Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Защо не ми отчита пулса ? Изписва ми could measure.
Цитирай
Аксесоари

Моята гривна дойде преди 5 дни.
Останах изключително доволен, предвид факта, че съм ползвал Samsung Gear S2.
1. Дисплеят на гривната е много приятен.
2. Батерията е много стабилна. С моя начин на ползване би издържала приблизително 25 дни (пулс на 30 минути, записване на сън и постоянно включен bluetooth. Не съм спортувал с нея, но тогава времето на ползване ще се намали)
3. Много лек аксесоар.
4. Плавно преминаване през менюто.
5. Изключително много изгледи на часовници. Сложих си на Galaxy Fit Smile

Пътувах с автобус и наистина отчита крачки. Затова зададох на гривната, че пътувам, през телефона. Не знам колко ефект би имало това.
Май ще я флашвам за да стане на български (само не знам кой файл да флашна). Интервалите отделно ме дразнят при получен СМС.
Цитирай

продължавай да я обучаваш и ще започне да не отчита
Цитирай

Супер. Smile
А кой от файловете от pusheka да флашна? Гривната ми е китайска версия без nfc.
Дали след флаша ще получавам ъпдейти на гривната автоматично или следва да става ръчно ?
Цитирай

Аз пък имам проблем с откриването на пулса.
Ту го отчита ту не...
Цитирай

Мисля да взема една такава, но съм невеж като става дума за смарт гривни / часовници. Не знам каква е разликата между двете (освен в размерите?) и кое е удачно да се ползва пред другото...
Цитирай

Зависи за какво ти трябва. Като функции се припокриват до голяма степен но си имат и разлики.Гривните са за активно спортуващи и по принцип са по ефтини. Екрана им е малък и недостатъчно информативен защото се разчита на свалянето и преглеждането на данните на телефон или таблет. Затова обаче са по леки и по устойчиви на механични въздействия и вода. Часовниците имат по добра визия, по голям екран, по нагледен достъп до събраната информация и повече контрол по обратната връзка със смартфона. По скъпи и по тежки са обаче което не предполага да се носят при активно спортуване. Предназначени са за всекидневна употреба в офиса, у дома и при разходка или каране на кола.
[-] 1 потребител изказва благодарност на veskovalkov за това мнение:
  • donscot
Цитирай

От 1 седмица използвам mi band 4 и забелязах че не мери крачките вярно.Днес от сутринта до 12 на обяд съм навъртял 567 крачки и то вкъщи без да излизам никъде.Преди това бях с mi band 3 там всичко си беше ок.
Цитирай

Опитах се да я флашна, не се получи. Някъде явно бъркам. 
Сега я ползвам на китайски. 

Това е батерията. Ако не вляза да видя, кога съм я зареждал, няма да си спомня.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Здравейте
днес забелязах че гривната ми е отчела че съм станал от сън 1 час по-рано отколкото съм и освен това като час на синхронизация през целия ден ми показва 1 час назад спрямо текущото време. Някой имал ли е такъв проблем?
Цитирай

Здравейте. Моята гривна не ми показва входящите обаждания. Дал съм всички разрешения, но не става. Другите известия ги отразява.

XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO 6/128
Цитирай

При мен се наложи да върна по-стара версия на Mi Fit. Иначе известията за вайбър не се показваха.

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
Цитирай

Здравейте, има ли опция да сигнализира при разпадане на блутут вреъзката.
Цитирай

Някой плува ли в закрит басейн с гривната? Върши ли работа и какво точно измерва? Става ли за басейн или да си търся нещо друго?
Цитирай

Абе, колеги, някой да има проблем с измерването на съня? Подарих Mi Band 4 на майка ми преди около десетина дена и като цяло и допада, но отчита някакви 1-2 часа сън на денонощие, независимо какви настройки задам. А майка ми понякога прави и по 11-12 часа сън през уикенда Big Grin, но не са отчетени. Да чакаме ъпдейт или това е дефект? Аз съм с Honor Band 5 и нямам такъв проблем, отчита си перфектно. Чудя се ако сложа гривната на моята ръка дали пак така ще отчита грешно Mi Band 4? Едва ли проблемът е в човека. Майка ми е хипертоничка и приема бетаблокери, които забавят пулса, но това на мен не ми се вижда причина да отчита грешно, понеже преди е ползвала нисък клас фитнес гривни и са отчитали дори те правилно.
Цитирай

