Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

                                                      Тема за обсъждане на новата фитнес гривна на Xiaomi - Mi Band 4!

                                       [Изображение: d540681657b0cba1bcb109aea2f7d085-full.jpg]
Наскоро два варианта на Mi Band 4 бяха забелязани на уеб сайта на Bluetooth SIG. В допълнение към XMSH06HM версия, като на снимката, се очаква Xiaomi да предложи нова версия с NFC свързаност. Моделът на Mi Band 4 с опция NFC е с номер XMSH07HM. Както Mi Band 3 с поддръжка на NFC и версията Mi Band 4  ще бъде в състояние да поддържа безконтактни плащания. Засега Mi Band 4 по предварителни данни се очаква да се предлага само в Китай. Основната промяна в новия модел е липсата на вдъбнатина за сензорния бутон, като на това място ще има малка икона. Освен, че поддържа NFC, има и информация и за Bluetooth 5,0 Low Energy.  Според слухове Mi Band 4 може да бъде оборудван с ЕКГ монитор, въпреки че на снимките се вижда PPG пулс монитор. Една от основните причини за популярността на серията Mi Band е конкурентната цена. Да се надяваме, че и Mi Band 4 ще предложи на потребителите си подобна опция.

Източник: >>>>>>

 
[-] 5 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Be6i4, emil11, fotograd, NoshtenYastreb, suffer
Цитирай
Аксесоари
#2

Очаква се Mi Band 4 да получи цветен OLED дисплей, NFC (в китайската версия на пазара), Bluetooth 5,0 (третата ревизия на гривната поддържа само Bluetooth 4,1) и капацитет на батерията 135 Mah.

[Изображение: 5d51893696fe29b2f0857640d98e1b7a-full.jpg]  [Изображение: 9fecaee0112277ffdcab5f1524efe83b-full.jpg]

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • fotograd, nzim
Цитирай
#3

Реално погледнато ми банд 3 си ми върши перфектно работа.
Но съм готов да грабна една само за контрола на музиката. Стига втората снимка да е реална.
Цитирай
#4

Кога се очаква гривната да влезе в продажба

 Nokia n900 >> HTC Explorer >> SGSII >> Nokia Lumia 820 >> Motorola Moto G >>> LG G2>>Mi5
Цитирай
#5

Гривната се очертава да е доста успешна също като предните модели. Предлага нови функции, които за мнозина най-вероятно ще са полезни и удобни и съм сигурен, че ще има голям брой продажби. Аз лично използвам Mi Band 3 и съм много доволен от нея, нямам никакви забележки. Остава в 4 или друга версия да добавят възможност за отговор на известията от Viber, WhatsApp, Messenger и т.н. и ще избият рибата Big Grin (това по-скоро като шега, отколкото наистина да го направят).
Цитирай
#6

Нови рендъри на MI Band 4 ясно показват наличието на цветния дисплей за разлика от монохромния на предшественика си. Също така имаме и достъп до актуализираните елементи на потребителския интерфейс в изображението, като екранът на началния екран показва времето и броя на стъпките, които са били предприети досега от потребителя. Очаква се устройството да е с батерия 135 mAh вместо 110 mAh на Mi Band 3, както и с Bluetooth 5,0 за подобрена свързаност на няколко устройства. Това е значителен ъпгрейд над Mi Band 3, който използва Bluetooth 4,2. Mi Band 4 NFC версия се очаква за цената на 499 юана (~ $72) като има предвид, че стандартната версия ще остане между 200-300 юана (~ $28-$ 43).

[Изображение: f3c3e06f95af.jpg]
Източник: >>>>>>

 
Цитирай
#7

Това на последната снимка е Hey+

Sent from my MI 8 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Stormrage за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#8

(2019-05-16, 20:04:10)bobi_1217 написа:  Гривната се очертава да е доста успешна също като предните модели. Предлага нови функции, които за мнозина най-вероятно ще са полезни и удобни и съм сигурен, че ще има голям брой продажби. Аз лично използвам Mi Band 3 и съм много доволен от нея, нямам никакви забележки. Остава в 4 или друга версия да добавят възможност за отговор на известията от Viber, WhatsApp, Messenger и т.н. и ще избият рибата Big Grin (това по-скоро като шега, отколкото наистина да го направят).
То и сега има тази функция, но в Амейзфит кор или кор 2. Само с тези разлика, че дисплея се вижда на слънце и качеството на материалите за сметка на по - висока цена около 40 долара

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T
Цитирай
#9

Да, за тях знам, че имат такава функция, но ще е интересно, ако и тук я добавят. Лично аз никога не съм имал проблем с видимостта на дисплея на Mi Band 3 дори и на ярко слънце. Наистина, не мога да кажа, че е супер комфортно да се чете продължително време от него, но пък за десетина известия да види човек и да се информира за часа върши добра работа. Поне аз имам такива впечатления.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#10

Xiaomi Mi Band 4 бе представен в реални снимки с  актуализирания си дизайн, както и някои негови функции. Външно Xiaomi Mi Band 4 практически не се различава от третото поколение. Сензорният бутон е заместен с малка кръгла иконка. Новото което това е наличието на цветен дисплей. Основният екран ще предлага възможност да се персонализират показване на времето и друга информация за потребителя.  Очаква се гривната да бъде в две версии: с и без NFC.

