Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мемори карта се заключва сама.
#1

Ползвам Huawei mediapad T5 10. За втори път втора поредна micro sd карта  32gb изписва съобщение, че е шифрована и не може да се използва от това устройство. Картата не е е вадена никога след слагането и.
Като я поставих в дтуг таблет показа екран за въвеждане на парола на мемори картата....
Има ли начин да я оправя или форматирам, тъй като на компютър не се чете изобщо за да я форматирам там

Micro SD 32gb Goodram
Цитирай
Аксесоари
#2

Евентуално под Линукс, ще можеш да я форматира. При Windows, може би ще ти трябва някоя специализирана програма, потърси с SD format или нещо подобно из Интернет. Самата ОС, няма да я разпознае.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#3

Може и това да пробваш .


https://www.veracrypt.fr/en/Downloads.html

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#4

Преди около 2 години имах подобен проблем с картата памет, но тогава бях с Windows Phone. Използвах я като вътрешна памет за инсталиране на приложения, запазване на файлове и т.н. и едни ден отказа и при свързване с лаптопа само даваше възможност да се копират файловете от нея, но не и да се трият и записват. Каквото знам и каквото допълнително намерих в интернет опитах - под Windows, под Linux, всякакъв софтуер използвах и нищо. Няколко часа си играх, накрая ми омръзна и я изхвърлих, като предварително си бях копирал файловете. Тогава си помислих, че може би е достигнат лимита на записи в нея и затова се заключи картата. Беше ми първото и навярно последно използване на карта памет. Като се има предвид капацитета на съвременните телефони, като че ли малко хора използват мемори карти. Но при таблетите производителите не си дават много темпо и произвеждат устройства с по-малко вътрешна памет...

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)