Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OnePlus 7/7 Pro - Лични впечатления и коментари
#51

Ти синичък ли имаш?
Цитирай
Аксесоари
#52

При мен поръчката започна с проблеми но, но след като успях миналият петък нещата се развиха много бързо.
Явно съм имал късмет и в склада в Полша е имало наличност.
7-та пристигна в Понеделник на обяд с DHL и безплатна доставка. Учудващо бързо според очакванията ми.
От тогава разучавам, инсталирам и се дивя...
Определено съм много доволен. Приятно телефонче, много мазно се работи. Мислех, че сензора за пръстов отпечатък ще е бавен, но се оказа по-точен и бърз от този на Моторолата, който е отделно от дисплея.
Има наистина приятни екстри в Андроида. Например има опция като си слушал нещо, изключи и след това пак включиш слушалките започва да свири например същата музика, независимо, че е от онлайн радио например.
Липсва ми само вграденото приложение на Гугъл като дръпна вляво...

OnePlus 7 128GB, 6GB RAM, Snapdragon 855, Android 9.0
MOTO Z2 Play 64GB, 4GB RAM, Snapdragon 625 8x2.21GHz, Android 8.0
[-] 3 потребители изказват благодарност на stinger за това мнение:
  • nistel_87, totto, Victormihov
Цитирай
#53

Исках да споделя още нещо важно, специално за тези, за които не са ползвали до сега OnePlus.
Бързото зареждане е много специфично и различно от Quick Charge. Така че бързите зарядни, които сте ползвали до сега няма да зареждат бързо OnePlus телефона ви.
Даже да имате тяхното зарядно ще трябва да използвате и техен кабел, за да се зареждате бързо.
Четох, че тези телефони от 7-ма серия могат да се зареждат бързо със системата Power Delivery (PD), но още не съм успял да го постигна...
Споделям това, защото за някои може да е проблем. А ако не проблем, то поне неудобство... това разбира се не причина да харесвам по-малко новият си телефон ;-)

OnePlus 7 128GB, 6GB RAM, Snapdragon 855, Android 9.0
MOTO Z2 Play 64GB, 4GB RAM, Snapdragon 625 8x2.21GHz, Android 8.0
[-] 1 потребител изказва благодарност на stinger за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#54

(2019-06-13, 21:53:57)stinger написа:  Липсва ми само вграденото приложение на Гугъл като дръпна вляво...

В Shelf може да деактивираш всички полета, които не използваш и да добавиш widget за Google Feed. Може да смениш и launcher-a.

Би ли споделил впечатления за батерията и примерни снимки от камерата?
Цитирай
#55

Пичове,я кажете как е плюса,във представяне ще е добре,като камера как ви се вижда?

S8,S10+ Prism Black
Цитирай
#56

OnePlus 7 Pro се радва на сериозен успех в Китай. По данни на най-голямата онлайн търговска верига в страната JD.com, моделът регистрира десетократно по-високи продажби спрямо флагмана на Samsung Galaxy S10+. През нейната платформа OnePlus е продала 250 372 броя от модела си спрямо 23 266 броя от корейците: https://twitter.com/UniverseIce/status/1...62/photo/1

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • nistel_87, Victormihov
Цитирай
#57

Добро утро,то и нокия 3 има повече продадени телефона, същата статия е валидна и за Индия,там всеки долар е разлика, единственото нещо което не ми харесва на тоя телефон е тва че няма безжично зареждане,все едно ще оскъпи телефона една жица повече,иначе ме радва поне на вид,тая година избързах(и не съжалявам) но др година мисля да премина на марката,то ще е голяма дилема между OnePlus и Pixel

S8,S10+ Prism Black
Цитирай
#58

Хората са наблегнали на бързото жично зареждане и безжичното официално го отсвириха. Ползвал съм бързото зареждане на почти всички марки и това на 1+ е най-бързото , ползвах и wireless на Р30 про и честно си казвам смисъл не видях.
Разбира се на тези хора, които им трябва си е недостатък.
[-] 1 потребител изказва благодарност на don_gori за това мнение:
  • Petar88
Цитирай
#59

Каквото и да са направили си е недостатък, като се има предвид, че другите марки го имат, да по-евнита е цената, но все пак.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Petar88
Цитирай
#60

