Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

iPhone X е най-продаваният телефон в света през 2018г.
#1

[Изображение: 694935.jpg]
Агенцията CounterPoint Research публикува своя ежегоден доклад за най-продаваните смартфони в световен мащаб, като този път е поставен и специален акцент върху пазара в Китай. Убедителен победител е iPhone X, който е плътно следван от iPhone 8 и iPhone 8 Plus. Четвъртото място пък е заето от iPhone 7 и чак на петата позиция може да видим друг производител в лицето на Xiaomi с Redmi 5A. Топ 10 се допълва от Samsung Galaxy S9, iPhone XS Max, iPhone XS, Galaxy 8 Plus и Galaxy S8. В Китай обаче положението е коренно различно. Там най-продаваният модел е Oppo R15, а негов подгласник е iPhone X. Oppo имат още два модела в Топ 4 в лицето на Oppo A5 и Oppo A83. В Китай пазарът определено е доминиран от местните играчи, които имат осем от общо десет смартфона в ранглистата, като единствените изключения са iPhone X и iPhone 8 Plus. Изненадващо е също, че Huawei не присъстват в класацията нито в Китай, нито в глобален аспект. В случая вероятно своята роля е изиграло изобилието на модели на втория по-големина производител в света, което е попречило конкретен смартфон да влезе в подредбата. Докладът на CounterPoint Research е публикуван на страницата на компанията в китайската социална мрежа Weibo и за съжаление не предлага много допълнителна информация и коментар на изнесените данни.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Вторите в света по продажби непопадат в класацията на някой си. На кой тогава подяволите си продават телефоните? Тия класации са ми като социологическите проучвания, питали тоз, питали онзи и накрая.... Нищо общо

Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

Ами айфона си е айфон, няма как да сбъркаш с него който и модел да вземеш.
Вече година и половина с Айфон Х- нямал съм по-добър телефон.
Минуса му е единствено цената.
Цитирай
#4

Всъщност интересното, че за последните 3 години Айфон в проценти печалба имат 3%-4%,едни Шаоми имат 104%,за Хуавей не съм гледал. Но и те ще са доста... Имаше класации, че Самсунг е най-продавания, изобщо като цяло на кому му е нужно да ги гледа. Като общуваш с хора в тази сфера, като погледнеш близки познати, като видиш из социални страници и форуми всеки може да си направи извода какво се купува.
Цитирай
#5

Купува се най-евтиното и се ползва максимално, защото на никого вече не му се плаща за такава глупост наречено смартфон...
Не виждам Айфони, не виждам Самсунзи, не вижам HTC, нито пък LG, виждам само Xiaomi и то Redmi-та от миналата или по миналата година.
И няма никакво значение в дохода...
Цитирай
#6

Аз не съм видял до сега нито един познат да има нещо различно от Samsung, iPhone и тук-там Huawei. Та човек вижда това около себе си. Но да кажеш, че вече хората купуват само китайци е абсолютно невярно. Жена ми например, както и 90% от жените, изобщо не подозира, че има такава марка като Xiaomi.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#7

(2019-05-04, 14:06:05)ivan_vylka написа:  Аз не съм видял до сега нито един познат да има нещо различно от Samsung, iPhone и тук-там Huawei. Та човек вижда това около себе си. Но да кажеш, че вече хората купуват само китайци е абсолютно невярно. Жена ми например, както и 90% от жените, изобщо не подозира, че има такава марка като Xiaomi.
А моята от 5 години е на тях, за момент имаше Айфон х, но бързо го махна.
Цитирай
#8

Айфона си е Айфон- минуса е цената и затова тази година се закопаха.
Този септември очаквам спад в цената.
Цитирай
#9

@tiest, какво се ползва, като хората не знаят какво е това Xiaomi, друго освен Samsung, iPhone и Huawei, както каза @ivan, не ползват.
iPhone си е класа и е нормално да е най-продаван.
Също така iPhone и Samsung нямат чак такъв ръст, защото хората, които ползват iPhone ги сменят след по-дълго време. А Samsung сега ще има ръст, макар че вече е по-трудно заради другите марки, а и според теб, ако в Индия имаха пари, дали щяха да си купуват Xiaomi, нали все пак пазара се развива там, но се купуват защото са евтини, и вече познати на хората, защото имат много модели, а и с добри характеристики, но сега и Samsung се намеси, ще видим какво ще стане.
Също така има по 2, 3 модела iPhone на година, а ако имаше няколко, и то всякакъв клас, дали щеше да е така.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#10

(2019-05-04, 14:51:55)ivan_vylka написа:  И да видя няма да повярвам жена да не предпочете iPhone, пред който и да било друг телефон. Стига да не е неграмотна и да не разбира английски  Big Grin
(не визирам твоята жена)

Ами по този начин обиждаш жените на другите във форума.
Аз пък не познавам нито една жена, която да предпочита айййфона. Освен една моя племенница на 16г която нито знае английски, нито е особено грамотна  Rofl_mini . Абе кифли които използват телефоните си само за селфи. Обаче какво селфи прави аййййфоня.