През деня не отчита сън.
А вечер ако не го смята имаш два варианта:
1. Пускаш меренето на пулс
2. Обучаваш гривната когато спиш ( в менюто на mi fit има behavior tagging)
Цитирай

Това, че не отчита съня през деня е гадно, не го знаех. На Honor Band 5 не е така. А това behavior трябва да го потърся, че нейния е на БГ, но мисля, че го бях намерил някъде.
Цитирай

Мисля, че няма устройство на xiaomi и Huami (Amazfit), което да отчита сън през деня. Поправете ме ако греша
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
Цитирай

Това според мен е функция на програмата, а не на гривната. Алтернативните програми си отчитат и сън през деня.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на jivkojj за това мнение:
  • suffer
Цитирай

Мисля, че е до приложение.
Лично аз , от Mi Band 1 та до сега използвам Notify & Fitness.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Здравейте. Получих си днес китайската версия от алиекспрес. Опитвам се да я направя БГ но нещо не се получава. Флашвам я с ресурсите в66 на бг, но после в MiFit приложението нямам избор на. български? Премахнато ли е? С руски работи сякаш ок, но все пакм се искаше да си е БГ

Xiaomi Redmi 4x  3/32GB
Old -> Sony Xperia P  4.1.2 /6.2.А.1.100/
Old -> Globul Move(Alcatel OT-908)
Цитирай

(2020-01-03, 16:17:15)hkk написа:  Здравейте. Получих си днес китайската версия от алиекспрес. Опитвам се да я направя БГ но нещо не се получава. Флашвам я с ресурсите в66 на бг, но после в MiFit приложението нямам избор на. български? Премахнато ли е? С руски работи сякаш ок, но все пакм се искаше да си е БГ
Ако си с моднатия ми фит от настройките му избираш полски език. С него става на български.

Изпратено от моят Mi MIX 2s

Xiaomi Mi Mix 2s/RN 9s/POCO X6 5G
Цитирай

Супеер.. това бил явно ключа за палатката, който съм пропускал.. мернах в описанието нещо за избор на полски, но мислех че е просто пример и в нашия случай трябва да се избере български
Много благодаря!

Само началния екран ми изписва Fri вместо петък, но предполагам е заради къстам темата.. много тъпи теми обаче с животни и глупости.. не ми отива на годините ️ Има ли от къде да се теглят други по изчистени.. интересува ме най вече да показва едро час 24 формат, дата и ден на бг, батерия , (крачки и пулс може също но не е приоритет)..

Xiaomi Redmi 4x  3/32GB
Old -> Sony Xperia P  4.1.2 /6.2.А.1.100/
Old -> Globul Move(Alcatel OT-908)
Цитирай

(2020-01-03, 20:57:29)hkk написа:  Супеер.. това бил явно ключа за палатката, който съм пропускал.. мернах в описанието нещо за избор на полски, но мислех че е просто пример и в нашия случай трябва да се избере български
Много благодаря!

Само началния екран ми изписва Fri вместо петък, но предполагам е заради къстам темата.. много тъпи теми обаче с животни и глупости.. не ми отива на годините Има ли от къде да се теглят други по изчистени.. интересува ме най вече да показва едро час 24 формат, дата и ден на бг, батерия , (крачки и пулс може също но не е приоритет)..
Аз ползвам това https://play.google.com/store/apps/detai..._watchface

Изпратено от моят Mi MIX 2s

Xiaomi Mi Mix 2s/RN 9s/POCO X6 5G
Цитирай

На мен отчитането на пулса се оправи, но пък следенето на съня се разбута и не отчита сега.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)