Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Правилно ли зареждаме батерията на смартфона си?

Това беше за предишните поколения батерии, за литиево йонните просто е важно да не ги разреждаш дълбоко, иначе казано често да пада на 0% и да се изключва телефона, също гледаш да я държиш в границите 20%-80% и няма да имаш никакви проблеми, стига да са ти сложили и оригинална батерия де. А също така е и важно датата ѝ на производство, ако е произведена преди 3 години и е висяла по складовете, какво като я водят нова .
Цитирай
Аксесоари

Как лесно да подобрим живота на батерията на Android смартфон.

https://www.digital.bg/kak-lesno-da-podo...56429.html

 
Цитирай

Като не го ползваме.......

Sent from my Note10+ using Tapatalk
Цитирай

(2021-07-30, 11:50:53)eksoldier написа:  Като не го ползваме.......

Sent from my Note10+ using Tapatalk

Също така  като го държим във кутийката  с която сме го купили,за още по добри резултати Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
Цитирай

Зареждам както ми падне и хич не ми пука. Като замине батерията пенсионирам телефона.

(2021-07-22, 11:57:17)Andon0v написа:  Това беше за предишните поколения батерии, за литиево йонните просто е важно да не ги разреждаш дълбоко, иначе казано често да пада на 0% и да се изключва телефона, също гледаш да я държиш в границите 20%-80% и няма да имаш никакви проблеми, стига да са ти сложили и оригинална батерия де. А също така е и важно датата ѝ на производство, ако е произведена преди  3 години и е висяла по складовете, какво като я водят нова .
Това че батерията пада на 0% не значи че е на 0. Има си алгоритми за запазване на батерията. Нито 0% са 0% нито 100% са 100%. Винаги производителя  оставя резерв за да е безопасна и да не се амортизира прекалено бързо.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай

Това е ясно, въпроса е, че дори да има 10% процентов резерв прекалено ниското ниво на напрежението е фатално в дългосрочен план за литиево-йонните батерии.
Цитирай

(2021-07-30, 14:34:30)Andon0v написа:  Това е ясно, въпроса е, че дори да има 10% процентов резерв прекалено ниското ниво на напрежението е фатално в дългосрочен план за литиево-йонните батерии.

Какъв „дългосрочен план“ сънувате? Това да не е „семейна реликва“ - да се предава от поколение на поколение?
На моя телефон съм „му вдигнал мерника“ от една година, ама ... дали от страх, дали заради друго - работи си!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай

Така де, но твоите са по 300 лв, а на някои са за по 3000. Ето ти дългосрочен план...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2021-07-30, 18:44:36)alexbg67 написа:  Така де, но твоите са по 300 лв, а на някои са за по 3000. Ето ти дългосрочен план...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Моите са ПОД 300.
Ама ми вършат ПОЧТИ същата работа - изключвам игрите!

Дали ще е за 300, 1300 или 3000 - батерията е консуматив! Нито се поклива от гаранцията, нито е обещано - че ще работи вечно.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай

(2021-07-30, 19:02:35)jhoro написа:  ....
Дали ще е за 300, 1300 или 3000 - батерията е консуматив! Нито се поклива от гаранцията, нито е обещано - че ще работи вечно.

Не съм се интересувал, но би трябвало батерията да не е консуматив. Без слушалки, зарядно и кабел телефона си работи, но без батерия не. Съответно батерията си е част от хардуера.

"Apple – 12 месеца за устройството и за батерията

Honor – 24 месеца за устройството, 6 месеца за баерията

Samsung  - 24 месеца за устройството, 12 месеца за батерията

Lenovo/Moto - 12 месеца за устройството, 6 месеца за батерията, ако тя се маха. Ако не се маха – колкото е на устройството.

Nokia - 24 месеца за устройството, 6 месеца за батерията, ако тя се маха. Ако не се маха – колкото е на устройството.

OnePlus - 24 месеца за устройството и за батерията

Sony – 24 месеца за устройството, 12 месеца за батерията, ако се маха. Ако не се маха – колкото е на устройството.