1916 
Цитирай
#11

Абе тука и операторите не знаят какво е Пиксел, та гледаха антиката Pixel 1 XL половин час... А е телефон на Гугъл, та същото важи и за Xiaomi. Да те са евтини и затова в Индия разбиват пазара, иначе в Китай се оказва, че Oppo доминира. А тука българина също не знае какво е Oppo! Та всичко е до рекламата, те затова Хуавей завладяха Европа. Пуснете си телевизора и на всеки 5 реклами една е за p30.
Айфон са хубави машинки, но с извинение не може модел от преди 2 години да ми искаш една купа пара. Та дори новите XS, XR, с какво са по-добри от андроидските флагмани.
Цитирай
#12

Това, че не познавате хора, които са бизснесмени и още други, не означава, че само момичетата са с iPhone. Сигурна това момиче, за което говориш е с iPhone 6.
Защото в България е така, хем да имат iPhone, ама да е на 3 години и повече, ми тогава за какво имаш тоя телефон, като не разбираш, и не ти е по джоба, и изостава от другите телефони, само, че е iPhone ли.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#13

(2019-05-04, 15:12:08)Victormihov написа:  Айфона си е Айфон- минуса е цената 
Че кво му е на цената. Долу горе колкото една кола на старо.
Цитирай
#14

Има ли фенове на голф? Имам предвид автомобила, ако има как ще дадете голф 3-4 за Айфон.
Цитирай
#15

Нищо му няма на цената.
А кола- само нова от магазина...
Цитирай
#16

Много сте смешни, пишете по същество! Темата айфон срещу андроид не е редно да се мести тук. Всеки пазар си има марка, и на нашия не е на опо. В Индия да си ги купуват по 2 за лев!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#17

Темата е за Айфон, говорим за него.
Цитирай
#18

(2019-05-04, 20:25:08)Victormihov написа:  Нищо му няма на цената.
А кола- само нова от магазина...

По добре телефон, масово новите коли не могат да изкарат 100к км без смяна на двигател, от опит ти казвам.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#19

(2019-05-04, 18:59:35)tiesto_pld написа:  Та дори новите XS, XR, с какво са по-добри от андроидските флагмани.

Ако/когато си купиш техен телефон, който да използваш известно време, а не за 5 - 10 минути - тогава ще разбереш с какво, но най-грешна представа имат хората, които сравняват "на хартия" това има толкова RAM и толкова mAh батерията значело еди какво си, а iPhone имал по-малко RAM и по-малко mAh батерия и се дава генерално заключение: "Не става!".
Още по-грешно е да се сравнява на база функционалност, която без съмнение е най-добра в Android и ако някой твърди обратното е луд.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#20

Това с колите най ме кефи.
Какво ще си купиш нов телефон или бричка на старо.
Що вие какво ще си купите , нов Мерцедес или апартамент на старо?
То такива примери могат хиляди да се питат.
Пълна количка в супера или телефон на старо?
Всяка стока си има цена (къде оправдана къде не) и това е положението.
Харесва ли ти нещо и доставя ли ти удоволствие какво значение има мнението на другите?
То може и на хляб и сол да се живее и кътай парите...

А, че еди кой го правил за да го видят, това си е чисто негов проблем, мен лично не може да не впечатли.
Грешно е да се мисли, че хората са нещо заради вещите им, това са просто предмети- нищо повече.
Цитирай
#21

(2019-05-05, 00:14:04)centur написа:  Ако/когато си купиш техен телефон, който да използваш известно време, а не за 5 - 10 минути - тогава ще разбереш с какво, но най-грешна представа имат хората, които сравняват "на хартия" това има толкова RAM и толкова mAh батерията значело еди какво си, а iPhone имал по-малко RAM и по-малко mAh батерия и се дава генерално заключение: "Не става!".
Още по-грешно е да се сравнява на база функционалност, която без съмнение е най-добра в Android и ако някой твърди обратното е луд.
Centur, аз писах, че съм ползвал месец Айфон. Никой не сравнява по хартия, нито, че като са по-малко рам са по-зле. Всеки знае, че Иос е оптимизирана система и там нещата са по-различни. Аз имам предвид, ето ако трябва да избирам между XS и S10+ или P30/pro кое в айфона ще ме накара да избера него? Само защото е Иос? Ми там дет се вика един звук на месинджър не можеш да смениш!
Цитирай
#22

Не е идеята в това, какво можеш и какво не, а в това, че работи плавно, без проблеми дълги години.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#23

(2019-05-05, 08:02:02)hazART написа:  Не е идеята в това, какво можеш и какво не, а в това, че работи плавно без, проблеми дълги години.
Е същото важи за много андроиди!
Цитирай
#24

(2019-05-05, 07:55:25)tiesto_pld написа:  Centur, аз писах, че съм ползвал месец Айфон. Никой не сравнява по хартия, нито, че като са по-малко рам са по-зле. Всеки знае, че Иос е оптимизирана система и там нещата са по-различни. Аз имам предвид, ето ако трябва да избирам между XS и S10+ или P30/pro кое в айфона ще ме накара да избера него? Само защото е Иос? Ми там дет се вика един звук на месинджър не можеш да смениш!

За месец ползване няма как да добиеш цялостна представа за iOS, а само повърхностно наблюдение върху нея и недостатъците й, но тя е затворен тип и няма как да сменяш звука на messenger - тук говориш за функционалност каквато написах, че с такава е само Android.
Как кое? - еко системата на Apple, която няма аналог в Android.
Щом вече те бърка цената и това, че не можеш да си сменяш звука на messenger то е пределно ясно, че XS като избор отпада и колебанието ти остава между двата Android телефона.


(2019-05-05, 08:03:30)tiesto_pld написа:  Е същото важи за много андроиди!

Да, ако са с чист Android и поне 4 - 6 - 8GB RAM и 8 ядрен процесор на 2.5 - 2.7GHz  Lol

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#25

Е те последните 3 години да речем, всички андроиди са с тези статистики. В шкафа пък имам едно Китайче G700-U20 което от бая време и 2гб рам си върви перфектно. Както и да е, никой не оспорва качествата на айфона, просто за мен е нередно да дам повече пари за нещо което като функция мога да взема друг по-евтин или флагман за същите пари който ще ме удовлетвори.
Всеки си има негово виждане и вкус.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)