Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pixel 3a/3aXL - Лични впечатления и коментари
#26

Amazon дава ваучер на 100$ при закупуване на 3a xl black: https://www.androidpolice.com/2019/05/18...on-amazon/

 
Цитирай
Аксесоари
#27

(2019-05-18, 20:25:05)NoMaD написа:  Комплектация на Pixel 3a:
[Изображение: 8a1fbf555ae21020db2df33f88e02b34-full.png]
Току що го отворих, има си и слушалки даже ! На пръв поглед телефонът е супер лек и удобен, пластмасата е високо качество и има този smooth ефект на допир. Ако само го гледаш отстрани няма да предположиш, че е пластмасов! Дисплея изглежда супер, няма оцветяване под ъгъл, определено е  по-добър от този на 2 XL, който ползвам в момента, ама той не е и база за сравнение де. Ето и повече снимки:  Visslar  https://photos.app.goo.gl/Xo2SgT8jQB15vSi89
[-] 1 потребител изказва благодарност на snooky за това мнение:
  • Paz
Цитирай
#28

Честито и ще чакаме първо мнение за работа на устройството! А рамките не са ли много голями, какво е усещането?

 
Цитирай
#29

Честито, колега! Изглжда супер. Ще очаквам по-детайно сравнение с 2XL.
Защо реши да го смениш?

iPhone 14 Pro
Цитирай
#30

Няма да сменям 2XL, а този го взех, за да добия представа как се представя телефона, имайки предвид по-бюджетната цена и също дали ще има значителна разлика в усещането и experiance-a като цяло. Като му се нарадвам, най-вероятно ще го продам на колега/OLX. Ползвайки 2XL, не бих жертвал големината на дисплея (въпреки по-доброто качество). Иначе засега телефона лети с flagship скорост, предполагам, че и батерията ще е на ниво. При въпроси, стреляйте.

@NoMaD - рамките са приемливи, макар че след като ползвах S10+ за няколко седмици, всичко след него бледнее. И въпреки тези рамкиса махнали долния преден високоговорител.
Цитирай
#31

А ако поръчам GGBG да закупи телефона вместо мен, дали ще на сметка, някой пробвал ли е този начин?

 
Цитирай
#32

Каква е целта на идеята?

iPhone 14 Pro
Цитирай
#33

Айде, почна се: Pixel 3a and 3a XL randomly shut down for some users

 
Цитирай
#34

За мен проблемите на 99.9% са от хардуерно естество,в смисъл преди бях с Nokia 7 Plus,сега съм с Nokia 8.1,все телефони с чист Android,какъвто се ползва и в Pixel серията,но телефоните на финландския производител никога не са се славели с подобни проблеми.
Или пък софтуер,недобре напаснат към конкретния хардуер...наистина ми е доста странен целия този казус около Pixel-те...

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#35

Вече има и недоволни си от качеството на сглобяване на устройства от Google. Собствениците на Pixel 3а се оплакват от неравномерното поставяне на високоговорителите и конектора USB Type-C в долния край на корпуса.
[Изображение: c0384e1b6ded672502961f90591186c3-full.jpg]
P.S. При някой да има подобна визия?

 
Цитирай
#36

Не съм рекламен агент,нито искам да влизам в тежки спорове на тема Nokia vs. Google Pixel.Обаче лично според мен не е правилно да се обобщава,че след като Google го е произвела Pixel серията може да се провъзгласи за най-доброто Android изживяване.От около месец насам съм с Nokia 8.1 и мога да споделя личното си мнение:
- не знам как са цените в България,но Нокията в UK ми струваше 280 паунда,срещу 399 за Ppixel 3a
- Nokia 8.1 е изработена с безкомпромисно качество и премиум материали,стъкло и алуминий,за разлика с пластмасата в най-новите Pixel-и
- дисплея на Нокията е изработен по IPS технология с поддръжката на HDR 10+ и е просто превъзходен.Знам какво говоря,защото последните 8 месеца бях със Samsung Galaxy Note 9 и с ръка на сърцето ви казвам,че този на финландския производител не му отстъпва по нищо,а и за разлика от корейския не дразни очите
- или другите производители (с изключение на Huawei) са много назад или възможностите на Google Camera са леко преувеличени,в смисъл Нокията прави една идея по-детайлни снимки с по-верни цветове със вграденото си Камера приложение,отколкото с Gcam
- батерията на Nokia 8.1 е само 3 500 mAh,обаче с нея правя твърдо НАД 8 часа SOT,при това със зверско ползване,включващо 1 час Chrome,2 часа Messenger,над 2 часа Facebook и почти 3 часа YouTube...за сравнение с 4 000 mAh батерия на Note 9 при подобно ползване не можех да направя и 5 часа SOT...
- звука на телефона както при разговор,така и на слушалки е с кристално качество,само за сведение - има и aptx поддръжка.Пак сравнението ми е с Note 9,който също има страхотен звук,но при при Нокията е с една идея по-ясен,макар и с по-ниско ниво.
Направих си труда да напиша всички тези неща просто за да ви дам и една друга гледна точка,а и защо не като алтернатива за закупуването на Pixel телефон.Бих предоставил с удоволствие телефона си за тестове на потребителите на този форум,живея в Лондон,ако някой има интерес нека драсне едно ЛС.