Huawei - 24 месеца за устройството и за батерията, ако е вградена.

HTC - 24 месеца за устройството, 12 месеца за батерията, ако се маха. Ако не се маха – колкото е на устройството.

LG – 24 месеца за устройството, 6 месеца за батерията." 

Източник:
https://www.digital.bg/kolko-e-garanciqt...17866.html

1916 
Цитирай

Как да проверим състоянието на батерията на Android смартфон.

https://www.digital.bg/kak-da-proverim-s...73619.html

 
Цитирай

(2021-07-31, 13:10:00)milss написа:  Не съм се интересувал, но би трябвало батерията да не е консуматив.
Без слушалки, зарядно и кабел телефона си работи, но без батерия не.
Съответно батерията си е част от хардуера

Батерията се водеше консуматив преди години, когато можеше да се сменя без проблем.
Тогава единствено тя беше с гаранция от 6 месеца
Сега когато батерията се води несменяема, а и често когато ви я сменят
в сервиз се сменя дисплей, тъч, батерия и микрофон в пакет не се води консуматив
На мен преди 2 години гаранционно ми смениха батерията на Moto Z след десетия месец
(смениха ми дисплей, тъч, батерия и микрофон)
Цитирай

Виж как сам си противоречиш.

(2021-07-31, 13:10:00)milss написа:  Не съм се интересувал, но би трябвало батерията да не е консуматив. Без слушалки, зарядно и кабел телефона си работи, но без батерия не. Съответно батерията си е част от хардуера.

"Apple – 12 месеца за устройството и за батерията
Honor – 24 месеца за устройството, 6 месеца за баерията
Samsung  - 24 месеца за устройството, 12 месеца за батерията
Lenovo/Moto - 12 месеца за устройството, 6 месеца за батерията, ако тя се маха. Ако не се маха – колкото е на устройството.
Nokia - 24 месеца за устройството, 6 месеца за батерията, ако тя се маха. Ако не се маха – колкото е на устройството.
OnePlus - 24 месеца за устройството и за батерията
Sony – 24 месеца за устройството, 12 месеца за батерията, ако се маха. Ако не се маха – колкото е на устройството.
Huawei - 24 месеца за устройството и за батерията, ако е вградена.
HTC - 24 месеца за устройството, 12 месеца за батерията, ако се маха. Ако не се маха – колкото е на устройството.
LG – 24 месеца за устройството, 6 месеца за батерията." 

Значи - ако е „вградена“ не е консуматив, ако може лесно да се махне - е консуматив.
И другото - няма батерия, която не се маха.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай

На някой Епъл устройства е толкова яко залепена, че даже има опасност да се запали при премахването ама нормално за Епъл.

А това което колегата е казал за комплекта рамка-дисплей-батерия-микрофон, прав е ама само като се сменя счупен дисплей или при дефект с дисплея. Така им идват за доста да не кажа всички модели телефони модулчета в сервизите и те само местят платката и порта за зареждане. Обаче ако идеш в официалния сервиза да ти сменят само батерията, няма да сменят друго, така че от тая гледна точка си е консуматив, ако имаш намерения да си държиш устройството за по дълго
Цитирай

За тва сега ЕС иска да наложи 7 годишна поддръжка на телефоните. И софтуерна и хардуерна с всички резервни части за тея години, не само дисплей и батерия.

Sent from my Note10+ using Tapatalk
Цитирай

(2021-09-10, 09:16:01)eksoldier написа:  За тва сега ЕС иска да наложи 7 годишна поддръжка на телефоните. И софтуерна и хардуерна с всички резервни части за тея години, не само дисплей и батерия.

Sent from my Note10+ using Tapatalk

То хубаво - извънгаранционен сервиз!
Но когато цената на частта - се доближава до цената на целия апарат ...

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай

Е това важи за дисплея предимно... То тва ти е телефона дет се вика. Note 20 ultra свободна цена ти е 2000 лв., дисплеят за него е 500. Бих го сменил ако го счупя, вместо да купя нов телефон.

