Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi Mix 4 - слухове и спецификации
#1

Според редактора на XDA-Developers Mishaal Rahman Xiaomi готви още един флагман с процесора Snapdragon 855. Устройството ще разполага с тройна основна камера, с вграден в дисплея биометрични сензор, както и NFC модул. Устройството под кодово име Hercules ще получи безжичната функция за зареждане. Името на устройството засега не е известно, но потребителите вече са предположили, че става въпрос за Xiaomi Mi Mix 4.
[Изображение: 16ffedb4afad5f1437b5c27a6be7a9f2-full.png]
Източник: >>>>>>

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Появи се и първа информация за Mix 4. В Туитъра си Mukul Sharma, ако е автентична, ни предоставя поглед върху важни детайли за Mi MIX 4. Сред основните параметри на модела очакваме да са налични чипсет Snapdragon 855, 16GB RAM, 1TB UFS 3.1 памет за файлове и батерия с капацитет 4500 mAh. Интересно е, че моделът може да поддържа технология за бързо жично зареждане с мощност до 100W и бързо безжично при 50W, което обаче звучи почти невероятно.

[Изображение: 21ec2d053714b7c20802bf4df5cef4ac-full.jpg]
Източник: >>>>>>

 
Цитирай
#3

Toва го отрекоха в https://t.me/xiaomiui

"News about the Xiaomi Mi Mix 4 is a lie"


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#4

Очаква се Xiaomi Mi Mix 4 да има камера с "перископен" модул с оптически зуум с коефициент на увеличение до 10 пъти. Очаква се да е с процесор Snapdragon 855 +, както и с камера с модул, който по качество ще превъзхожда 64-MP сензор Samsung GW1: http://4pda.ru/2019/07/20/359370/

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#5

Микс 4 няма да излиза на 4-ти август:
https://www.gizchina.com/2019/07/20/no-x...wait-more/
Цитирай
#6

(2019-07-20, 19:20:24)NoMaD написа:  Очаква се Xiaomi Mi Mix 4 да има камера с "перископен" модул с оптически зуум с коефициент на увеличение до 10 пъти. Очаква се да е с процесор Snapdragon 855 +, както и с камера с модул, който по качество ще превъзхожда 64-MP сензор Samsung GW1: http://4pda.ru/2019/07/20/359370/

Само дано не останат на shutter speed до 1/1000. Тогава се обезсмисля перископното увеличение при бързо движещи се обекти.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#7

шътър спийд не знам какво но казаха че поне до 2-3/1000 щели да го издокарат
Цитирай
#8

Най-вероятно Xiaomi Mi Mix 4 ще бъде представен през септември или октомври тази година: https://www.gizchina.com/2019/07/20/no-x...wait-more/

 
Цитирай
#9

Май бързо бързо ще се откажат от слайд механизма? Поне от това, което чета, оставам с впечатление, че Mix4 ще е с изскачаща камера? Само дето си даваха много зор да са първи...
Цитирай
#10

а под дисплей камерата за ми 10 ли подготвят?
Цитирай
#11

Сигурно.
Цитирай
#12

Вероятни изображения на Mi Mix 4 бяха открити в патентите на Xiaomi:

[Изображение: 737be1ee85fe02d878fccd0b17da2517-full.jpg]

[Изображение: 017bac524de36cdc11f13ed6a62cb842-full.jpg]
Източник: >>>>>>

 
Цитирай
#13

На две други места прочетох, на английски, пише, че са патентовали 2 телефона, единия слайд с 4 камери на гърба и 2 селфи, а другия с 3 отзад и без плъзгащ меганизъм. Но там никъде не беше споменато Mix4...
Цитирай
#14

108мп камера за микс4 !!!
Цитирай
#15

Очаква се Xiaomi MI Mix 4 да бъде представен на 24 септември: https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_mix_4...-39008.php

 
Цитирай
#16

Има вероятност Mi Mix 4 да носи друго име поради проблеми с използването на името Mi MIX. Първоначално китайците са планирали да анонсират модела по-рано, но поради наситения с премиери сезон са решили да го отложат за края на месеца. Информация от запознати източници сочи, че това ще е първият смартфон със 108-мегапкиселова камера, като ще бъде използван представеният наскоро сензор на Samsung. В тройната конфигурация на основната камера ще са налични още 16MP сензор с ултраширокоъгълен обектив и 12MP с перископна оптика за 5-кратен оптичен зуум. Очаква се още устройството да има 5G версия, а максималният обем на системата памет да достига 12GB.

