Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A70 - Лични впечатления и коментари

Във форума на Самсунг е пълно с оплаквания на стотици хора с този проблем.
Както и в групата на модела във фейсбук.
Тъй като всички писали там бяха чужденци, попитах и тук, защото все пак пазарите за различни, но явно е "масов" дефект.
Цитирай
Аксесоари

(2020-01-27, 11:59:09)anatol06 написа:  Мислиш ли, че флагмани не влизат в сервиз за ремонт ?
Ами да ти кажа 2 флагмана съм имал на Samsung, а именно Note3 и Note8 и не съм имал абсолютно никакви проблеми с тях.
Цитирай

(2020-02-05, 11:57:56)graveholle написа:  Ами да ти кажа 2 флагмана съм имал на Samsung, а именно Note3 и Note8 и не съм имал абсолютно никакви проблеми с тях.
Може и 20 флагмана да си имал и да си нямал пробеми, ама като се случи не пита.
Цитирай

Здравейте!Включих си лицево разпознаване,но забравих шаблона и лицевото ми се бъгна!Въпросът ми е какво да направя за да отключа телефона си?Благодаря ви!Не мога да го рестартирам,защото ми иска шаблон!

Сагата ми приключи със сервиз,оказа се,че Самсунг има защота и докато не въведеш паролата или шаблона,не ти пуска лицево или пръстов отпечатък .Това ставало и с човека от серзиза ,и той си е хакнал телефона като мен.....Запомнете си профилите,че и за него искат 30лв,и пратих за разбиване,общо 60лв. олекнах ....
пп:

Samsung galaxy A 70
Цитирай

Нов атнирекорд за мен...
Някой има ли идеи как да се справя?


Прикачени файлове Миниатюри
   

ZTE Blade -> Nexus 4 -> Lenovo Vibe Z -> LG G Flex 2 -> Honor 8 -> Galaxy A70
Цитирай

За да ти е качило процентите на системата, би трябвало да е някое приложение, което кара телефона да е буден! Пробвай с рестарт най-напред, понякога помага. Може някое приложение след ъпдейт да се е омазало и рестарта може да помогне. Ако продължава така, най-добре е да си изтеглиш някоя програмка за проследяване на батерията и ще те насочи точно от къде е проблема.
Случват се понякога и такива неща. Wink

Samsung Galaxy   A54 5G
Цитирай

Рестартът не помага, колега. Wipe на системния кеш също. Програмите за следене на батерия не искат ли руут?

ZTE Blade -> Nexus 4 -> Lenovo Vibe Z -> LG G Flex 2 -> Honor 8 -> Galaxy A70
Цитирай

Искат за пълен контрол, ама за да те насочи кой процес държи телефона буден, няма да е нужно.
Имаше една Battery Doctor мисля, че беше - преди време бях я инсталирал и ми свърши работа. Насочи ме кое държи телефона буден и бях без руут.

Samsung Galaxy   A54 5G
Цитирай

Колега spi7_fire, единия вариант ти е фабричен рестарт, а другия - някое от инсталираните ти приложения ползва (по някакъв начин) сървисите на Гугъл. Помисли кое е.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай

Здравейте колеги,от вчера телефона вибрира и писука през около 20 секунди.Рестарт не помага,някой с подобен проблем?

Nokia 6.1 plus/Samsung A70/Samsung A71/Xiaomi 11T Pro/Xiaomi 13 pro
Цитирай

Дойде ъпдейта!!!
Цитирай

След ъпдейта се появи икона "Wi-Fi разговори".
"Използвайте Wi-Fi, за да извършвате и получавате повиквания навсякъде, без да се свързвате към мобилна мрежа".
Това как да го разбирам? Нещо като VoWiFi което предлагат операторите, което се таксува нормално, но просто използва Wi-Fi вместо мобилната мрежа? Доколкото разбирам, това е надграждане на VoLTE, и тази опция е безсмислена, ако го нямам активирано на телефона? Интересно че дойде включена по подразбиране.
Цитирай

Във "WI-FI"настройките или на дисплея като икона стои?
Цитирай

В Wi-Fi настройките и в иконите които се появяват като скролнеш отгоре надолу.
Появи се и много готина опция "Връзка с Windows" която току що изпробвах с Windows 10. След като сдвоиш телефона с Windows-а, инсталираш едно приложение от Microsoft Store, и буквално с два клика се свързваш с телефона и можеш да четеш съобщения, да прехвърляш и разглеждаш снимки, да правиш обаждания, да прожектираш дисплея и прочие.
Цитирай

