Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Забелязани бъгове
#1

След близо година с телефончето забелязах някои неща, които не са както трябва. За протокола ще отбележа, че телефонът е със стоков 10.2., но проблемите са се случвали и на по-стари версии.

1. Внезапна загуба на обхват. Случва се (според мен) при смяна на клетка, но сравнително рядко - веднъж на 2-3 месеца. Wi-Fi си работи. Оправя се с рестарт.

2. Уж Андроид изисква въвеждане на паролата на всеки 72 часа, но на мен ми иска 1-2 пъти в месеца. Въпреки това изкарва съобщение, че от 72 часа не съм си вкарвал паролата, но аз не съм я вкарвал от десетина дни, примерно.

3. Приложението на sportal.bg забива понякога. Ползвам си и стария Huawei Nova, а и един таблет от същата марка, но при тях не съм имал проблем с това приложение. Оправя се чистене на RAM и стартиране на приложението отново.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

И аз съм с 10.2.2 стоков. И при мен се случи да губи обхват 2-3 пъти през около 2 месеца. След рестарт се оправя. Друго не съм забелязал. Телефона е от бг. С карта а1 съм,ако е от значение.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

Здравейте, аз съм с глобален 10.2.1.0 и по-некадърна изработка не бях виждал!
- получавам черен екран в много приложения
- когато гледам видео в messenger, приложението забива
- получавам съобщение "Can't connect to camera"
- губи обхват
- телефонът работи осезаемо по-бавно.

Да, знам че мога да си изгубя деня с ресети и глупости, но не искам. Телефонът работи така от първия ден, в който е с тази версия. Надявам се с 9-ката да си оправят повечето проблеми. Отделно, тия 6 рам не им виждам смисъла ама грам. Сякаш ги слагат ей така, за по-яки параметри на хартия. Все има по 3-4 свободна рам, а приложенията са затворени.
Цитирай
#4

А защо не качиш 10.2.2 ?
Цитирай
#5

Вероятно е китайска версия с некоректо сложен глобален ром.
Цитирай
#6

Относно черния екран на Messenger и забиването след пускането на видео - няма да се оправи като сложиш 10.2.2... Наблюдавам същото на два телефона с 10.2, но също и на един Алкател и на едно старо LG. Мисля, че започнаха след последния ъпдейт на Messemger. На LG-то дори се принудих да сложа Messenger Lite, защото го правеше постоянно. Останалите забележки не съм ги наблюдавал. Може би трябва да направиш hard reset? От друга страна може би така или иначе скоро като излезе варианта на MIUI 10 с Android Pie на стабилния РОМ, нещата ще станат различни Smile

EDIT - да, усетих се и аз като прочетох отново мнението по "тези 6Г РАМ" - определено е китайска версия, защото няма глобална с 6 GB, нали? Проблемът евентуално произтича някъде оттам. Но не и относно Messenger-a Smile
В тази връзка, аз съм с 4GB, глобална версия, така че нямам пряк опит, но просто разсъждавайки - знаем че при Xiaomi по дефолт приложенията са със забранен Autostart, като можете от Security приложението да го включите за всяко отделно приложение. Просто избор на концепция. Значи Security - Manage Apps - третото дясно табче Permissions - първата опция Autostart. Включи Autostart за приложенията, които искаш да стартират сами отново и когато са по някаква причина килнати от нещо. Също така, хубаво е да не настройваш автоматично чистене на кеша при затваряне на устройството в тази връзка. Само предложение, разбира се. По принцип стремежът на разработчика е да ти остави точно максимално много свободна памет по дефолт.
Цитирай
#7

Здравейте, не съм сложил 10.2.2, защото имам root достъп и не искам да го губя. Китайски е телефона, но дойде с 9 и нещо. Оттогава надграждат с OTA и обикновено правех ресет-и. С предишната (10.2.0 май беше) работеше приказно. @HSGeorgiev, благодаря. Не знаех за функционалността, свързана с автоматично стартиране на приложенията.
Цитирай
#8

Здравейте колеги, тези от вас, които ползвате версията с 4gb ram, удобно ли ще е да споделите как се държи? Затваря ли приложения? Бави ли? Използвате ли second space и ако да, как е с него? Въобще усещат ли се като малко тези 4gb или са достатъчни, дори при сериозно натоварване? Игри не играя.
Цитирай
#9

(2019-05-11, 19:18:12)rodi1i написа:  Здравейте колеги, тези от вас, които ползвате версията с 4gb ram, удобно ли ще е да споделите как се държи? Затваря ли приложения? Бави ли? Използвате ли second space и ако да, как е с него? Въобще усещат ли се като малко тези 4gb или са достатъчни, дори при сериозно натоварване? Игри не играя.
Всичко е ок. Взимай без да мислиш. Нямам никакъв лаг , отваря си бързичко и хич не отстъпва на тежките игри като Pubg и Mobile legengs.

Супер доволен съм от пъргавината на телефона и от батерията Smile

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#10

Благодаря! Ще се радвам и на още коментари. Питам, защото сега съм с 6gb, но има козметични проблеми, които мен лично много ме дразнят. Бих го продал и бих си купил същия, нов, но от България, с 64/4, а преди време гледах видеа на MKBHD, който беше разочарован от Google pixel серията, която е с 4 памет...и предвид, че именно тези телефони са с чиста ОС и бавят се притесних какво ли би било на MIUI.
Цитирай
#11

Вчера ми се потвърди мнението, че телефона има бъг. Значи редовно ходя на мачове и при събиране на много хора на едно място и интернета на телефона забива и трябва да го спра и пусна, за да се оправи. Мислех си, че проблема нещо е при мен, но вчера се събрахме 3ма човека с един и същи модел телефон и при всички беше едно и също. Други хора около нас с различни телефони, нямаха проблем.


Цитирай
#12

Не е от телефона, а от клетката на дадения мобилен оператор. Нали се сещаш, че такава маса от хора да ползва интернет, клетките се шашкат
Цитирай
#13

Ами както казах вече, ние бяхме 3-ма(2 А1 и един Вива) и при тримата го имаше този проблем, а около нас наши познати с други телефони нямаха проблем.


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)