Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Самсунг S9 plus, S10 E; Huawei P20 pro или LG G7?
#1

Здравейте! В момента съм с едно ЛG G3, на повече от 3 г., много съм доволна като цяло, но вече си остаря машинката. Ще се сменя с нов. Както е видно, не обичам да сменям често телефони и ми се иска някакъв, който ще е актуален по-дълго. Държа на камера и видео, и ползвам за интернет, на пц почти не сядам, игри не играя..Не съм много "навътре" с тънкостите в характеристиките на телефоните и моля за помощ! Сума около 1000 лв - плюс, минус..(може и други модели)...естествено за тези пари възможно най -доброто  Smile и да не са от най-големите като размери....Разглеждах по- горе изброените, LG- то ми хареса по характеристики и цена (пък и съм пристрастна), на живо обаче не можах да го открия да го видя...
Цитирай
Аксесоари
#2

Samsung Galaxy S10E е с малък дисплей, но има най-добрия чипсет, тук основно виж какво искаш малък дисплей или голям, ако е малък избора е ясен, най-новия Android, и няма рамки. 
Huawei P20 Pro има най-добра камера или поне в повечето начини на снимане. Батерията му е голяма 4000mAh, дисплея му е OLED, няма безжично зареждане и не е толкова водоустойчив.
Samsung Galaxy S9+ има Super AMOLED дисплей, добра батерия, добра камера, има безжично зареждане, стерео звук, водоустойчивост, като цяло е най-добрия, защото предлага всичко.
LG G7 е добър, но не изпъква с нищо.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • AAIIRR
Цитирай
#3

LG-то можеш да го намериш в техномаркет на цена 760 лв. Към списъка ти с телефони, бих ти добавил HTC U12+. В технополис е намален вече на 999 лв. Камерата е от класа на горе изброените телефони, както и всичко останало.
S10 E e най-нов и би следвало да е на-добър, но аз лично бих го променил с S10 - ако ще е гарга, да е рошава.

Ето ти и няколко сравнения на камерите(това на което държиш), да добиеш някаква представа как се справят.

https://www.youtube.com/watch?v=66_e9xrL3Kc
https://www.youtube.com/watch?v=I4xlzuvJf1A
https://www.youtube.com/watch?v=Q_K0R99VN7I
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • AAIIRR
Цитирай
#4

S10e е доста по малък от другите (на ширина, стои по удобно за употреба с 1 ръка така). Дори и от сегашния ти G3. Иначе има най новата камера+"широка", което за мен е страхотна възможност за още по интересни снимки/видео. Най новия чип, както спомена колегата по горе, и дисплей. Видео клиповете са страхотни. Стерео звука от високоговорителите ще те изненада приятно щом не използваш PC. Общо взето има си всичко. Ще има и още поне 2г софтуерно обновяване до голяма версия на Андроид. Трябва да имаш едно на ум обаче за батерията и локацията на Power бутона/пръстовия! Иначе екрана е една идейка по голям от сегашния ти.

Като цяло между тези модели не виждам конкуренция много с твоите изисквания и ако гледаме тавана на бюджета.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
[-] 1 потребител изказва благодарност на pockobg за това мнение:
  • AAIIRR
Цитирай
#5

Взимай смело S10e... има си всичко телефончето и е много леко и удобно за ползване!
[-] 1 потребител изказва благодарност на player14 за това мнение:
  • AAIIRR
Цитирай
#6

От оператор ли ще купуваш телефона? Питам, защото ако ще купуваш телефона в кеш, за около 1000 или макс 100лв отгоре може да вземеш и по-добър телефон от тези.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#7

Спомени го де не се дърпай.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#8

Ще купувам кеш телефона. Моля, споделете за кой телефон става въпрос?!
Все пак не са малко парите и ми се иска оптимален вариант...
Цитирай
#9

Лично бих избрал HTC U12+.Притежател съм на по-стария модел htc u11,само суперлативи откакто го използвам.На жена ми е S9+ ,снимките на сина ми от HTC U12+ по моя преценка са по добри.Като усещането при бързодействието е при htc ,все пак е с по-добър процесор SD845.

Примерна нощна снимка от телефона ми htc u11 -https://photos.app.goo.gl/M367xkmtWYGcxBZG6 .На сина ми е с една идея по-детайлна.

