Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Прекъсване на данни при входящо повикване
#1

Привет ,
Драмата е такава : в определени ситуации ми е нужна постоянна връзка за данни . Проблема идва при входящо повикване - прекъсва връзката .... Ползвам данните на втората карта , която е служебна . Получавам повикване на първата , и връзката дропва . Това ми .. разказва играта , въпреки че постоянно сейввам свършеното , само логването отново ми е ... Някакви идеи ?
Благодарско предварително ако някой се сеща .


Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако си на Теленор или Виваком, активирай VoLTE - освен по-чистите разговори, интернета не спира по време на разовори.

При теленор се обаждаш на оператор, при виваком пращаш СМС start на 1701
Цитирай
#3

И на двете карти е активирано глас през лте . Ясно че телефоните са с един радио модем и втората карта е на стенд бай ... Интересно ми е с другите оператори (не Виваком ) как е положението . Тези приказки че няма да прекъсва нета са рекламен трик . Защо ми секва сесията обаче при положение че не съм казал коя да е дефолтска ..?? В случая приоритет е НЕТ-а , защо го шътва за сметка на обаждането? Да го обясня по разбираемо : говориш по карта 1 , звънят ти на карта 2 и нищо , дори сигнал няма . Така е с дуал сим стенд бай.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

[quote='valdesbg' pid='1560749' dateline='1557506790']
И на двете карти е активирано глас през лте . Ясно че телефоните са с един радио модем и втората карта е на стенд бай ... Интересно ми е с другите оператори (не Виваком ) как е положението . Тези приказки че няма да прекъсва нета са рекламен трик . Защо ми секва сесията обаче при положение че не съм казал коя да е дефолтска ..?? В случая приоритет е НЕТ-а , защо го шътва за сметка на обаждането? Да го обясня по разбираемо : говориш по карта 1 , звънят ти на карта 2 и нищо , дори сигнал няма . Така е с дуал сим стенд бай.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk
[/quot

Всички двусимови телефони са така. Когато говориш с едната другата става неактивна. Има една опция в настройките Двойна 4G мрежа. Опитай с нея
Цитирай
#5

Не всички телефони са така, но тези с два радио модула са рядкост. Тук във форума имаше тема по въпроса. Ако не се лъжа неин автор беше един от модераторите.

1916 
Цитирай
#6

(2019-05-10, 18:46:30)valdesbg написа:  .... Тези приказки че няма да прекъсва нета са рекламен трик . ....

Поне при Теленор не е рекламен трик. Едно от нещата, заради които исках да активирам VoLTE е непрекъсващият нет по време на разговор. Тествано и работи при Теленор - често ми се налага да споделям нет и да провеждам разговор в същото време.
Цитирай
#7

При мейт 10 про има тези настройки. Не знам при теб има ли ги.С това от девелоперските настройки

[Изображение: zBhkiqa.jpg]

[Изображение: 4EcNVxn.jpg]


Бобската карта няма волте, но като набера от нея, мобилния нет минава на бобската карта и от 4g минава на 3g, но връзката остава. Не мога да си го обясня,уж няма волте

[Изображение: QKSBAzz.jpg]

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#8

(2019-05-11, 16:05:17)yankoa написа:  Поне при Теленор не е рекламен трик. Едно от нещата, заради които исках да активирам VoLTE е непрекъсващият нет по време на разговор. Тествано и работи при Теленор - често ми се налага да споделям нет и да провеждам разговор в същото време.
Е така де . Навън съм и ми трябва нет за да работя , но като звъннат и ...


Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

Тази настройка имаш ли я
   

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#10

(2019-05-11, 16:38:54)nanobanano написа:  При мейт 10 про има тези настройки. Не знам при теб има ли ги.С това от девелоперските настройки

[Изображение: zBhkiqa.jpg]

[Изображение: 4EcNVxn.jpg]


Бобската карта няма волте, но като набера от нея, мобилния нет минава на бобската карта и от 4g минава на 3g, но връзката остава. Не мога да си го обясня,уж няма волте

[Изображение: QKSBAzz.jpg]
Това беше първото което направих . И двете карти са с активен глас през лте.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

(2019-05-11, 17:43:02)nanobanano написа:  Тази настройка имаш ли я
Има и е включена .

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#11

И като набереш някой горе какво ти показва? Че интернета е прекъснат или показва, че си свързан?

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#12

Смях ..Каквото и да направя , спира данните на втората карта ...
Смених им местата , ами пак има дроп . Пускам клип в тубата и набирам 123 . Това ми е достатъчно за да секне терминала и да се наложи да логвам отново .
Сега - много е важно колко точно пакети се губят ! Оставете иконите ... Теста с тубата също не е меродавен , защото зарежда и буфер .
Както и да е , ще търся някакво решение
Цитирай
#13

(2019-05-11, 18:03:12)valdesbg написа:  Смях ..Каквото и да направя , спира данните на втората карта ...
Смених им местата , ами пак има дроп . Пускам клип в тубата и набирам 123 . Това ми е достатъчно за да  секне терминала и да се наложи да логвам отново .
Сега - много е важно колко точно пакети се губят ! Оставете иконите ... Теста с тубата също не е меродавен , защото зарежда и буфер .
Както и да е , ще търся някакво решение

Казах ти вече. Щом говориш по едната карта другата прекъсва и става неактивна. Незнам какво да ти кажа. Обаждай се с тази карта с която си се свързал с нета и няма да ти прекъсва.
Цитирай
#14

Картата е без лимит , или по-точно има : 10 терабайта на нета и без такъв на изходящите . Но входящи повиквания са забранени . Не е вариант .

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk
[Изображение: 71ba9222fab2198441f4b3be89c1227c.jpg]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)