(2020-04-03, 09:23:03)Cv3T0m1R написа:  След ъпдейта се появи икона "Wi-Fi разговори".
"Използвайте Wi-Fi, за да извършвате и получавате повиквания навсякъде, без да се свързвате към мобилна мрежа".
Това как да го разбирам? Нещо като VoWiFi което предлагат операторите, което се таксува нормално, но просто използва Wi-Fi вместо мобилната мрежа? Доколкото разбирам, това е надграждане на VoLTE, и тази опция е безсмислена, ако го нямам активирано на телефона? Интересно че дойде включена по подразбиране.
Като задържиш на иконата влиза ли в допълнително меню къде да има плъзгач за пускане и спиране на услугата и ако да ако се пусне появява ли се допълнителна опция за предпочитан тип на обаждане. Иначе това си е vowifi. След като се е появило предполагам си на виваком. В българския профил само за тях има активирана опцията по принцип.

Sent from my Ericsson R320s using WAP browser

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Не знам за вас колеги, но аз лично забелязвам значително подобрение на пръстовия отпечатък.

ZTE Blade -> Nexus 4 -> Lenovo Vibe Z -> LG G Flex 2 -> Honor 8 -> Galaxy A70
Цитирай

Ето какво ми излиза:
https://prikachi.net/image/m9pNB
https://prikachi.net/image/m9jYJ

Само не знам какъв е смисъла да имам активирана тази опция, а да нямам VoLTE. Някой знае ли дебилите от Виваком на какъв принцип решават на кой телефон да пуснат VoLTE. Очевидно не е на флагмански принцип, защото много по-стари и евтини модели от моя го получиха като възможност. Очевидно не е и на база дата на излизане, защото например Galaxy A71 има VoLTE, а Galaxy A70 няма. Пълни олигофрени.
Цитирай

(2020-04-03, 10:47:08)Cv3T0m1R написа:  Ето какво ми излиза:
https://prikachi.net/image/m9pNB
https://prikachi.net/image/m9jYJ

Само не знам какъв е смисъла да имам активирана тази опция, а да нямам VoLTE. Някой знае ли дебилите от Виваком на какъв принцип решават на кой телефон да пуснат VoLTE. Очевидно не е на флагмански принцип, защото много по-стари и евтини модели от моя го получиха като възможност. Очевидно не е и на база дата на излизане, защото например Galaxy A71 има VoLTE, а Galaxy A70 няма. Пълни олигофрени.
В менюто с мрежите трябва да имаш и плъзгач и за volte. Като ти гледам шотовете ще тръгнат и двете услуги, но трябва да си ги активираш на друго място или виваком да се усетят (тестват), че работят.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

При мен я няма тази икона "Wi-Fi разговори"

Nokia 6.1 plus/Samsung A70/Samsung A71/Xiaomi 11T Pro/Xiaomi 13 pro
Цитирай

(2020-04-03, 14:33:09)ilhan11 написа:  При мен я няма тази икона "Wi-Fi разговори"

Да не става дума за Нокията от подписа? Тя скоро няма да има опция за такива разговори. Ако става дума за телефона от темата Самсунг А70 зависи на кой оператор сим карта е сложена.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Хора, от както ъпдейтнах батериятя пада много бързо.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Въпрос от мен към ВИВАКОМ:
- Кога мислите да аквитирате VoLTE за Samsung Galaxy A70? На какъв принцип изобщо избирате кои модели ще го получат, след като Galaxy A71 го им, a A70 го няма? Пусналите сте го за стари модели на по 2-3 години, а за моя телефон от миналата година - не. Днес с ъпдейта до Android 10 получих опцията "Wi-Fi разговори" която не мога да използвам, защото не сте ми пуснали VoLTE. По каква логика се случват нещата при вас?

Отговор от ВИВАКОМ към мен:
- Здравейте, благодарим за интереса! VIVACOM се стреми да дава максимално качествена услуга на всички абонати и въвеждането на нови функционалности отнема време. За да сме сигурни, че всичко ще работи правилно, провеждаме множество тестове с всяко едно устройство. Очаквайте скоро да бъдат добавени и нови смартфони. Следете информацията на страницата на компанията тук:
https://www.vivacom.bg/bg/residential/ce...i/4g-voice

Въпрос от мен към ВИВАКОМ:
- Защо не питате Теленор как се правят тестове? Явно това което вас ви затруднява, за тях не е проблем. Ако бях купил А70 от тях щях да имам не само volte но и vilte

