Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung A70 или Huawei Mate 20 /не Pro/?
#1

Замислям се за смяна на телефона.Изисквания - добра камера за снимки,издръжлива батерия /ползвам Lenovo Vibe P1 и свикнах да не вися на контакта/,голям дисплей,да не лагва - игри не играя,добър звук/стерео и свързаност,умерено премиум усещане - да не стои все пак в ръката като еднодневка.В един момент  се бях позасилил за Mate 20 Pro,но малко хазартно ми идва очакването какъв дисплей ще уцеля и кога ще позеленее - за толкоз пари не ми се иска такива  притеснения.

Апаратът ще се взима или от Теленор или от ОЛХ-а /с гаранция към оператор или верига/.

Какво мислите за двата телефона - за Самсунга няма отзиви,а за чистия Mate са пестеливи,но добри?Разликата ценово не е голяма - има ли смисъл да се напъвам или не?Проблеми с дисплея на китаеца мога ли да очаквам?

Ако има  нещо по-добро в тази ценова рамка 650-850 предлагайте!
Цитирай
Аксесоари
#2

Две теми по-надолу има мнения за мейт 20

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#3

(2019-05-12, 19:10:42)koprio написа:  Две теми по-надолу има мнения за мейт 20

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Темите съм ги чел,но Mate 20 lite не търся /работил съм с него/,а и за чистия Mate  има и нарочна тема в раздела на Huawei.Въпросът беше за сравнително мнение - процесор,камери,батерия,звук и т.н. или по-подходящ избор от тези.
Цитирай
#4

Аз съм с чистия мейт 20 и съм много доволен, вкъщи имам и С9 плюс и мога да кажа, че мейта не отстъпва по нищо. Дисплея е IPS и на живо изглежда супер, ясен със хубави наситени цветове, по-малко рам има, но аз не съм усетил какъвто и да е лаг откакто съм го купил, винаги имам 1.5 гб свободна памет. Играя PUBG и върви много мазно. Камерата е доста добра и понякога съпругата ми със С9 плюс се ядосва, че моите снимки са по детайлни и хубави. Батерията - е няма такова животно, под 11 часа СОТ почти нямам, ако играя игри 9-10 часа СОТ. Телефончето е супер, като единствен недостатък, на който вече свикнах е широчината, малко е неудобен в началото за работа с една ръка, но сега не бих го заменил<br />
<br />
Темата е Note 8 vs Mate 20
Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
[-] 1 потребител изказва благодарност на koprio за това мнение:
  • tikettiket
Цитирай
#5

Батерията на Mate 20 е впечатляваща,колко бързо е зарядното и имаш ли някакви отзиви за проблеми с дисплея или той е резервиран за Pro-то?
Цитирай
#6

Зарядното е доста бързо, не съм го засичал, но от 15 до 100% може би е под час. Дисплея няма никакви проблеми

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#7

(2019-05-12, 17:49:21)tikettiket написа:  Замислям се за смяна на телефона.Изисквания - добра камера за снимки,издръжлива батерия /ползвам Lenovo Vibe P1 и свикнах да не вися на контакта/,голям дисплей,да не лагва - игри не играя,добър звук/стерео и свързаност,умерено премиум усещане - да не стои все пак в ръката като еднодневка.В един момент  се бях позасилил за Mate 20 Pro,но малко хазартно ми идва очакването какъв дисплей ще уцеля и кога ще позеленее - за толкоз пари не ми се иска такива  притеснения.

Апаратът ще се взима или от Теленор или от ОЛХ-а /с гаранция към оператор или верига/.

Какво мислите за двата телефона - за Самсунга няма отзиви,а за чистия Mate са пестеливи,но добри?Разликата ценово не е голяма - има ли смисъл да се напъвам или не?Проблеми с дисплея на китаеца мога ли да очаквам?

Ако има  нещо по-добро в тази ценова рамка 650-850 предлагайте!

A70 Според мен. По голяма батерия, една идея по-голям дисплей , по ниска цена, всичко е по с изключение на водозащитата, която пък в Huawei е твърде незначителна, за да е критерий. Камерите пак са 3, телефона много хитро е направен да имитира метал и стъкло. всъщност рамката му си е метална. И не на последно място- https://news.bg/world/google-prekratyava...uawei.html

Човек се учи цял живот и ненаучен умира!
Цитирай
#8

Споко, мейт 20 ще продължи да използва услугите на гугъл и андроид.

