Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OnePlus 7/7 Pro - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: 813541278369b150a801e94c8e0ace02-L.jpg]

OnePlus 7 има 6.41" Optic AMOLED дисплей с Full HD+ резолюция, който няма да впечатлява като 90-херцовия Fluid AMOLED панел на версията Pro, но пък е запазен вграденият скенер за пръстови отпечатъци. 
[Изображение: Screenshot-2019-05-14-at-23-07-45.png]

Селфи камерата не е скрита в изскачащ механизъм, а е под формата на капковиден ноч в горната част на екрана. Предната камера е 16 МР.
Основната камера е двойна, като се базира на същия 48 МР сензор от Sony с оптична и електронна стабилизация, но не с толкова широка бленда (f/1.7 вместо f/1.6). Втората камера е 5 МР и служи само за измерване дълбочината в кадъра.
[Изображение: Screenshot-2019-05-14-at-23-07-25.png]

Като цяло системата основни камери на OnePlus 7 е другият ключов момент, който позиционира модела по-надолу от версията Pro. 

[Изображение: design-2-pc.png]

Конфигурацията обаче е на ниво - чипсет Snapdragon 855, 6 или 8 GB RAM и 128/256 GB UFS 3.0 памет. Батерията е по-малка - вече с капацитет 3700 mAh и с по-бавно бързо зареждане спрямо OP 7 Pro. 

[Изображение: Screenshot-2019-05-14-at-23-07-34.png]

OnePlus 7 ще се продава на цена 549 евро за 6 GB RAM/128 GB памет или 599 евро за 8 GB RAM/256 GB памет. 

[Изображение: 71d614ca0f1d1977f8e721cafc24a502-L.jpg]

OnePlus 7 Pro разполага с голям 6.67" двойно извит дисплей (6.46", ако не се броят извивките), който производителят нарича Fluid AMOLED и който предлага резолюция от 3120 x 1440 пиксела, 516 ppi гъстота на точките и може би най-интересното - 90 Hz опреснителна честота. Това означава по-плавни движения на съдържанието на екрана, защото масово съвременните модели са с 60 Hz.
Като цяло това е не само най-добрият дисплей, който OnePlus е използвала в свой смартфон досега, но и за първи път съвсем адекватен и дори изпреварващ по някои критерии конкуренцията екран. 


[Изображение: 9b7711412b75f76b4d838986633ed77e.png]

Основната камера на OnePlus 7 Pro е тройна, като главният сензор е 48 МР (Sony IMX586) с размер на пикселите 0.8 µm или 1.6 µm при обединяване на 4 пиксела в 1. Обективът е от 7 лещи, има бленда f/1.6, оптична и електронна стабилизация. Втората камера е с 8 МР сензор и телеобектив за 3-кратен оптичен зуум + OIS, а третата е 16 МР с ултраширок обхват от 117 градуса.
Поддържа се видеозапис с 4k резолюция при 30 и 60 к/с, както и слоумоушън с до 480 к/с при 720р или 240 к/с при 1080р. 


[Изображение: Screenshot-2019-05-14-at-22-37-00.png]

Предната камера е скрита в изскачащ механизъм от горната част на корпуса, като тя е с 16 МР сензор (Sony IMX471) с размер на пикселите 1.0 µm, придружена от електронна стабилизация и бленда f/2.0. Въпросният изскачащ механизъм ще се затвори сам, ако засече, че телефонът пада, а освен това според OP прахът няма да проникне в него и да го повреди. Колкото до устойчивостта - селфи камерата може да издържи изваждане и прибиране по над 150 пъти дневно в продължение на 5.5 години.

[Изображение: 0251c67a581c279f1c3ef10abad6fb5f.png]

Конфигурацията се базира на премиум чипсета Snapdragon 855, допълнен от 6, 8 или 12 GB LPDDR4X оперативна памет и 128 или 256 GB вградена памет от новия тип UFS 3.0. OnePlus 7 Pro е първият смартфон с новия вид по-бърза памет, който излиза на пазара. 

[Изображение: Screenshot-2019-05-14-at-22-40-53.png]


OnePlus 7 Pro има стерео високоговорители с Dolby Atmos звук, има вграден в дисплея скенер за пръстови отпечатъци, USB Type-C порт и 4000 mAh батерия с бързо зареждане Warp Charge 30, което обещава да запълни почти половината капацитет за 20 минути. Безжично зареждане липсва и тази година. 

[Изображение: kv-phone.jpg]

Стъкленото тяло с метална рамка има размери 162.6×75.9×8.8 мм и тежи 206 грама, което означава, че ще лежи доста солидно в ръката. За съжаление няма защита от прах и вода, поне не и IP-сертифицирана. 


[Изображение: speed-2.png]

Цената на OnePlus 7 Pro за 6 GB RAM/128 GB памет е 699 евро, 749 евро за 8 GB RAM/256 GB памет и 819 евро за 12 GB RAM/256 GB памет. Апаратът ще се продава от утре, 15 март, в цветовете Mirror Gray, Nebula Blue и Almond.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 3 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • Be6i4, freeborn, GH0STFACE
Цитирай
Аксесоари
#2

Дали телефона ще има HDMI или DP нещо към телевизора както е Samsung DEX с кабела. Само това искам да знам, защото съм се засилил да си го купувам. Невероятен телефон е про версията и съм му много надъхан най вече заради 90 херца екран, размера , резолюцията и процесора.
Цитирай
#3

https://youtu.be/TXQaoKMphw4

https://youtu.be/wLmiWPHPqhU
Цитирай
#4

Страхотен изглежда телефона. Отначало не бях очарован от поп ъп камерката. Жалко, че ползвам 1+6 от половин година. Ако сега ми се налагаше да си сменя телефона веднага бих си поръчал Pro-то.

