Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Правилно ли зареждаме батерията на смартфона си?

Производителите вече почти не предлагат нови модели със сменяеми батерии, което на свой ред задълбочава проблема. Практично решение за удължаване на живота на смартфоните е да не ги зареждате всеки път до пълен капацитет. Водещите производители на Android съветват, че е добре да поддържате устройствата заредени на поне 50% или повече през цялото време.

https://digital.bg/199735-2/

 
Цитирай
Аксесоари

,,Новите модели на компании като Samsung например ограничава захранването до 85% от общия капацитет" Това означава ли че като пише че телефона е зареден на 100 процента всъщност е запълнен 85 процента от капацитета на батерията?

Honor 90 - 12/512
Цитирай

Не. Има го в менюто да активираш ограничение.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай

(2022-07-07, 15:01:54)Galaxy_ace123456789 написа:  Това означава ли че като пише че телефона е зареден на 100 процента всъщност …
… означава, че е зареден толкова - колкото производителят е задал като 100%.
(2022-07-07, 15:32:46)gazibarev написа:  Не. Има го в менюто да активираш ограничение.
Тези ограничения са спрямо зададените 100%.
Батерията може, да може да „поеме” 5500 mAh, но производителят да я е ограничил до 5000 mAh.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай

5 полезни съвета за това как да увеличите живота на батерията на смартфона си.

https://digital.bg/5-%d0%bf%d0%be%d0%bb%...%b8%d1%82/

 
Цитирай

Според проучването на Дейвид Маккейн, учен от Кеймбридж, не би трябвало да държите телефона свързан към зарядно през цялата нощ. Според него еднократното зареждане на батерията "до дупка" е вредно също. Той препоръчва телефонът да се зарежда по-често, по няколко пъти на ден, и не на 100%. Подобно и при преносимите компютри, батерията би трябвало да се зареди до около 80%, а да я презаредите, когато ще достигне до 30%. По този начин батерията ще издържа по-дълго и ще работи по-добре.

https://www.actualno.com/useful/kak-da-z...10243.html

 
Цитирай

Здравейте.
Със Samsung S10+ съм, в средата на миналата година за последно дадох телефона в сервиз на Самсунг и ми подмениха батерията, загряваше много, капацитета бързо се изчерпваше, живота й показваше около 80%. Смениха я, показваше 97-98% живот и сега година и малко след това, забелязвам същата тенденция. В момента в Accubattery показва 80%, изчерпва се капацитета бързо, случва се на ден да го зареждам по два пъти, като съм му задал и да пести батерия и да е адаптивна, всякакви ограничения. Факт е, че не го оставам, постоянно го ползвам и за работа и за развлечения. Замислих се, дали правилно го зареждам и дали с правилното зарядно? Като за начало му сложих ограничение да зарежда до 85%, както се препоръчва и махнах отметката за бързо зареждане. От няколко години използвам адаптер на Ugreen с 3 порта, не разбирам много, но е с параметри 1А и другите два порта 2А, общо 15.5W. Кабела, който използвам трябва да е оригиналния на Самсунг, от едната страна пише 3А. С времето адаптера започва да прекъсва при зареждане и се  замислих да не прецаква още повече батерията, единия порт даже не работи вече, не е мощен и бавно зарежда, около 2 часа и половина, на 100% близо 3часа. Понеже вкъщи ползвам около 3 порта, понякога и едновременно, търся да закупя нов адаптер и да сменя и кабела. Кабела дали има значение какъв е или всичко зависи от адаптера? Понеже имам един кабел 2м. и един около метър, дългия зарежда значително по бавно. Може би за моите нужди би ми свършило работа адаптера да е с 3-4 порта и да е 20-30W, като бюджет около 30-40лв. Не ползвам бързото зареждане, така че по мощно хем няма да ми трябва, хем и цените са им... Моля да споделите какви адаптери и кабели изпозлвате за да мога да се насоча, гледах и като бюджет видях един на Baseus, около 17-20W за 30лв, но преди да стрелям реших да се посъветвам Smile) Благодаря
Цитирай

От кабела си зависи и от адаптера - също. Ползвам зарядно на Samsung 10 W без опция бързо зареждане, което щади батерията като цяло и препоръчвам такова или подобно. Иначе в раздела "Аксесоари и резервни части за телефони, таблети и други устройства" има оферта за бързо зарядно Xmart 20W Mini PD Fast Charge, което също ще ти свърши добра работа също.

 
Цитирай

(2022-09-24, 21:49:11)NoMaD написа:  От кабела си зависи и от адаптера - също. Ползвам зарядно на Samsung 10 W без опция бързо зареждане, което щади батерията като цяло и препоръчвам такова или подобно. Иначе в раздела "Аксесоари и резервни части за телефони, таблети и други устройства" има оферта за бързо зарядно Xmart 20W Mini PD Fast Charge, което също ще ти свърши добра работа също. 

Видях го, с един порт е. Такъв имам оригинален на Самсунг. Другия вариант е да купя разклонител и да набичкам 3-4 адаптера с по един порт. На кабелите какво трябва да им се гледа?
Цитирай

По възможност да са оригинални. Препоръчвам кабели на Ugreen, Essager или Keysion. Качествени са и не са много скъпи.

