Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на таблет 2019- 2GB RAM достатъчни ли са.
#1

Става дума за таблета Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019) , кoйто е с 2ГБ RAM. Смятате ли, че това е достатъчно при положение ,че при смартфоните  4 – 6GB RAM е вече нещо нормално и колко количеството RAM към днешна дата са нужни за да работи едно Андройд устройство комфортно . Може ли някой съвсем условно да каже каква е разликата в производителността като проценти между 2-3-4-6 GB RAM при Андройд. Никъде не съм попадал на такова сравнение. За IOS ми казаха ,че 2 GB били напълно достатъчни и всичко зависело от процесора. Всъщност RAM паметта касае ли пряко производителността или играе роля  само ако се работи с няколко приложения едновременно.
Цитирай
Аксесоари
#2

На дъщеря ми (7г) съм дал Asus Google Nexus 7 2013 32/2 и се справя отлично.
Таблет на 5-6 години, но съвсем приличен...
За какво ще ползваш таблета?
Цитирай
#3

Рамта играе роля за отварянето на няколко приложения и с 2гб, ще затваря приложенията като не се бачка с тях. Съответно ако работиш с няколко едновременно, може да ги зарежда отначало като ги отвориш. С две, три не би трябвало да има проблем, но зависи и какви са. Но трябва да се има на предвид , че и ос и някой приложения си дърпат рам и дори да не си ги пуснал, съответно няма да имаш и 2гб. Лично аз от 2015 насам съм най-малко с 3гб и не съм забелязал нещо да презарежда. Една позната има мото г3 с 2гб и всичко си и върви нормално, не съм забелязал да лаги и бави в нещо, а го разцъквам не рядко, но все пак 2гб за 2019 мисля че са малко, дори и сега да върви всичко, приложенията стават все по-жадни и до година ще са малко тези гигабайти.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#4

(2019-05-02, 11:35:59)dada_ написа:   Но все пак 2гб за 2019 мисля че са малко, дори и сега да върви всичко, приложенията стават все по-жадни и до година ще са малко тези гигабайти.
Точно от това се притеснявам. Да не се окаже ,че догодина ще трябва да го сменявам.  Ще го ползвам предимно като личен ( интернет , youtube 4k video, филми, игри почти не играя)   , и понякога в работата . Служебното приложение едва ли ще го затрудни. Друго нещо , което ме притеснява е ,че батерията е 6150 mAh .Дано да не е малка за 10.1 инча , защото не ми се носи и преносима батерия. Другият вариант е много добре да е прецизиран разхода на енергия.
Цитирай
#5

Значи Galaxy A серията е ниския клас таблети на Samsung.Да 2 гб рам са малко,също и чипсета и особенно видеото са много слаби.Покрай децата ми минаха доста таблети през ръцете и мога да ти кажа,че поне за мен,тази резолюция от 1920x1200 е малко за 10 инча дисплей.Текста не е остър и се виждат пикселите по отблизо.Аз бих ти препоръчал да разгледаш из Olx,изпадат за около 500 лв ,Galaxy Tab S3 ,който е отличен таблет.Другия вариянт за по малко пари е Galaxy Tab S2 9.7 ,вариянта със Snapdragon 652.Имам такъв,дисплея е отличен и ярък,таблета е супер лек и въпреки малката батерия ,благодарение на Super Amoled дисплея,държи 8-10 часа на гледане на клипове в Yotube.
Цитирай
#6

Не са достатъчни, ако искаш да работи като Samsung Galaxy Note 9 да речем, защото както и при телефоните, и тука няма да стигне, защото ще ползваш това, което при телефона, а таблета си му трябва мощност. Той е от A серията, а тя е среден клас, не очаквай да работи като Note или S. Виж ако си вземеш Samsung Galaxy Tab S4 мисля че беше най-новия ще работи като телефоните от тази серия.
При  Apple положението е различно, защото те използват собствена система и приложенията са разработени за нея, която съответно не и трябва толкова мощност. И са и напълно достатъчни.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#7

Ще изчакам и Galaxy Tab S5e . След Вашите коментари смятам , че 2та GB RAM може да се превърнат в тясното място на устройството. Не зная кога ще се появи в търговската ни мрежа. Надявам се да не е много скъп. Макар да не е много коректно във форума за Андройд да пиша за IPad но ми мина и това през ума - IPad Air 2019 , но - първо е скъп , второ  никога не съм ползвал IOS устройство. Мисля ,че Андройда дава повече свобода. Гледах и  Huawei Media Pad M5 lite -има стилус , батерия добра ,но дисплеят не ми хареса . Цветовете бяха все едно измити ( може би е въпрос на настройка) , а ми казаха ,че процесора бил доста слаб.
Цитирай
#8

Какъв е бюджета?
10" ли ще е?
Цитирай
#9

Да предпочитам да е 10-10.1 . Бюджет  600 -  700 максимум.
Цитирай
#10

На мен фаворит ми Huawei M5, но е извън бюджета ти.
Можеш да погледнеш и M5 lite версията, който също е приличен

Huawei MediaPad M5 Lite, BACH2-W19C(+Pen), 10.1" IPS

в Технополис е 569лв
Цитирай
#11

Погледни в немския амазон, м5 е е 330 евро. Аз от там го купих
Цитирай
#12

Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019) , кoйто е с 2ГБ RAM и 32ГБ ROM струва около 400-420лв. , а този с 3ГБ RAM и 64ГБ ROM е около 620лв. . Струва ли си за 1гб РАМ да платя още 200 лева като разликата между 32 и 64 ROM ще я компенсирам с microSD . 
Цитирай
#13

https://mobisector.com/index.php?route=p...uct_id=452
https://www.xiaomishop.bg/xiaomi-mi-pad-...-lte-wi-fi
Ето ти още вариянти-много добри машинки са.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)