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#9

Mate 20,със 6,6 ips дисплей+4000 mah батерийка,нещо не ми се връзва да направи 11 часа сот ,освен ако яркостта не е на 10-20 % на дисплея.Щото Mi Max 3,прави по толкова Sot а е със 5500 .
Цитирай
#10

[Изображение: 453c4b7bcc6f00b08a0c3246b046a602.jpg][Изображение: 06a41fe4273f117fc4b2ea2670af6122.jpg][Изображение: f4cbdf7e7637eba0e70bed7db6913285.jpg]
Това е без игри
[Изображение: 469572888aea11fd867189786349447e.jpg]
[Изображение: 2cc1e9d552371cda8742e8b5b821fc86.jpg]
[Изображение: 92a3ae72ca0193f29644a493882524a3.jpg]
Това е от сега, яркостта винаги ми е на авто
[Изображение: d71826918d549d8fe5427407343bbef6.jpg]

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
[-] 1 потребител изказва благодарност на koprio за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#11

(2019-05-21, 12:47:26)koprio написа:  
[quote pid='1562693' dateline='1558435646']

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk
[/quote]

Аз тук, PUBG не виждам в използване на батерията. Нито друга игра. YouTube също... Само Opera и месинджъри.
Т.е. - 11ч. си използвал телефона за сърфинг и месинджър. На Wi-Fi... Даже телефонията ти е 0.64% на един от шотовете...
Направи повече от 6 часа SoT с PUBG и яркост над 50% (как би играл на Sanhok с под 50% нямам идея) и дай да видим оставащия заряд.
Иначе, ако махнеш Facebook приложението и използваш Opera за социалката - ще правиш и по 16-17ч. SoT... Пък, ако само светнеш дисплея на home screen-a с яркост на ауто, може и по 24ч. SоT да направиш. Ама за к'во ти е смартфон въобще?!
Tongue
Цитирай
#12

Пич самсунга със същото потребление прави едвам 5 часа 😀 плюс това клипове гледам през операта. Игри не играя постоянно, не съм запален геймър.
[Изображение: 544ab967481e9e5b9f34199670e2c95b.jpg]
Когато направиш тоя СОТ на някой самсунг ела и ми се обади. Дори да ползваш екрана за фенер пак не можеш 😀

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
[-] 1 потребител изказва благодарност на koprio за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#13

(2019-05-24, 07:26:28)koprio написа:  
Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Алабала... 
Аз съм един от последните потребители, които ще дават Самсунг за положителен пример, какво остава да изтъквам SoT на тези устройства. Но пък това затвърди хипотезата, че имаш някакъв проблем и търсиш решението му в опити за пределна мобилност, като изолираш всички останали предимства на смартфона си, в слепи напъни да изкараш напред едно единствено, постигнато с усилие и със съвсем целенасочен ефект... 
Жалко, мислех, че Mate 20 е повече от преносима батерия с инсталиран Опера браузър за гледане на клипчета.
Цитирай
#14

Хаха и сега за да ти докажа, че мейта е нещо различно, трабва да направя поне 6 часа игра на PUBG ли? А кой ти каза, че смартфона трябва да е само за игри? Ползвам тела за всичко, но сега не съм на вълна игри. И ако си мислиш, че твоя смартфон може нещо повече сподели

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
[-] 1 потребител изказва благодарност на koprio за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#15

Ако ще играеш 6 часа пубг, по-хубу си купи псп.
Вместо да спорите пълно е в ютуб с такива видеото, дето дрънкат игри цял ден и после гледат СОТ.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • koprio
Цитирай
#16

Включвам се да рапортувам,темата я следих постоянно обаче.
По стечение на обстоятелствата и съвсем случайно изпадна motorola one vision,т.е. нищо общо с първоначалния замисъл.Добра камера,голям,но нестандартен дисплей - специфично съотношение,което може и да е удобно за филми,както го рекламират,но аз филми не гледам.Неудобно за четене на текст и скролване.Трите навигационни бутона,които имах хардуерно в стария телефон ги няма,няма ги и софтуерно - сложих програма, обаче лентата на google e точно отдолу и не мога да я преместя,та е неудобно, ако сте свикнали да се връщате към главна страница на сайт откъм подстраница/заглавие.Батерия - очаквах повече - 5,30 SOT и в 17,00 ч. търся зарядното на 14% при това без игри,видео,фейсбук и т.н.Звукът ми е слаб и при звънене в шумна среда не се чува особено  добре,а при клип не е особено качествен.Няма опция при вдигане на телефона да приема обаждания,при обръщане да не звъни,когато те търсят,няма екранна снимка в подменюто /има с три пръста,но ако има активни подменюта  е неудобно,че се включват/,при звънене не се появява голяма снимка на търсещия и т.н.Иначе на светло се вижда за разлика от старото ми Lenovo Vibe P1.
Констатациите ми: за нов модел са могли да пипнат звука,издръжливостта на батерията,софтуерните екстри и без да търсят нестандартни решения,включая единичния навигационен бутон отдолу,който няма тази функционалност,която му се претендира.Иначе телефона не лагва,не мога да открия колко рам е натоварена обаче.Липсва лед нотификация - при бутване се поява индикация на дисплея за дата,час,батерия и обаждания/повиквания.
Извод - ще се търси явно нова машина,т.к. тази не покрива очакванията ми.Цената на  експеримента го оправдава донякъде - 350 лв.,но остава неприятното усещане,че качествен и функционален телефон на достъпна цена може да се окаже мисия невъзможна.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)