Отговор няма. И да, плъзгача за VoLTE го имам откакто купих телефона през септември, но от тогава минаха 7 месеца, а от Виваком изглежда нямат намерение да пускат VoLTE за този модел. Интересно щом пускането на услугата изисква много тестове, как така успяха да ги направят тия тестове на Galaxy A71, който излезе преди четири месеца, а не успяха да ги направят на Galaxy A70, който излезе преди година. Явно това е дежурен отговор, както всичките им отговори. Някой по-запознат ще обясни ли по каква схема се внедрява тази функция. От производителя ли зависи, от оператора ли, от колаборация между двамата ли?
Цитирай

(2020-04-04, 04:14:17)Cv3T0m1R написа:  Въпрос от мен към ВИВАКОМ:
- Кога мислите да аквитирате VoLTE за Samsung Galaxy A70? На какъв принцип изобщо избирате кои модели ще  го получат, след като Galaxy A71 го им, a A70 го няма? Пусналите сте го за стари модели на по 2-3 години, а за моя телефон от миналата година - не. Днес с ъпдейта до Android 10 получих опцията "Wi-Fi разговори" която не мога да използвам, защото не сте ми пуснали VoLTE.  По каква логика се случват нещата при вас?

Отговор от ВИВАКОМ към мен:
- Здравейте, благодарим за интереса! VIVACOM се стреми да дава максимално качествена услуга на всички абонати и въвеждането на нови функционалности отнема време. За да сме сигурни, че всичко ще работи правилно, провеждаме множество тестове с всяко едно устройство. Очаквайте скоро да бъдат добавени и нови смартфони. Следете информацията на страницата на компанията тук:
https://www.vivacom.bg/bg/residential/ce...i/4g-voice

Въпрос от мен към ВИВАКОМ:
- Защо не питате Теленор как се правят тестове? Явно това което вас ви затруднява, за тях не е проблем. Ако бях купил А70 от тях щях да имам не само volte но и vilte

Отговор няма. И да, плъзгача за VoLTE го имам откакто купих телефона през септември, но от тогава минаха 7 месеца, а от Виваком изглежда нямат намерение да пускат VoLTE за този модел. Интересно щом пускането на услугата изисква много тестове, как така успяха да ги направят тия тестове на Galaxy A71, който излезе преди четири месеца, а не успяха да ги направят на Galaxy A70, който излезе преди година. Явно това е дежурен отговор, както всичките им отговори. Някой по-запознат ще обясни ли по каква схема се внедрява тази функция. От производителя ли зависи, от оператора ли, от колаборация между двамата ли?
Телефона ти има всички изпълнени условия за да работят и двете услуги. Вместо да се занимаваш с тях стига да имаш възможност намери си телефон от списъка им с поддържаните и си активирай услугите. 100% гаранция давам, че след като си върнеш вече активираната услуга ще тръгне без проблеми и на А70. На А71 услуга пуснаха точно за няма и месец след като започнаха да го продават. Моята карта като я бях сложил в един Самсунг А50 имаше възможност само volte да тръгне и нямаше проблем и се регистрира за услугата.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Ясно ми е че телефонът може веднага да подкара VoLTE и затова се чудя на тия балъци защо не го пускат. Ясно ми е че ако си поставя сим картата в телефон от списъка с поддържаните ще стане номера. Имам и приятели и роднини с телефони от списъка, но никой от тях не се намира в Бургас, където съм аз. А и с тоя малоумен коронавирус и КПП-тата, не се очаква скоро да се видя с някой от тях. Така че не ми остава друго освен да чакам малоумниците от Виваком.
Цитирай

(2020-04-04, 09:13:53)Cv3T0m1R написа:  Ясно ми е че телефонът може веднага да подкара VoLTE и затова се чудя на тия балъци защо не го пускат. Ясно ми е че ако си поставя сим картата в телефон от списъка с поддържаните ще стане номера. Имам и приятели и роднини с телефони от списъка, но никой от тях не се намира в Бургас, където съм аз. А и с тоя малоумен коронавирус и КПП-тата, не се очаква скоро да се видя с някой от тях. Така че не ми остава друго освен да чакам малоумниците от Виваком.

Специално за тези услуги отдавна съм спрял да ме интересува дали ще пуснат нови модели или не. Стига да има информация дали тръгва на определен модел апарат намира се начин и се пуска. Ако чакаш да "тестват" услугата и да ти я пуснат.... Еми приятно чакане..... Самсунг S9 една година чакаше за официална поддръжка... В момента има вече може би 5-6 модела на Xiaomi с профил в модемите си на Виваком като два от тях ги има при вносителя. А познай колко от тези два се продават във Виваком?

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)