Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Правилно ли зареждаме батерията на смартфона си?
#26

Телефона след като се зареди напълно, минава в режим подзаряд. Зарядното устройство подава напрежение с минимален ток, който да държи батерията напълно заредена. Абсолютна глупост е, че след зареждане до 100 процента, всичко спира да работи.

Изпратено от моят Moto G (5S) Plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#27

E зелената линия в скриншота ми показва, че си работи, но зарядът е нищожен.
Цитирай
#28

(2019-05-27, 09:41:46)eksoldier написа:  E зелената линия в скриншота ми показва, че си работи, но зарядът е нищожен.
Ми да, точно както казах по-горе. Този режим се казва подзаряд. Зарежда колкото да държи на 100.

Изпратено от моят Moto G (5S) Plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#29

(2019-05-26, 20:53:57)anatol06 написа:  Айде остави го една седмица на зарядно да видим колко % батерия ще ти е заредена. Само не ми казвай че за  една седмица няма да пада под 100%.

Оствавям редовно телефона на зарядно по 15-20 дни докато съм в чужбина и като се прибера си е на 100%...
Цитирай
#30

Е остава да е на 80%...
Цитирай
#31

Overcharge не е възможен и всичко си е направено не само при смартфоните, ами и при други Ly-Ion/Ly-Pol , както старите Sony-Ericsson-и, които съм сменил десетки модели. Цяла вечер в зарядно, през деня се ползва. 4 години K310i изкара по тоя начин.
Цитирай
#32

Нови мнения по темата - цък

 
Цитирай
#33

На CES 2020 OnePlus демонстрира ново решение за оптимизирано зареждане, което да щади батерията на смартфона: https://technews.bg/article-121928.html

 
Цитирай
#34

Айфон 7 работи така, нищо ново. Журналистите няма да ги коментирам как и защо пишат това което пишат!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#35

Няколко съвета за по-дълъг живот на батерия на смартфона ви: https://technews.bg/article-111958.html

 
Цитирай
#36

Аз друг съвет ще ви кажа, който прилагам. Зареждам през нощта, безжично зареждане. Не включвам бързото, ако не се налага никога.
Използвам смарт контакт, който съм направил да се изключва в 3 часа сутринта и така зареждането спира със сигурност.

Sent from my Galaxy Note 10+ using Tapatalk
Цитирай
#37

(2020-01-11, 22:37:25)NoMaD написа:  На CES 2020 OnePlus демонстрира ново решение за оптимизирано зареждане, което да щади батерията на смартфона: https://technews.bg/article-121928.html
Ново, ново.. колко да е ново? 
Sony xperia X представен февруари 2016г. го има.
Цитирай
#38

(2019-06-04, 03:25:20)alisali1234 написа:  Overcharge не е възможе...
Освен, ако не се крият едни 10на% от нивото на заряд на батерията по програмен път, презареждането не само, че е възможно, но е и факт. И това е видимо от времето за достигане на разряд на 1вият % от 100 до 99, което обикновено е в пъти по-голямо, отколкото от 99 до 98 и тн... И това го наблюдавам на всеки един мой телефон през годините.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#39

На моя пък 1я процент пада за секунди. Това не е фактор.
Цитирай
#40

(2020-01-12, 12:04:11)yo_asakura написа:  На моя пък 1я процент пада за секунди. Това не е фактор.
Това говори за проблемна батерия определено!..

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#41

Не мисля, че е проблемна батерия. Аз съм имал два-три телефона, които падаха от 100% на 99% в рамките на една минути след откачане от зарядното сутрин като се събудя. Телефонът е стоял цяла вечер да се зарежда. Това е след около година ползване. И си държаха нормално, по един ден изкарваха без проблеми.В началото като са били нови караха по ден и половина. Най-добре е както някой колега беше писал по-горе, на бавен чардж вечерта и да се изключва в еди колко си часа. Това според мен ще запази батерията значително.
Цитирай
#42

Винаги зареждам с бързото зареждане от 5 до 100%. Батерията има - няма 2000 мА за 3 години, достатъчни за ден работа с моето ползване Smile

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#43

P10lite всяка вечер в контакта до сутринта. За 2.5 години батерията е като нова.

Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#44

(2020-01-12, 12:55:44)alexbg67 написа:  Това говори за проблемна батерия определено!..
Батерията си е тип топ. Просто първия процент винаги е така. За това го написах, защото противоречи на твоята логика.
Цитирай
#45

Когато на телефона на дисплея се изпише 0% и 100% от мен да знаете, че това не е така Smile. Всичко е въпрос на софтуер на конкретният модел телефон. Софтуера е така написан, че както и да си зареждате телефоните на батериите им е все тая. Дали ще заредите от 1% до 100% или 3 пъти от 33% до 66% това все представлява един пълен цикъл на батерията. Напреженията в батерията от 1% до 100% са напълно нормални и безопасни за батерията.
Цитирай
#46

Имам питане - но не ми се пуска нова тема - как мога да разбера батерията дали е със съкратен живот? Ако си взел втора ръка телефон (на месец употреба) и дали сегашния ми тел е с амортизирана батерия? Някакъв апп или от ползвател на модела, но това е субективно.

ПП: Кога има смисъл от качествени зарядни като Ankor (понеже за киндъл PP3 /оригинално е с 1А зарядно/ => нямам зарядно се загледах по тези, също и за dualshock V2 PS4)

(2019-05-27, 09:44:15)truewarrior22 написа:  Ми да, точно както казах по-горе. Този режим се казва подзаряд. Зарежда колкото да държи на 100.
Това не бъзика ли батерията - нали все пак има някакъв живот 1000 заряда примерно.

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
#47

(2020-01-12, 17:17:33)yo_asakura написа:  Батерията си е тип топ. Просто първия процент винаги е така. За това го написах, защото противоречи на твоята логика.
Логиката ти не ме интересува, а фактите. Сам си направи изводите откъде е тази огромна разлика. [Изображение: 9ffcaa9d88817c7cd5c5f69ffda38a68.jpg][Изображение: ace87aab92bf1bff957652dd551a31c2.jpg]

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#48

Моят първи изразходен процент (от 100% до 99%), става след близо 1 час (и 40 мин sot), а понякога след 20 мин (с 15мин sot).
Прилагам снимки да не кажете, че лъжа, а в примера е 33мин sot: Естествено виждал съм го повече от час, но ще решите, че преувеличавам Smile
                     
п. п. Ииии мръдна на 51-вата минута, а тук успях на 48та да направя снимка Smile
   

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#49

Здравейте, колеги. Темата е за батериите, обаче, по допирателната, да задам един въпрос за зарядно. Телефонът е нокиа 5.1. С оригиналното зарядно се зарежда без проблем, но със друго, да кажем от алкател, зареждането не се получава. Нали стандартът на буксата е еднакъв, защо се получава така?

Изпратено от моят Nokia 5.1 с помощта на Tapatalk

Philips Fizz.........................Samsung Galaxy Ace GT-S5830 - SGS II V11.2
Samsung Galaxy GT - I9300 HYPER - ROM V6
Alkatel PIXI 4034X
Nokia 5.1
Moto g60
Цитирай
#50

(2020-02-12, 22:46:33)hakama написа:  Имам питане - но не ми се пуска нова тема - как мога да разбера батерията дали е със съкратен живот? Ако си взел втора ръка телефон (на месец употреба) и дали сегашния ми тел е с амортизирана батерия? Някакъв апп или от ползвател на модела, но това е субективно.

ПП: Кога има смисъл от качествени зарядни като Ankor (понеже за киндъл PP3 /оригинално е с 1А зарядно/ => нямам зарядно се загледах по тези, също и за dualshock V2 PS4)

Това не бъзика ли батерията - нали все пак има някакъв живот 1000 заряда примерно.
https://play.google.com/store/apps/detai...ccubattery
Ще свърши работа, но трябва да направиш поне 3-4 цикъла на зареждане и разреждане за да си сигурен на 100%
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)