Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi Note 7 или Samsung A50
#1

Здравейте колеги,


тъй като разгелдах темите 3 месеца назад и подобна тема не видях, се усмелявам да споделя дилемата си на всеобщо слушание  Big Grin и много бих се радвала на съдействие. 

Искам да ъпгрейдна стария телефон и се колебая между Redmi Note 7 и Samsung A50
Телефонът ще е без план, най-вероятно от Технополис.

Ключови елементи на които държа са 
- батеря
- дисплей
- памет
- камера
- бързина 

Батерята, дисплея и памет са с доста голям приоритет, тъй като главно ще използвам телефона за учебни цели (освен социалните мрежи :Д)  и ми се иска да бъде удобен за четене. И да изържи ползване поне 2 години Rolleyes 
Камера, памет и бързина на процесора също имат значение  Smile


На хартия и двата телефона са много близки (поне на пръв поглед) не съм експер, но искам да знам дали допълнителните 200 лв оправдатат Самсунга или да заложа на Ноте 7. 

Много благодаря!
Цитирай
Аксесоари
#2

Самсунга камерата е като Айфон 4

#Panda
Цитирай
#3

Samsung Galaxy A50 е достоен конкурент на Xiaomi Redmi Note 7, но като цяло няма смисъл да дадеш тия пари за него отгоре.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#4

В Самито плюс е само амоледа,във всичко друго редмито е по добрия.
Цитирай
#5

Амоледът е колкото плюс, толкова и минус.
Не оспорвам цветопредаването, а това, че може да трепти с честота неприятна за окото
ако има къде да ги загледаш на живо двата и да снимаш амоледа с камера (с изключен anti banding)
при намалена подсветка и светъл фон
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#6

Здравейте,

Не мога да взема страна тъй като нямам Redmi Note 7. Но виждам, че повечето дискусии се въртят около камера, батерия, дисплей, процесор и памет. Да, това са първите параметри, които продават устройството, но пак си остават ... чист хардуер. А хардуера вече всеки голям производител може да изпълни или съчетае добре. Може би е нормално, ако телефона ти трябва за забавление (игри, чат, видео, снимки) - няма никакъв проблем!

Някак си остават скрити важни характеристики и човешки фактори (следи) като:
  • стабилен и интуитивен потребителски интерфейс - ежедневно спестява време, усилия и ... нерви 
  • актуализации - не вярвам някой да бяга от ежемесечни актуализации или следваща версия на OS, но има и такива случаи
  • бъдеще на марката - фактор, който в последните седмици стана пак актуален (сега Huawei, преди време - ZTE) 
  • облъчване (SAR) - всеки ден носим или говорим по телефоните си, тук не става дума за конспиративни теории, а всеки от нас го усеща добре, когато поговори 20-30 минути без handsfree, нали така?
Малко ще се отклоня от темата, за тези, които биха желали да ползват телефоните си и за нещо по-различно. Извинявам се предварително, но изразявам мнение, след като съм минал през почти всички марки телефони. И нямам никакво желание за спорове относно производители, модели или странни случаи за огъвания, взривени батерии и т.н. Wink

Та, с две думи мисля, че SAMSUNG и APPLE са водещи, когато говорим за:
  • оптимизиран HW и SW
  • стабилна и сигурна ежедневна работа
  • забавления - чат, игри, видео
  • заснемане на видео и снимки
  • редовни актуализации
  • стабилен и интуитивен интерфейс 
Ако добавим още два фактора (важни за мен): 
  1. Много модели - в среден и дори нисък ценови клас
  2. Възможно най-ниско облъчване (SAR)
То тогава остава само едната от горепосочените марки, което хич не е добре ... Yikes

Отделно - скоро опитах да мина на Huawei HONOR 8X. Бързо се отказах, най-вече задари интерфейса и високия SAR, въпреки че хардуера и дизайна бяха на ниво! А в последните седмици се оказва, че вече има и други причини, поради които днес пак бих предпочел "не-китайска марка". Казвам го със съжаление, защото не съм против китайските производители и осъзнавам, че те са една от основните причини днес на пазара да има телефони на цени под 500лв., с две SIM карти или с батерия над 3500mAh Wink  

Съвет: Ако имате възможност - не бързайте с избора си. Въпреки всички реклами, които ви карат да купите "нещото" сега и веднага, то - прочетете, питайте, пипнете и чак тогава си купувайте ... ако изобщо има смисъл в това.

Успех и търпение,
Иво
[-] 4 потребители изказват благодарност на belitov за това мнение:
  • ivilda.ivalina, Lenux, NaniG, player14
Цитирай
#7

Xiomi Redmi Note7 предлаган в Техномаркета за 419 лева в сравнение със Samsung Galaxy А50.

