Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Правилно ли зареждаме батерията на смартфона си?

Експерти подсказаха как да удължим живота на батерията на смартфона си.

Източник

 
Цитирай
Аксесоари

Въпреки че съществуват опасения, че бързото зареждане може да повреди батерията или да намали нейния живот, производителите са разработили своите технологии за бързо зареждане така, че да предотвратят това.

Източник

 
Цитирай

Vivo предоставя своята визия за интелигентни технологии, които променят начина, по който зареждаме своите устройства, малко след лансирането на най-новия си флагман – X90 Pro.

Източник

 
Цитирай

Статията е клик байт! Общи приказки и реклама колко нови технологии и колко тюф-а има в този смартфон
vivo X90 Pro. Така наречените смартфони ти отчитат известно време разход и заряд на енергия и нощно време го дават по-леко. При мен така се е научил телефона, че 3-3:30 е на 100% и в 4 като стана нямам ядове. За мен, бързия заряд особено над 60W прецаква батерията заради загряването.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

ФБР предупреди потребителите да внимават с публично достъпните зарядни за мобилни телефони и други устройства. Според агенцията привидно практичните зарядни може да са опасни, съобщава CNBC.

„Избягвайте да използвате безплатните зарядни станции в хотелите, търговците центрове или летищата. Злонамерени хора са открили начини как да използват обществените USB портове, за да разпространяват вируси и софтуер за шпионаж. Носете си собствено зарядно и използвайте електрически контакт“.пише ФБР.

Източник

Huawei P30
Цитирай

Излиза че не бързото зарядно уврежда батерията,а температурата.Новите технологии правят така че при новите модели с по-бързи зарядни,щадят батерията повече от другите,ето нагледно.

Huawei P30
Цитирай

Повечето батерии на смартфон издържат само около 2 години, преди да започнат да показват признаци на изхабяване. Това означава, че в крайна сметка ще трябва да смените батерията си, цялото си устройство или да се научите как да оптимизирате нейният живот, за да се възползвате максимално от нея.

Източник

 
Цитирай

Последните данни на Ookla показват, че 5G консумира повече енергия от 4G, независимо от процесора на смартфона ви. Чиповете Snapdragon на Qualcomm са най-ефективни, докато чиповете Exynos на Samsung са най-неефективни. Тестовете на други лаборатории, като например ViserMark Lab са съгласни с данните: има въздействие върху живота на батерията с около 10% повече потребление на енергия при използването на 5G в сравнение с 4G.

Източник


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P30
Цитирай

Ако все още имате доста високо ниво на заряд (в диапазона 40-60%), но смятате, че трябва да дозаредите устройството си още повече, направете го. Не се препоръчва обаче достигане на 100% ниво на батерията. Препоръчително е зарядът да е на 80%, което е достатъчно, за да използвате вашия смартфон.

Източник

 
Цитирай

Направило ми е впечатлени че Always On Display (AOD) хаби доста осезаемо батерията,и за това не го използвам.Ето и една статия.
Цитат:Експертите са установили, че някои смартфони се разреждат пет пъти по-бързо, когато AOD е активиран.

По-специално, с активирана и деактивирана функция, iPhone 14 Pro Max успя да работи съответно 466 и 122 часа, Google Pixel 7 Pro — 367 и 139 часа, Xiaomi 12S Ultra — 495 и 103 часа, а Samsung Galaxy S22 Ultra — 417 и 136 часа.
 
Източник

Huawei P30
Цитирай

Ако оставите смартфона да достигне 100%, батерията ще остарее по-бързо. Животът на батерията на мобилния телефон зависи от нейното “здраве“. За да поддържате апарата си зареден по-дълго си струва да знаете „златния стандарт“ при зареждането.

Източник

 
Цитирай

Всичките ми смартфони до 5-тата им година, съм ги зареждал всяка вечер независимо колко процента са останали, дали ще са 35 или 50%, и до ден днешен никакви ядове с батериите им, да не говорим че някои от смартфоните съм ги дал на блзизките ми и карат някои към 8-10 вече години и още си държат заряд, това за Samsung Note 8 и iPhone 5S, така че според мен никакъв смисъл не виждам от това упражнение с батерията.

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай

И аз също зареждам всяка вечер освен ако не съм над 60 процента. По-дълго от 2 години не докарвам с телефон. До 80 процента не зареждам, защото особено в движение не стига батерията при моето ползване. Също на Samsung като купя телефон едно от първите неща е да спра бързото зареждане и смятам, че тази възможност трябва да я има и при останалите марки.

Изпратено от моят Pixel 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Безжично срещу кабелно зареждане: Кое е по-добро за животът на батерията?

Източник

 
Цитирай

Повечето съвременни Android смартфони могат да се похвалят с възможности за бързо зареждане. Въпреки това, ако имате чувството, че вашият смартфон се изтощава бързо, има начини да проверите състоянието на неговата батерия.

Източник

 
Цитирай

Независимо от индивидуалния ви режим на работа смартфоните губят капацитета на батерията с течение на времето. Това е естествен процес, който може единствено да забавите, като зареждате до определени проценти. Добре е да знаете, че батерията се износва най-много, когато е напълно изтощена или заредена. Препоръчително е да оставите устройството да достигне до около 40% преди да го включите за зареждане и да го оставите до 80%. Извършването на тези частични зареждания ще доведе до по-малко цикли на захранване и ще позволи на батерията да издържи по-дълго.

Източник

 
Цитирай

От написаното става ясно, че се зарежда или използва около 40% от капацитета на батерията, от което следва, че зарядите на този принцип се повишават с 60%... В общи линии демагогия някаква, която в крайна сметка води до един и същи резултат.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Ако спазвам написаното да зареждам от 40 до 80 процента,трябва да зареждам доста пъти,като играя игра.Тая тактика нещо не ми допада.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай

Аз зареждам от около 15-20% (зависи колко останат вечерта, понякога и по-малко) до 85%. Това за 40% е доста ограничаващо.
Цитирай

Зареждам както дойде, когато дойде. Няма да робувам на някаква си батерия...

HONOR Magic5 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)