се чудят как да откажат гаранция...
Иначе са много добри телефони за парите си, но тези ядове ми развалиха хубавото мнение за тях.
Късмет с телефоните и дано не случите на такъв дефект :-)
Поздрави :-)
Цитирай
#10

Август ще станат 2 год. от както го ползвам, и нямам никакви проблеми .

NEXUS 5 > LG G5 TITAN>NOKIA 7 PLUS> Xiaomi Poco X3 > ONEPLUS Nord 2T
Цитирай
#11

Да съживим малко темата - преди няколко дни ми се появи този проблем, кабела ако не е наместен както трябва и спира зареждането. Телефона вече е извън гаранционен, та съм пред дилема - да го давам на ремонт или да си харесвам нов...

Motorola Edge 30 Ultra
POCO X3 NFC
Nokia 7 plus (TA-1055)
Samsung Galaxy Tab A 9.7 (SM-T555)
Samsung Galaxy NOTE II stock (GT-N7100)
LG Optimus L7 Slimbean
Цитирай
#12

И при мен се беше появил същият проблем, докато го плзвах. Явно след определен брой пъти зареждане се развалят.
Цитирай
#13

(2020-09-26, 09:54:38)the7one написа:  И при мен се беше появил същият проблем, докато го плзвах. Явно след определен брой пъти зареждане се развалят.

Поправя ли го или смени телефона?

Motorola Edge 30 Ultra
POCO X3 NFC
Nokia 7 plus (TA-1055)
Samsung Galaxy Tab A 9.7 (SM-T555)
Samsung Galaxy NOTE II stock (GT-N7100)
LG Optimus L7 Slimbean
Цитирай
#14

Смених го, но не поради тая причина, тъй като все още можеше да си се зарежда. Сега го използвам като резервен втори телефон. Ремонтът бях гледал, че е над 80 лв май.
Цитирай
#15

Моят все още си е наред. Но и аз го включвам много внимателно, знаейки за тези оплаквания.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#16

Аз съм с Нокия 8 - при мен кабелът едвам се крепи и много лесно се вади, което води до спиране на зареждането. Не знам какво води до този проблем - купих нов кабел и той си се захващаше супе, но с времето отново стана хлабаво. Приятел си взе същия телефон месец след мен от същото място и няма този проблем. Но не е същото като в темата. На жена ми Nokia 7.1 и сменихме вече порта, защото не зареждаше, дори кабелът да е плътно вкаран. Според мен, при много натискане, самият порт влиза навътре и после не прави контакт с кабела.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)