[Изображение: ba85f0fefb7d4b9b173fc80e8c72f1b9-full.jpg]

Източник: >>>>>>

 
Цитирай
#17

Време е за водоустоичивост, всички тези конспирации, че имало гумички тук-таме и реално флагманите на Шиаоми са водоустоичиви, само дето не го пише никъде (ip68) за да не плащали ей така пари и телефона да е евтин си е пълна ЛЪЖА.
И в двата телефона K20 pro и mi9 си влиза вода спокойно (от опит, го знам). Чаша вода неволно разлята и телефона е пълен с вода.
Дори oneplus 7 pro се мокри вътре лесно, макар, че навсякъде казваха, че е 100% водоустоичив.
Няма ли ip68 стандарт, далеч от течности.
Флагманите на Шиаоми не са евтини вече, не са 400лв , а удрят хилядарка, време е и за тази екстра.
Стига с това пестене, или малко да вдигнат цената и да сложат по-добър екран стига с този 1080 x 2340 го бутат навсякъде.
По-високи цени, повече екстри, по-качествени екрани, безжично зареждане също.
Имат достатъчно достъпни телефони, high end моделите им трябва да са ТОП във всяко едно отношение.
Имам к20 про- Да, хубав, готин е, но дори един s8+ е по-добър от него, ами съжалявам, но е така.
Без някой да се обижда или да се засяга.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 4 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • airbus, aladin, alexkara, valentyno
Цитирай
#18

Къде е писано, че К20 pro е водоустойчив? С тази камера няма как да стане.
Дори и да е ip 68 пак може да влезе вода, че и гаранцията не го покрива, а уж водоустойчив. Скорошен пример в раздела на Note9.
Ти намираш ли разлика между 1080 x 2340 и 1440 х 2960 ?  Аз сега поне 5 пъти сменям резолюцията на Note 8 и не виждам разлика. Може да е по добре като гледаш 4К клипчета, но не можах да го тествам, че телефона е на дъщерята и й трябвал.
Иначе е хубаво според мен да ги има тези "екстри", но цената ще е друга.
[-] 2 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • 4ere6a, milenvn
Цитирай
#19

Хайде няма нужда заради маркетингови трикове, като "водоустойчивост" да ни вдигат цените. Както отбеляза и колегата над мен, гаранцията не покрива влизането на вода при уж "водоустойчивите" телефони. Имах такъв колега в работата и той си пазеше телефона повече от всички останали Smile

Екраните също са перфектни с fullHD резолюция. Вашето око няма да забележи разлика с по-висока резолюция, но определено това ще се отрази силно отрицателно на живота на батерията.


[-] 4 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • 4ere6a, milss, predator_v_bg, texasvalden
Цитирай
#20

Чак пък да се отрази силно отрицателно, това са празни приказки. Това е все едно аз да кажа, че щом сега правя по 7-8 часа екран, на FHD ще правя по 11-12 часа. Което нито е вярно, нито постижимо.

Екраните и камерите не са лоши, но са далеч от перфектни. Напълно достстъчни са и според мен, но стига сте издигали въпросния модел на пиедестал.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на gurcayy за това мнение:
  • MapTo_D
Цитирай
#21

Аааа не издигам нито един модел на пиедестал. Той въпросния модел ( Mi Mix 4 - за него е темата) още не е обявен официално. Не знам защо @Victormihov реши, че няма да има ip68. Може да има 4К панел, ip68 и знам ли какво още. Всичко е слухове и догатки все още.
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#22

Мисълта ми беше за К20 про, пропуснал съм да отбележа, моя грешка.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#23

Дано ми микс 4 да е топSmile
Чакаме

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#24

(2019-09-07, 20:57:48)milenvn написа:  Екраните също са перфектни с fullHD резолюция. Вашето око няма да забележи разлика с по-висока резолюция, но определено това ще се отрази силно отрицателно на живота на батерията.

Естествено, отразява се на живота на батерията, но е незабележимо малко. Въпреки това на AMOLED екраните QHD се забелязва пред FHD. Ползвам QWHD, защото текстът, икони в лентата с известия са по-ясни/остри/резки/отчетливи. Намирам незабележимо-малка разлика в снимките (при поставен и изрязан wallpaper на начален екран, примерно снимка от фотоапарата ми).
Сега.. на мен IPS екраните ми изглеждат доста по-отчетливи ( в посочените от мен по-горе разлики за текст) от AMOLED и FHD е достатъчен там.

(пиша като ползвател на двата вида екрани)
Цитирай
#25

Mi Mix 4 - на живо:


 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)