Прикачени файлове Миниатюри
       

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#37

(2019-05-20, 12:27:45)snooky написа:  Току що го отворих, има си и слушалки даже !...
Слушалки 3,5 mm са включени в комплектацията от такива страни:
Австралия
Германия
Индия
Испания
Италия
Франция  

Слушалки 3,5 mm не са включени в комплектацията от такива страни:
Обединено кралство
Ирландия
Канада
Сингапур
САЩ
Тайван
Франция  
Япония

 
Цитирай
#38

@Ivo всичко казано до тук може и да е така за теб, но Nokia вече е HMD Global което означава, че китайци правят телефоните под името Nokia.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#39

Припомни ми кой от т.нар ,,големи играчи,, произвежда телефоните си в собствената си държава - Samsung,Apple...или някой друг...
Да,заводите на Nokia са позицционирани в Kитай,но централата и собствениците са в Espoo,Finland.

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#40

Няма значение кой къде произвежда, просто Nokia, която ти знаеш се занимава само с услуги, HMD са китайска компания, която работи под името Nokia. Смисъл искам да кажа, че не тази Nokia която беше преди не разработва телефоните, а китайците. Нищо лошо не виждам.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#41

Google Pixel 3a Durability Test:

 
Цитирай
#42

Съпоставка Pixel 3a - Pixel 2XL - Pixel 3XL:

 
Цитирай
#43

Блогърът Арун Майни от популярния канал в YouTube Mrwhosetheboss проведе тест за автономност на някои от най-интересните смартфони на пролетта на тази годината. За сравнение, той избра OnePlus 7, OnePlus 7 Pro, ASUS ZenFone 6, Google Pixel 3a XL и Xiaomi Mi 9. Резултатът се оказа доста неочакван. За задача бе поставено да се разбере колко дълго тези смартфони ще могат да работят при максимални условия на натоварване. Необходимо е да се уточни, че в OnePlus 7 батерията е 3700 Mah, в OnePlus 7 Pro - 4000 Mah, в ASUS ZenFone 6 - 5000 Mah, в Pixel 3 а XL - 3700 Mah и в Xiaomi Mi9 - 3300 Mah. В допълнение, те използват различни процесори и екрани, което също има значително въздействие върху автномност като цяло. Преди началото на теста всички смартфони бяха заредени до 100%, с еднотипни настройки, включително яркостта на екраните, за да може сравнението да е възможно най-честно. Тестът включваше в себе си различни бенчмаркове, игри, възпроизвеждане на видео, сърфиране в мрежата и други ресурсно интензивни задачи. Първи се изключи Xiaomi Mi9  след като работи 5 часа 47 минути, малко след това към него се присъединява OnePlus 7 Pro (6 часа 8 минути). Тях ги последва OnePlus 7 (6 часа 42 минути) и ZenFone 6 (7 часа 32 минути). Победителят се оказа Pixel 3 а XL с 8 часа. Вероятно този резултат се дължи на добра оптимизация от Google, както и на по-малко мощен процесор Snapdragon 670.

 
Цитирай
#44

Off: Много убави тия нокии - https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=97184
Общо взето каквото и да си вземеш след Samsung ще си по доволен, такъв е живота.

По Темата: Pixel 3а-то е добро телефонче, разцепва от към батерия не е с евтин IPS като повечето телефони от среден клас което е голям плюс, камерата също е топ. Перформънса за евридей без гейминг е перфектен. Общо взето добро телефонче за парите си.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#45

Като видях цената, която citytel са обявили за телефона ми се дорева (от мъка и смях). За поръчалите от Германия - за колко време ви пристигна телефончето? Имам път и към Италия в близо време, но нещо не се ориентирам май няма физически магазини на Google там?
Цитирай
#46

(2019-06-03, 14:04:41)black написа:  Като видях цената, която citytel са обявили за телефона ми се дорева (от мъка и смях)….
Има оферти доста под техните цени, поне с 200 лв. по-евтино при другите търговци тук може да се намери 3aXL.

 
Цитирай
#47

За ъпдейтите на пиксел 3а какво се говори. Пак ли ще са 3 години считано от месец май 2019?

Pixel 5
iPhone 15 Pro
Цитирай
#48

Юнският пач вече е налице: https://9to5google.com/2019/06/03/pixel-...ity-patch/

 
Цитирай
#49

https://support.google.com/pixelphone/an...7705?hl=en

iPhone 14 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на Константинов за това мнение:
  • ockac23
Цитирай
#50

Pixel 3A започва да получава пачове за сигурност, което ще му осигури достъп до Android Q Beta: https://www.theverge.com/2019/6/4/186524...a-eligible

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)