OnePlus 6 A6003 8GB/128 GB Midnight Black
iPhone SE
Цитирай
#5

Здравейте, предполагам като предните модели не поддържа Български език?

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#6

(2019-05-17, 13:04:16)simeonov_74 написа:  Здравейте, предполагам като предните модели не поддържа Български език?
Не, няма поддръжка на български език.

 
Цитирай
#7

Сам си отговарям на въпроса , но да знаят и други да не търсят като мен 3 дни - вече намерих из нета на няколко места да потвърждават че телефона поддържа HDMI през Type C порта.
Цитирай
#8

(2019-05-17, 15:44:41)freeborn написа:  Сам си отговарям на въпроса , но да знаят и други да не търсят като мен 3 дни - вече намерих из нета на няколко места да потвърждават че телефона поддържа HDMI през Type C порта.
OnePlus 7 Pro AMA reveals 15W USB PD charging, display out over HDMI, variable refresh rate, and much more (by Mishaal Rahman) http://****/2Hox164
Аз на това попаднах

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Цитирай
#9

Явно се подготвят за Android Q който има опция за десктоп режим. Точно това ме отказва от Xiaomi Mi9 защото не го поддържа. Бях се засилил към S10+ заради Samsung DEX , но 1+7pro за мен е по добрия телефон на по достъпна цена. 1+ може и да нямат (или имат не знам) такъв режим за десктоп , но това ще е вградено в Android Q който ще излиза , така че не ми е проблем и да го почакам. Просто искам телефона да си го ползвам и като лаптоп, вместо да купувам такъв за интернет и филми. Компютърни игри и без това не играя , а така винаги цялата информация ще си я нося с мен където и да отида. Липсата на BG език може и да е минус за някой , но се свиква бързо и на английски. Имам време да реша дали да си го купя , но за сега това ми е най добрия избор от всички телефони които съм гледал.
Цитирай
#10

Според спиид теста OnePlus 7 Pro изпревари iPhone XS Max:


 
Цитирай
#11

Никой ли не е поръчал все още? Smile)

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#12

На официалния сайт на OnePlus моделите вече са достъпни за поръчка, освен последния цвят Almond.

 
Цитирай
#13

Аз поръчах, евентуално утре ще пристигне и ще пиша.

OnePlus 7 Pro
OnePlus 3T
LG Nexus 5
Samsung Galaxy Nexus
[-] 1 потребител изказва благодарност на mitko_9405 за това мнение:
  • disrespectful
Цитирай
#14

И в Продавалника вече се появиха първите бройки.

 
Цитирай
#15

Днес пристигна. Много е бърз, аз не съм виждал по-хубав диспей на телефон. Минус е, че е много голям и с калъфчето и извития диспей трудно се изкарва менюто отляво.

OnePlus 7 Pro
OnePlus 3T
LG Nexus 5
Samsung Galaxy Nexus
[-] 1 потребител изказва благодарност на mitko_9405 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#16

mitko_9405

Днес пристигна.

От къде го поръча и плаща ли някакви данъци на митница?
Цитирай
#17

Ако го е поръчал от официалния сайт, което е най-вероятно - не.

 
Цитирай
#18

От официалния сайт, никакви данъци и мита, като поръчах 3Т-то дойде за 4 дни, този за 2. В България съм.

OnePlus 7 Pro
OnePlus 3T
LG Nexus 5
Samsung Galaxy Nexus
Цитирай
#19

Коя версия и колко пари ти стъпа в левове? Добавя ли някакъв бъндъл и аксесоари?

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#20

OnePlus 7 версия 6/128 на цена от 1250 лв. - цък

 
Цитирай
#21

Идва ли си с бързо зарядно в кутията от 30-тте вата или трябва отделно да се купува?
Как предпазваш извитият екран?
Цитирай
#22

Идва със зарядното, но няма донгъл за слушалки (струва 7-8 евро отделно) и идва със залепен скрийн протектор.

OnePlus 7 Pro
OnePlus 3T
LG Nexus 5
Samsung Galaxy Nexus
Цитирай
#23

Страхотно, май май ще е следващият ми телефон.
Не му намирам минуси, освен липсата на Български донякъде.
Цитирай
#24

(2019-05-24, 14:46:56)disrespectful написа:  Коя версия и колко пари ти стъпа в левове? Добавя ли някакъв бъндъл и аксесоари?

...да и дай моля инфо кво друго идва с телефона !

Huawei p20 lite 
Motorola One Vision
Amazfit GTS
Huawei Honor Band 5
Цитирай
#25

Аз поръчах съния 8gb/256gb. Това, което съм платил: EUR 758.99 (BGN 1485.72). Копирам какво има в кутията от официялния сайт, точно това дойде и при мен.
In The Box
OnePlus 7 Pro
Warp Charge 30 Power Adapter
Warp Type-C Cable (Support USB 2.0)
Quick Start Guide
Welcome Letter
Safety Information and Warranty Card
LOGO Sticker
Case
Screen Protector (pre-applied)
SIM Tray Ejector

OnePlus 7 Pro
OnePlus 3T
LG Nexus 5
Samsung Galaxy Nexus
[-] 4 потребители изказват благодарност на mitko_9405 за това мнение:
  • disrespectful, mititaki, nistel_87, Victormihov
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)