(2019-06-20, 16:50:51)Petar88 написа:  ….единственото нещо което не ми харесва на тоя телефон е тва че няма безжично зареждане, все едно ще оскъпи телефона една жица повече...
Недейте да търсите под вола теле, а просто си задайте въпроса защо е така. Не става въпрос за една жица, оскъпяване или ""недостатък", както смятат някои тук. Още през 2017 г. Pit Lau, съосновател и генерален директор на OnePlus обясни защо са отказали от безжичното зареждане в телефоните си. По неговите думи "Постигането на посочената ефективност от безжичното зареждане, има само в случая, ако смарфонът ви има постоянен контакт с поставката. Дори и най-добрите решения на пазара са в състояние да предложат мощност не по-висока от 15 W и то само при условие, че смартфонът ще се намира на въпросното зарядно в стриктно съответствие с изискванията". Друга причина OnePlus да се откаже от безжичната енергийна технология е невъзможността да се използва устройството, докато трае процеса на зареждане. Когато зареждате смартфона си чрез кабел, можете да продължите да си взаимодействате с него. Но ако използвате безжично зареждане, няма да можете просто да го използвате при необходимост. Dash Charge е много по-ефективна и по-безопасна технология, каза изпълнителният директор на OnePlus. Неговият изходен капацитет може да достигне 20 W, което позволява на смартфона да осигури пълен ден на живота на батерията само за половин час. За повече инфо по въпроса: https://androidinsider.ru/smartfony/gend...yadka.html

 
Цитирай
#61

Само да споделя моя опит с безжичните зарядни -  вечер слагам телефонът да се зарежда и си лягам да спя. Сутрин ставам и го взимам. Нямам проблеми с прибиране на кабели, дали телефонът стои на поставката и " не може да се ползва", нямам кахъри дали се зарежда бързо жично или безжично.

За мен като няма безжично също е минус, не е просто под вола теле. Това не го прави лошо устройство, но човек като е свикнал на улесненя, после му липсват.

А да не говорим, че човек винаги би могъл да си ползва кабела, като не му допада безжичното, а не да се уповава на изказвания на компанията. Тази екстра следва да стане стандартна вече .
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • Koatex
Цитирай
#62

Wireless charging-a е супер overrated и безсмислен.
Първо и най главно супер бавен е сравнено със сегашните стандарти, второ пробвай да си зареждаш телефона и да пишеш на някой. Трето няма нужда да казвам.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legend за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#63

(2019-06-21, 00:08:06)Legend написа:  Wireless charging-a е супер overrated и безсмислен.
Първо и най главно супер бавен е сравнено със сегашните стандарти, второ пробвай да си зареждаш телефона и да пишеш на някой. Трето няма нужда да казвам.

Докато не смениш марката, винаги ще цитираш какво ти казва  компанията като оправдание (мислих, че в андроид форум мислим малко по-обхватно, за разлика от айфон потребителите)


Много лесно се пише - взимаш телефона и пишеш. После го поставяш обратно. Никаква черна магия не се получава. А и като имаш проблеми, винаги ще можеш да си ползваш кабела. Аз не съм ограничен в избора на зареждане, за разлика от теб.
[-] 3 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • martoo, Petar88, Shortyoko
Цитирай
#64

Аз не съм ограничен, но това безжично не бих го ползвал, имал съм телефони с безжично просто не ме кефи, не съм го ползвал главната причина е, че е хипер бавно сравнение с wired и не ми върши работа особено с моите зареждания от по 20 мин.
Само ще ти кажа, че за мен S8-цата ти се зарежда бавно дори с кабел и никога не бих си я купил. За теб може да е най важно да имаш WC (не кенеф, а знаеш кое.., въпреки че като се замисля...), Но за мен едно от най важните неща е да си сложа телефона за 10 минути на зарядно и да имам достатъчно батерия. Просто не може да си представиш тоя fast charge колко пъти ме е спасявал.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#65

НЕ го купуваш и готово, какво се опитваш да ни убедиш? Да не си го купим ли?
Ставам вечер, ставам сутрин, вадя, бутам, слагам.. Няма безжично зарядно- не купуваш и готово- просто е.
Цитирай
#66

(2019-06-21, 08:55:26)Victormihov написа:  НЕ го купуваш и готово, какво се опитваш да ни убедиш? Да не си го купим ли?
Ставам вечер, ставам сутрин, вадя, бутам, слагам.. Няма безжично зарядно- не купуваш и готово- просто е.

Ако се научите да четете двамата с легендата, може да не се стига до ненужни постове.Необходимо е да редактирам предишните си постове с акцентиране на текста.
Мнението ми, както и на petar88 имат съвсем друг смисъл от убеждаване и хейт (вероятно така мислите, че се палите без причина).
Ей, голяма работа станало за някакви си телефони. Деца..
Цитирай
#67

Пак ще кажа- кът не ти отърва.
Не купуваш и не ни замаяваш в убеждения.
Хората казаха 1000пъти, телефона е по-евтин от Самсунг С10, ЗАРАДИ това, че НЯМА ip68 и безжично зареждане, ти пак ни изброяваш как ставаш и си лягаш, това какво общо има с телефона?
Самата фирма казаха от къде са спестили, ти какво пак ли го повтаряш?
Цитирай
#68