Недостатъци на Xiomi-то:

- IPS екран вместо AMOLED !
- по-малък екран
- две камери вместо три - няма камера за широкоъгълни снимки
- 64GB вътрешна памет вместо 128GB (двойно по-малко май??)
- двойно по-слаба предна камера
- двойно по-слаба задна камера (реални 12mpx интерполирани на изкуствените 48)
- по-дебели рамки
- сензор за пръстов отпечатък на гърба (като на телефоните от преди 2-3 години) вместо вграден под дисплея
- не поддържа лицево разпознаване
- няма Android асистент (като Bixby на Samsung)
- пак е пластмасов!
- 14nm процесор - доста по-енергоемък, с по-остаряла архитектура и по-бюджетен (нискокачествен) процесор от 10nm Exynos на А50
- по-слаб видео чип
- няма възможност да се ползват 2 сим карти едновременно + мемори карта
- няма NFC чип
- по-дебел профил на корпуса (8.1мм)
- много по-рядко ъпдейтване на софтуера от страна на Xiaomi
- и тн.т.

Все неща, в които Galaxy A50 бие безапелационно. Същото е като да сравняваме кон с кокошка Smile Поздрави!

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
[-] 1 потребител изказва благодарност на Lenux за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#8

Пич, направо ми скри шапката. Случайно да не работиш в предизборния щаб на някоя партия?

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
[-] 3 потребители изказват благодарност на gurcayy за това мнение:
  • cinizam, milenvn, ronnie72
Цитирай
#9

(2019-05-31, 21:46:11)Lenux написа:  Все неща, в които Galaxy A50 бие безапелационно. Същото е като да сравняваме кон с кокошка Smile Поздрави!

- Дисплеят на Note 7 е с покритие Gorilla Glass 5, докато при А50 версията е 3 ("доста остаряла" - да използвам твоята стилистика)

- Как така, ако на единия и другия корпусите са пластмасови, при единия е недостатък?!

- Redmi Note 7 има версия със 128GB вградена памет и 6GB RAM (вярно, ти си гледал такава със 64GB, чиято цена обаче е 200лв. по-ниска в сравнение с А50!!! /419 срещу 619лв./ т.е. ценово, А40 и дори А30 отговорят на цената, която има Note 7, а те са, пак да използвам твоите похвати най-малко "два пъти по-слаби" от Note 7)

- Камерата на Note 7 била "двойно по-слаба"...?! Колеги от форума имат нащракани десетки нощни и дневни снимки, плюс видео... Всъщност е точно обратното, особено при ниска осветеност! A50 снима видео 1080р само при 30 кадъра в секунда (имах телефон от среден клас преди 6 години, който снимаше с 60 кадъра). Note 7 използва зя видео стабилизиране - Gyro-EIS и снима без проблеми при 60 и 120 кадъра в секунда при 1080р!
A50 снима с 25MP, при липса на HDR! 
Цитирам от ревюто в "GSM Arena":
"The 25MP low-light photos from the Galaxy A50 are a huge mess, lacking in detail, noisy, soft, and a bit blurry. We suspect the 25MP wasn't intended for low-light at all... There is no Night Mode on the Galaxy A50..."
И накрая, как се получава "двойно по-добра камера", нямам представа...[/size]

- Сензора за пръстов отпечатък, вграден под дисплея при А серията на Самсунг не е същия, като при S серията и от опит (личен!) споделям, че при влажни/мокри пръсти има пропуски в отключването! Това, къде се намира, няма да го коментирам, само да кажа, че лично аз устройство чиито място на пръстов отпечатък се намира отпред - не бих използвал (дори и да е Xiaomi).

- Това, за лицевото разпознаване е подвеждаща информация! Има такава (face unlock) и да твърдиш обратното е признак за липса на познания.

-  Има Андроид Асистънт и се нарича... Google Assistant! Използвайки твой похват отново - "най-малко два пъти по-добър" от Bixby...

- Процесорът всъщност, е по-бърз от Exynos 9610. Само с 5% но... С по висока тактова честота. Плюс 1866MHz RAM памет за SD, докато при Exynos е 1600MHz... И това, колко гладко работи една система е важен и софтуера, също толкова колкото и хардуера, а MIUI 10, лично мнение - е много по оптимизиран от One UI.

- Това за GPU-то (видео чипът) също е грешна информация! Първо Adreno 512 (GPU-то на Note 7) е произведено по 14nm технология, докато при Mali-G72 MP3 е 16nm! Adreno използва т.н. "Universal Bandwidth Compression" (UBWC), който липсва при тази версия на Mali (какво представлява UBWC - https://****/2KhOf6O ). При различните бенч тестове с игри като - PUBG Mobile и World of Tanks Blitz - разликата е в полза на Adreno! 60 FPS при High настройки, срещу 45 FPS за Mali... 

- Това за "много по-рядко ъпдейтване на софтуера" е просто смешно! Преди няколко месеца, Xiaomi обновиха до MIUI 10 своите устройства, влезли в експлоатация преди повече от 5 години! Инсталирането на глобален Beta ROM носи на устройството ъпдейти всеки божи петък! Всеки петък сутрин (извън празниците), потребителя ще има избор дали да инсталира седмичната актуализация на своя телефон. Той може да включва поправката на бъгове, добавяне на нови опции, последните пачове за сигурност и т.н. Всеки петък (по желание)! 