Sent from my Note10+ using Tapatalk
Цитирай

(2021-09-10, 09:58:50)eksoldier написа:  Е това важи за дисплея предимно... То тва ти е телефона дет се вика. Note 20 ultra свободна цена ти е 2000 лв., дисплеят за него е 500. Бих го сменил ако го счупя, вместо да купя нов телефон.

Sent from my Note10+ using Tapatalk

Тази цена - на „каква възраст“ апарата?
Ако е 6-годишен - дали ще е пак толкова?

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай

(2021-09-10, 09:16:01)eksoldier написа:  За тва сега ЕС иска да наложи 7 годишна поддръжка на телефоните. И софтуерна и хардуерна с всички резервни части за тея години, не само дисплей и батерия.

Sent from my Note10+ using Tapatalk
Изглежда си правят устата само за три години актуалност на телефоните с версията на андроид, а останалите 4 години - само ъпдейти по сигурността.
Източник: https://www.google.com/amp/s/divna.tech/...mania/amp/

Изпратено от моят motorola one zoom с помощта на Tapatalk
Цитирай

Едва ли. Но ако масово стане практика не вярвам и цените на частите да са толкова високи.

Sent from my Note10+ using Tapatalk

(2021-09-10, 10:11:59)truewarrior22 написа:  Изглежда си правят устата само за три години актуалност на телефоните с версията на андроид, а останалите 4 години - само ъпдейти по сигурността.
Източник: https://www.google.com/amp/s/divna.tech/...mania/amp/

Изпратено от моят motorola one zoom с помощта на Tapatalk
Германия си настоява за 7 години. И части на разумна цена. Самсунг вече имат 4 години поддръжка с 3 големи ъпдейта.
   

Sent from my Note10+ using Tapatalk
Цитирай

(2021-09-10, 10:19:58)eksoldier написа:  Едва ли. Но ако масово стане практика не вярвам и цените на частите да са толкова високи.

Sent from my Note10+ using Tapatalk

Ако производителите спрат,да „пускат повечето пара - през свирката“ - да произвеждат все по-хипер-супер-дупер-апарати, а се насочат към по-издръжливи ... 

Все едно - производителите на автомобили, да правят коли - издържащи по 20 години. А не - както е сега - по 5-8.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай

Бъди сигурен, че и сегашните коли ще ги виждаш след 20 години.

Sent from my Note10+ using Tapatalk
Цитирай

Самсунг го правят, но защото сами си произвеждат чипове, съответно си разполагат и с драйвъри за тях. А те са основната пречка.
А иначе за ъпдейтите - и в screenshot - а пише точно това - ъпдейти по сигурността.
Относно цените на частите - никой не може да дефинира и постави в граници(поне за сега) понятието "разумна цена". Та очаквам цените на частите да са каквито си ги определи производителя, без контрол от някаква институция.

Изпратено от моят motorola one zoom с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2021-09-10, 10:53:25)eksoldier написа:  Бъди сигурен, че и сегашните коли ще ги виждаш след 20 години.

Sent from my Note10+ using Tapatalk

Не говоря за единични бройки, а за масовия потребител!
Това, че в България - данъците за стари коли не са високи ...  Не навсякъде е така!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай

(2021-09-09, 16:50:54)Andon0v написа:  А това което колегата е казал за комплекта рамка-дисплей-батерия-микрофон, прав е ама само като се сменя счупен дисплей или при дефект с дисплея. Така им идват за доста да не кажа всички модели телефони модулчета в сервизите и те само местят платката и порта за зареждане. Обаче ако идеш в официалния сервиза да ти сменят само батерията, няма да сменят друго, така че от тая гледна точка си е консуматив, ако имаш намерения да си държиш устройството за по дълго

В официален сервиз на Моторола, на гаранционен телефон подаден с проблем в батерията на 10-11 месец,
ми смениха батерия, дисплей, стъкло, микрофон и говорител.
Предполагам защото всичко е било пакет. Все пак Moto Z беше много тънък телефон, с дебелина само 5,2мм
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)