Няма смисъл да продължавате, абсолютно безсмислен спор!Нали знаете, за всеки влак си има пътници, на един му харесва едно, на друг друго.Затова има различни телефони, за да може всеки да избира.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
[-] 2 потребители изказват благодарност на vlaf за това мнение:
  • don_gori, Victormihov
Цитирай
#69

Аз не споря.
Всички сме достатъчно интелигентни и знаем характеристиките на всеки един телефон със затворени очи.
И все пак повечето от нас не са тръгнали из теми за да показват как този и онзи телефон нямал еди коя си функция.
Цитирай
#70

Тук не е въпрос кой е тръгнал да показва нещо, а че вие защитавате дадена марка с думите на някой си от OnePlus, който се чуди какво оправдание да измисли, за да няма въпроси.
Не се ли замисляте, че тези екстри са във ваш интерес. И ако сега не ви потрябват, някога може и да ви.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#71

Мммм не колега, не си прав.
Не съм тръгнал да защитавам нищо и никой, както и нищо да показвам, дори нямам телефона.И да въпроса е принципен.
НЕ се ли сме били замисляли, че нещо след време ще е в наш интерес?
ТИ сериозно ли?
Ние да сме някакви лапета дето не мога да направят избор и НЕ знаят функциите на телефона, че след време да сме се били съжалявали?
Не знам за теб, но аз за никой избор не съм съжалявал, най-малко за телефон, виж, ако ми писне има ОЛХ и след това марки много, но да седнете и да ми казвате как даден продукт нямал това и онова и съм щял да съжалявам след време- извинявай много, ама това е пълна глупост.
И пак ще попитам, докога ще приказвате за какво няма телефона, като това е всеизвестен факт на ВСИЧКИ, дори характеристиките бяха известни още преди да се появи на пазара?
Още ли да дъвчем?
Знам, че ме намирате за нагъл и заядлив, но във всяка тема е така, излезе някой готин телефон и се почва обяснения от 1001 нощ как телефона видиш ли нямал това и онова и след време може би ще ти потрябва?
Вие от къде знаете какво ми трябва и какво не?
Цитирай
#72

Много се радвам че има дискусия,ама мн се палите бе пичове,вижте сега, относно безжичното зареждане,ок за някои е глупост,и аз така мислех преди да го използвам,това е въпрос на лично предпочитание,аз лично обичам като легна да си го сложа до леглото и да се зарежда, сутринта вместо да се беся във кабели да си взема телефона със едно око,просто си го взимам без проблем, много случаи е имало да се беся сутрин буквално от кабела,както и да е,просто имаш повече възможности,ако искам бързо зареждане вадя кабела и готово,имам два избора,това е,аз не бързам със зареждането, друго мемори карта няма,това са му минусите,аз не искам да излиза че плюя OnePlus,пак казвам харесва ми,както и Pixel,за мен са интересни телефони,и един по един ще ги видя всички,обсъщдаме телефоните просто,кво се палите не знам Big Grin кои тел кво има всеки от нас знае,но по хубаво да имаш нещо и да не ти трябва, отколкото да ти трябва и да го нямаш,нека всеки си реши как иска да си ползва тела, иначе наздраве от мен,и нема се палите Big Grin

S8,S10+ Prism Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на Petar88 за това мнение:
  • Koatex
Цитирай
#73

Абе не е много ок някой заблуден фен да дойде и да се жалва защо еди кой си телефон нямал безжично зареждане. Аз не съм тръгнал в Самсунг раздела да обяснявам колко е кофти да имаш рандом дупка по дисплея, нали ?
Плюс това безжичното зарядно е екстра, просто компанията са решили да не я използват и казват защо. Аз приемем думите им за истина защото ползвам техни у-ва от 4 години и нещата са такива каквито ги описват.
Както казаха колегите, който се интересува от телефона е наясно с предимства/недостатъци и може да си направи своя избор, няма смисъл от излишни заключения че едва ли не марката е отрязала най-важната екстра в един телефон и ние като го купуваме сме прецакани.
[-] 1 потребител изказва благодарност на don_gori за това мнение:
  • delmondo
Цитирай
#74

Никои не казва че сте прецакани,хубав телефон,и рандом дупката ми е перфе да знаеш колега Big Grin дано им е здрав механизма поне на OnePlus Big Grin Много робувате на тия марки бе хора,чак кво казал некъв от 1+ и едно защитаване,разбрах, забранена зона е тук за хора със др марка телефон, оставям ви, със болка на сърцето Big Grin Пийс

S8,S10+ Prism Black
Цитирай
#75

Най-голямата глупост е това безжично зареждане. Не съм с oneplus, но дори и телефонът да ми го поддържа, не намирам смисъл да го използвам. При положение, че имам добра батерия, която ме изкарва цял ден и вечерта го слагам на зарядното и до сутринта си е зареден.. Дали ще ми сложиш няква скапана стойка или зарядно включено в контакт... Кое заема повече място?!?

Изпратено от моят MAR-LX1A с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)