[Изображение: fc322dcb0dcf0d2f08c05ce18d6e6d60-full.jpg] [Изображение: b223a16517c07a778b1330966667c9b9-full.jpg] [Изображение: 804584c38ef2e179f4e7a03d57283cc8-full.jpg]
Източник: >>>>>>

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • fotograd, hitman
Цитирай
#11

Очаква се Mi Band 4 с цветен OLED дисплей да бъде представен в Китай на 11 юни по време на специално събитие.

[Изображение: 7920f2407973f725ccdc2ec154ef3d94-full.jpg]

 
Цитирай
#12

Едно от "подобренията", гледам, че е още по-голяма батерия от 3-ката.

Аз имам Банд 2 и жена ми много ме врънка да и купя и на нея. Подарих и аз 3ката, уж за по-добре. То пък за беда се оказа, че е грамадна спрямо 2-ката. Другия проблем заради размера е че се пъха отгоре. Купи си тя една готина метална верижка, само, че заради горното  пълнене, като си сгъне китката и капсулата пада. Много се разочарова и не иска да я носи. Сега се търкаля из къщи. На 2-ката пък дисплея избледня, до степен, че се вижда само на тъмно т.е. все едно няма такъв.

Тааа за мен тея Ми Бандове се оказаха разочарование. Не че са им много парите, но все пак. Очаквах от следващото 4то поколение някой истински нов фичър, като кръвно, ЕКГ, но не. Сложиха гимик някакъв от рода на шарен дисплей. А преди 1/2 година показаха уж 1s -наследника на 3ката  Sad


[Изображение: huami_amazefit_1493211394599.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на jivkojj за това мнение:
  • VikeZ
Цитирай
#13

Моята двойка също избледня и може да се вижда едва, едва само на тъмно.
Но от тройката съм доволен!

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай
#14

(2019-06-05, 22:52:08)johnterry7 написа:  Моята двойка също избледня и може да се вижда едва, едва само на тъмно.
Но от тройката съм доволен!

Относно двойката забелязах, че първите китайски бройки бяха по-високо качество (тези в бялата кутийка)... Аз съм с такава вече няколко години никакви проблеми екрана си е все така ярък, на гаджето бях взел глобалната екрана стана едва видим за около година още в началото се забелязваше дори разлика в цвета...
Цитирай
#15

Xiaomi Mi Band 4 ще бъде оборудван с цветен OLED екран. Два модела XMSH08HM и XMSH07HM получиха сертификати. Ще имат и NFC за безконтактни плащания. За новия модел от компанията допълнително решиха да увеличат капацитета на батерията от 110 mAh на 135 mAh. Според слуховете, цената на устройството ще започне от $29 в зависимост от конфигурацията.
[Изображение: 10ef81182c44b6ecbcc686776f5df04b-full.jpg]
Източник: >>>>>>

 
Цитирай
#16

Презентацията на Mi Band 4 ще се проведе следващата седмица, но феновете на марката вече са намерили начин да си го купят още сега. Индийският инсайдър  Мукул Шарма откри, че някои онлайн продавачи вече го продават, въпреки че все още Mi Band 4 не е обявен от производителя.
В блога си в Twitter, той публикува скрийншота на страницата за поръчка на смарт гривната и уточни, че той успя да си плати за устройството. Според описанието на продукта, фитнес устройството получи цветен сензорен OLED дисплей, водоустойчив корпус, Bluetooth 5,0 безжичен модул, сензор за сърдечен ритъм и батерия с 135 mAh. Заявената цена на устройството без NFC модула е $51,4 - източникът отбелязва, че официално тя не е обявена и може да се промени след презентацията на гривната.
[Изображение: 4f298a2227769983519aacf440b81653-full.jpg]                   [Изображение: ad523d75c5bf00082c9163866a2ae4b3-full.jpg]
Източник: >>>>>>

 
Цитирай
#17

Хубавка гривна, има няколко нови неща в сравнение с предния модел. Общо взето играят на сигурно и не рискуват с някаква драстична промяна. Аз лично мисля, че не си заслужава човек да си смени третата версия с четвъртата. Иначе очаквам много продажби и доволни потребители.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#18

Определено не бих сменил 3ката с четворката.Не виждам смисъл, ако си работи да се сменява.Шарените елементи и т.н. не ме интересуват често казано.Нито нфц ползвам.Някоя нова функция ако има, която да ме грабне да, ще я взема.Но на този етап няма смисъл Smile

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#19

Така е, аз също не бих си сменил 3 поколение за 4. За нов потребител сигурно си бих взел новия модел, но при положение, че всичко работи така, както аз го искам, не бих подновил смарт гривната.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#20

Видимостта ня слънце е много важно. Ми банд 3 там е най-куц.
Нфц-то така или иначе няма да работи извън Китай, така че ъпгрейдът е най-вече дисплей
Цитирай
#21

Лично аз никога не съм имал проблеми с четенето на дисплея на слънце. Наистина, не е особено комфортно, но аз си го разчитам без много трудности. Не мога да отрека обаче, че ако има подобрения в тази насока, то това ще е големия и основния плюс на новия модел.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#22

Mi Band 4 във всичките си цветове: 
[Изображение: 97d4868ad2672d04dce50f84dcfb1136-full.jpg]

 
Цитирай
#23

Още MiBand 4 в снимки.
[Изображение: f9fae9d68c86eecb2c18fb983332e0a6-full.jpg]

 
Цитирай
#24

HK Goldway вече е обявил наличност и я продава за $38.
Цитирай
#25

вероятно тук ще е livestream-a: https://www.mi.com/a/h/10008.html
14:00 тяхно време е 9:00 наше, но още не е започнало.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)