- Note 7 използва по-бързо, бързо зареждане 18W и QC 4.0, срещу 15W при А50...

- Казваш цената на Note 7, защо не казваш тази на А50?
----------

В общи линии, много едностранно изложен сравнителен анализ. Както каза колегата по-горе, ти и на майка Тереза би намерил недостатъци, дори и да я сравняваш със Сталин... 
[-] 20 потребители изказват благодарност на cinizam за това мнение:
  • bimmer7805, dian_vt, disrespectful, extremee13, gurcayy, hsgrgs, karas, milenvn, milss, pocko, romborak, ronnie72, solo5, sounders, tishko, totto, tynata2, Victormihov, Wild bear, росен2
Цитирай
#10

Така като запишете еди кой си евтина пластмаса....изпивам цяла бира да подтисна смеха си!Пластмаса ама като го изпусна ,си го взимам от земята здрав.А стъклото кво правим...бам в продавалника на половин цена.Освен това всеки ползва кейсове....така,че пластмаса или стъкло никой няма да разбере.
Цитирай
#11

И аз не ги обичам тия стъкларии s9-ката не смея да го нося без гръб надявам се да излизат от мода металните ме кефеха къде къде повече преди както и пластмасата на капсуловките за пръв път g2 видях такъв. A50 за мен плюса е батерията а и дисплея ми харесва.

Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk
Цитирай
#12

(2019-05-31, 21:46:11)Lenux написа:  Xiomi Redmi Note7  предлаган в Техномаркета за 419 лева в сравнение със Samsung Galaxy А50.

Недостатъци на Xiomi-то:

- IPS екран вместо AMOLED !
- по-малък екран
- две камери вместо три - няма камера за широкоъгълни снимки
- 64GB вътрешна памет вместо 128GB (двойно по-малко май??)
- двойно по-слаба предна камера
- двойно по-слаба задна камера (реални 12mpx интерполирани на изкуствените 48)
- по-дебели рамки
- сензор за пръстов отпечатък на гърба (като на телефоните от преди 2-3 години) вместо вграден под дисплея
- не поддържа лицево разпознаване
- няма Android асистент (като Bixby на Samsung)
- пак е пластмасов!
- 14nm процесор - доста по-енергоемък, с по-остаряла архитектура и по-бюджетен (нискокачествен) процесор от 10nm Exynos на А50
- по-слаб видео чип
- няма възможност да се ползват 2 сим карти едновременно + мемори карта
- няма NFC чип
- по-дебел профил на корпуса (8.1мм)
- много по-рядко ъпдейтване на софтуера от страна на Xiaomi
- и тн.т.

Все неща, в които Galaxy A50 бие безапелационно. Същото е като да сравняваме кон с кокошка Smile Поздрави!
В голяма грешка си,запалянко на Самсунг!

POCO X3 NFC 6/128
Цитирай
#13

Редмито има и инфрачервен портSmile
Цитирай
#14

@gazara74 това твоето си е празно мнение.

Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на Marto.g за това мнение:
  • alexbg67, Lenux
Цитирай
#15

Имам го редмито и си снима съвсем доволно,незнам как снима самсунга,освен това което съм виждал в нета.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • dian_vt, milenvn
Цитирай
#16

(2019-05-31, 21:46:11)Lenux написа:  Xiomi Redmi Note7  предлаган в Техномаркета за 419 лева в сравнение със Samsung Galaxy А50.

Недостатъци на Xiomi-то:

- не поддържа лицево разпознаване

Известно време ползвах Ноте 7 и имаше лицево разпознаване. Може би трябва да се избере друг регион Smile

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#17

Лицево има и си работи добре, никакъв регион няма смисъл да се избира.
Цитирай
#18

Имам Redmi Note 7 от няколко седмици за тази цена ми върши същата работа от колкото надути те цени на самсунгите , батерията ми е перфектна за моя начин на ползване все пак не ми е 24 часа в ръцете,камерата съм много доволен,бърз е пръстовия отпечатък работи перфектно и ми е удобен също и лицевото разпознава  няма проблеми ,размера на екрана си е екстра не ми трябва телевизор в джоба  Big Grin Big Grin ,карти памет бол да си купиш по магазините всеки сам си преценява колко място му трябва,ъпдейти вече няколко съм получавал..Всеки си купува каквото му харесва  напълно подкрепям колегата  cinizam .Аз съм много доволен от телефона цена качество.
Цитирай
#19

Колко е това Redmi Note 7, че като гледам масово го предлагат около 400 лв, а SG А50 ми излезе 420? За 20 лв. ценова разлика ли става въпрос?
Цитирай
#20

Става въпрос че колегите едва ли не ни убеждават че всички ние сме балъци а те не и така. Ма на такива китайци съм се навидял, та ако щат следващия месец да ме убеждават няма да ме убедят.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#21

Никой не те убеждава, че си балък. Поне аз не видях в нито един пост такова нещо. А и никой не те кара да ползваш "китайци".
И аз препоръчвам Redmi Note 7. @cinizam е много точен в сравненията межди двата модела.

1916 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)