 
Цитирай

(2022-09-24, 23:24:23)NoMaD написа:  По възможност да са оригинални. Препоръчвам кабели на Ugreen, Essager или Keysion. Качествени са и не са много скъпи.

Кабелите на Essager ми допаднаха.
Цитирай

Изглежда че  смартфони на Самсунг имат проблем с батерията.


Пс.И още една статия
https://mobilebulgaria.com/news/ima-li-s...se-baterii

Huawei P30
Цитирай

Някой да знае от къде мога да си купя оригинална батерия за Redmi note 9 pro ?

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2022-09-28, 10:00:10)BlackBone написа:  Някой да знае от къде мога да си купя оригинална батерия за Redmi note 9 pro ?
Бързи и коректни са. Батериите се предлагат с гаранция. Поръчвал съм два пъти оттук

 
Цитирай

Към днешен ден вече е създадена съвсем нова технология за бързо зареждане, която дава възможност за зареждане на батерията от 0 до 80% само за 6 минути. Устройствата с по-висока зарядна мощност трябва да излязат на пазара през следващата година. Основната идея е да се намали времето за зареждане до едноцифрено число (под 10 минути).

https://www.kaldata.com/%d1%82%d0%b5%d0%...93017.html

 
Цитирай

Вредят ли бързите зарядни на батерията.

Huawei P30
Цитирай

(2022-09-28, 07:10:37)DoryanY написа:  Изглежда че  смартфони на Самсунг имат проблем с батерията.
От Samsung най-накрая реагираха на историята с подуването на батериите на старите смартфони от серията Samsung Galaxy, заявявайки, че компанията вече е започнала разследване по този въпрос.

https://news.mydrivers.com/1/865/865127.htm

 
Цитирай

Не знам за колко стари телефони става въпрос, но при мен се случи на Note 10+. Отиде за гаранция и му смениха батерията.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай

Дано моят N10+ не стигне до там, че гаранцията му изтече лятото...

Изпратено от Samsung S22 Ultra с помощта на Tapatalk
Цитирай

Не се притеснявай, сина ми ползва ноут 10+ откакто е на пазара и няма помен от такъв проблем. Сега се е фокусирал върху “ тефтерчето” Smile явно е до бройка!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Може би сте чували, че най-добре е да се поддържа батерията заредена между 20-80%. Apple и някои производители на Android са въвели допълнителни функции, за да поддържат устройствата в този диапазон възможно най-много. iPhones имат функция „Оптимизирано зареждане на батерията“. Когато е активирана, телефонът остава на около 80% през по-голямата част от нощта. Някои устройства на Android имат по същество същата функция. OnePlus го нарича „Оптимизирано зареждане“, телефоните Google Pixel имат „Адаптивно зареждане“. Устройствата Samsung Galaxy са по-напред и позволяват да се поддържа батерията до 85% през цялото време.

Източник

 
Цитирай

Страда ли батерията на телефона при зареждането през цялата нощ


Цитат:....
....
....
Освен това трябва да се приеме, че батериите не могат да издържат вечно. Използването на телефона натоварва батерията. Това няма как да бъде избегнато. Този процес може да се забави, но повечето от нас нямат друго удобно време да заредят устройствата си освен през нощта. Това вече е част от ежедневието ни.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Реално не се зарежда цяла нощ, а докато стигне условните 100%. Процесът се прекратява, докато не падне заряда примерно с 8 - 10% и не се поднови. Така, че може да се получи едно леко дозареждане, което протича бавно, защото е в горния диапазон на заряд на батерията. Няма нищо фатално и не е нужно да се притесняваме...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2023-01-01, 12:00:08)alexbg67 написа:  Реално не се зарежда цяла нощ, а докато стигне условните 100%. Процесът се прекратява, докато не падне заряда примерно с 8 - 10% и не се поднови. Така, че може да се получи едно леко дозареждане, което протича бавно, защото е в горния диапазон на заряд на батерията. Няма нищо фатално и не е нужно да се притесняваме...

Според мен - там е „ключа от палатката“ - условните 100%.
Това, че показва 100% заряд изобщо не означава, че батерията е „пълна догоре“!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай

Facebook умишлено изтощава батерията на смартфоните

Facebook и Messenger са важна част от екосистемата на Meta и амбициите им да доминират съвременните средства за дигитална комуникация. Ако използвате активно мобилните приложения вероятно сте забелязали колко бързо могат да изразходват системни ресурси и батерия. 
Оказва се, че това е практика, която социалната мрежа умишлено толерира сред своите служители. Бивш IT експерт на компанията сега заведе дело срещу Meta именно с подобни обвинения. Неговото име е Джордж Хайуард, който твърди, че Facebook умишлено изразходва батерията на мобилните устройства, на което е инсталирано приложението.
Въпросната практика се казва “Negative Testing” и позволява да се тестват в реално време функции, които агресивно консумират батерията на смартфоните. По подобен начин се проверява и колко време отнема за зареждане на снимки и мултимедия. 


Източник

Huawei P30
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)