Motorola Xoom, HTC u11
[-] 1 потребител изказва благодарност на tasmaniec за това мнение:
  • AAIIRR
Цитирай
#10

От опит само ще ти кажа бягай от Самсунг С9 плюс, за другите модели на марката не мога да кажа нищо, но С9+.... Зареждам го по два пъти на ден, а снимките не да нещо уникално спрямо хуауей мейт 20 про. Ако си склонен да зареждаш като луд взимай самсунга

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
[-] 2 потребители изказват благодарност на koprio за това мнение:
  • AAIIRR, nowhere
Цитирай
#11

Същата работа е и с батерията на С10е, така че ако ти се зарежда по 2 пъти на ден го взимай.
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • AAIIRR
Цитирай
#12

(2019-05-17, 16:32:59)nowhere написа:  Същата работа е и с батерията на С10е, така че ако ти се зарежда по 2 пъти на ден го взимай.

Ти имаш S10e и го зареждаш по 2 пъти на ден ? Пусни един screenshot и ние да видим .
[-] 1 потребител изказва благодарност на martoo за това мнение:
  • AAIIRR
Цитирай
#13

Те половината или повечето го нямат, но пък знаят, че не държал и ако ги питаш откъде, сигурно приятел го е ползвал.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • AAIIRR, gogon
Цитирай
#14

Не разваляйте темата с поредния безсмислен спор. Издражливостта на батерията в повечето случай зависи от това как се ползва телефона. При един може да изкара един ден, при друг, ден и половина два.
Всичко е до настройка и начин на ползване.
[-] 3 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • AAIIRR, gogon, NaniG
Цитирай
#15

(2019-05-17, 19:07:22)martoo написа:  Ти имаш S10e и го зареждаш по 2 пъти на ден ? Пусни един screenshot и ние да видим .

Да, ето страхотния СоТ, недай си боже да искаш да поиграеш половин-един час батерията е довиждане. Пълен смях е каквото и да пишете.
А иначе не е нужно да го имаш, за да знаеш батерията на какъв хал е, в тубата има десетки батери дрейн тестове и С10е разбира се винаги умира първи.

[Изображение: 26569960_m.jpg]

За тия пари трябва да си пиян да вземеш С10е. Ако ще се взима С10е по-добре да е С9+
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • AAIIRR
Цитирай
#16

S9+ или s10е няма разлика. Само различен дизайн

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 1 потребител изказва благодарност на BGDropche за това мнение:
  • AAIIRR
Цитирай
#17

(2019-05-17, 21:37:07)nowhere написа:  Да, ето страхотния СоТ, недай си боже да искаш да поиграеш половин-един час батерията е довиждане. Пълен смях е каквото и да пишете.
А иначе не е нужно да го имаш, за да знаеш батерията на какъв хал е, в тубата има десетки батери дрейн тестове и С10е разбира се винаги умира първи.

[Изображение: 26569960_m.jpg]

За тия пари трябва да си пиян да вземеш С10е. Ако ще се взима С10е по-добре да е С9+

Някаква снимка свалена от интернет........убедини да . Разбирам да си ползвал телефона 2-3 седмици да се изказваш така категорично .
[-] 3 потребители изказват благодарност на martoo за това мнение:
  • AAIIRR, BGDropche, gogon
Цитирай
#18

Спазвайте добрият тон на дискусията и без лични нападки.

POCO F5 12/256 GB





[-] 1 потребител изказва благодарност на ronnie72 за това мнение:
  • AAIIRR
Цитирай
#19

Ползвал съм го повече, тази снимка е моя. Това му е реалния СоТ. А ти колко време си го ползвал та си толкова компетентен?
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • AAIIRR
Цитирай
#20

Самсунг и издържлива батерия в едно изречение не бива да се слагат

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
[-] 3 потребители изказват благодарност на koprio за това мнение:
  • AAIIRR, BGDropche, nowhere
Цитирай
#21

Недей така, че Самсунг феновете ще те анатемосат.
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • AAIIRR
Цитирай
#22

И аз съм съгласен с това за батерията.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 1 потребител изказва благодарност на BGDropche за това мнение:
  • AAIIRR
Цитирай
#23

И аз. С9 трагична батерия, особено на мобилни данни Smile

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Iordannenov за това мнение:
  • AAIIRR
Цитирай
#24

А разните Мейзу, Ксиоми, Хонор? Там пък съвсем не съм наясно..
От всичкo прочетено май стигам до извода, че П20 Про е по-добре...
Цитирай
#25

P30 е твоят телефон
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)