Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Motorola One Vision - Лични впечатления и коментари

Колега ако още не си взел нищо ти препоръчвам пак да огледаш варианта с One Vision. След последния ъпдейт с пача за май, тъча е най-накрая оправен и като цяло останаха май само 2 дребни бъга.
Цитирай
Аксесоари

Има ли все още хора тук с този модел? Smile
От едно известно време батерията ми е ужасна. Дори по цял ден на wifi едвам избутва 6-7 часа екран, преди с лекота 8-9. Даже доста съм писал по темата. 

Може ли чак толкова бързо да ми деградира така батерията за 1 година и половина?

Досега не съм имал с друга марка такъв проблем дори след 2 години.

По 10 часа на работа с 2 сим карти едвам се прибирам на 10% и 3 часа екран, преди се прибирах на 25% с 4 часа.

Няма нещо различно в ползването ми или настройки.

Чудя се батерия ли да сменям, оригинала с монтажа е около 50-60лв или е нещо в последните софтуери.
Цитирай

(2021-04-03, 17:39:46)XAn4ETO написа:  Чудя се батерия ли да сменям, оригинала с монтажа е около 50-60лв

Сигурен ли си за цената?
В последно време, заедно с батерията сменят и тъч, 
а нерядко и говорителчето и сумата набъбва
Цитирай

(2021-04-03, 21:36:12)solo5 написа:  Сигурен ли си за цената?
В последно време, заедно с батерията сменят и тъч, 
а нерядко и говорителчето и сумата набъбва

Сигурен съм, само не знам дали и другите са така. Тоест да не се окаже софтуерен проблем, а аз да сменям хардуерен.
Няма ли кой да сподели дали е забелязал спад на издържливостта с около 15%-20%
Цитирай

Преди 3 години си купих Moto Z. След първите 10 месеца батерията прогресивно взе да сдава багажа и накрая телефона изключваше при 50% и след рестарт беше на 5%. След едномесечен чат с Моторола ми смениха батерия, тъч, говорител гаранционно.След това телефона държеше повече отколкото като нов. Още работи и върши работа на баща ми. Имаха някакъв проблем с батериите на Moto Z, пише го по всички форуми.Изчакай Андроид 11 и ако не се оправят нещата пиши на мейла на Моторола, като прескочиш БГ офиса
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • XAn4ETO
Цитирай

Май му хванах цаката на този пущиняк. Сега съм на 50% батерия от 10 часа с 4 часа и 15 минути екран.

А до преди 2 дена едвам 5 часа за цял ден на wifi 

Ще споделя по-късно какво явно са оакали от Моторола.

Ето и резултатите. Махнах режима Adaptive Battery и телефонът се оправи. А тази функция е винаги била включена, както предполагам при повечето от вас. 
Даже днес имах и разговори и ако тях ги преобразувам в екран щях да имам на 8 часа със сигурност. Защото те са почти 1 час, което на този телефон за около 8% батерия. 
И друго много интересно, като го изключих този режим и клавиатурата спря да ми се лагва докато пиша на включено зарядно. Ама голяма разлика има. Ебаси мъките е било досега!

   
   
Цитирай

Поредно допълнение след 2 дена усилени тестове на телефона с изключена опция Adaptive Battery.

Моля всички, които четат това да я изключат и да направят рестарт на телефона. Гарантирам, че ще получите нов телефон Smile
Това да пишеш закачен на зарядно без да се лагваш е нещо, което беше невъзможно преди и всеки един го знае това с този телефон. Батерията е отново на ниво и не знам вече дали си втълпявам, но цялостно телефонът ми се вижда много по-респонсив и пъргав. Нямам идея тази уж за добро функция какво е трябвало да подобрява, но повече от явно за мен от Моторола са идеални нещо при One Vision и One Action, защото и двата са с екзинос процесор.

И всичко това го написах без нито един лаг или пропусната буква на клавиатурата.

Наистина искам да споделите, защото в противен случай съм за лудницата Smile
Цитирай

При Moto G9 Plus нямам подобни оплаквания. И при Moto Z не съм ги срещал
Тия проблеми само при Motorola One Vision ли са? Да не би да е било от нещо друго?
Цитирай

(2021-04-07, 10:00:31)solo5 написа:  При Moto G9 Plus нямам подобни оплаквания. И при Moto Z не съм ги срещал
Тия проблеми само при Motorola One Vision ли са? Да не би да е било от нещо друго?

Да, при One Vision и One Action, защото и двата телефона са с екзинос на Самсунг. Никой друг няма подобни проблеми.

Но аз вече твърдя на 100%, че това, което съм описал е решението на проблема.

Жена ми има същият телефон и без да ѝ казвам ѝ промених настройките. Веднага забеляза, че няма нужда вече вечер да изключва wifi, за да пести батерия или да си маха от зарядното телефона, за да отговори на съобщение.
Цитирай

Явно сам ще си пиша тук в темата и ще се радвам сам на откритието си Smile явно няма вече активни потребители на този телефон тук, за да споделят и те.
Писах вече на съпорта на Моторола и да видим дали ще си открият грешката, тоест Adaptive Battery какво толкова изключва, че спъва така тъча на телефона в определени режими и вместо да помага, то съсипва батерията на моменти.
Цитирай

Някой има ли идея на Motorola One Vision кога ще дойде упдейт за Андройд 11....При мен вече една година си е Андройд 10.
Цитирай

Чакаме. Уж беше за март сега се говори за април ама кой знае. 
Моторола са много смотани в това отношение и нищо чудно и април да пропуснем.

Тества се уж...
   
Цитирай

(2021-04-08, 20:13:21)XAn4ETO написа:  Явно сам ще си пиша тук в темата и ще се радвам сам на откритието си Smile явно няма вече активни потребители на този телефон тук, за да споделят и те.

Като цяло раздела за Моторола не се тачи много и ми се струва, че има 10-на потребители
Има по-голям шанс да ти се отговори ако пишеш в Общи приказки, отколкото тук

(2021-04-08, 20:57:51)cloc написа:  Някой има ли идея на Motorola One Vision кога ще дойде упдейт за Андройд 11....При мен вече една година си е Андройд 10.

Уж този месец чакаме за Андроид 11, тези които изобщо са ни планували за 11-ка

(2021-04-08, 21:22:24)XAn4ETO написа:  Моторола са много смотани в това отношение и нищо чудно и април да пропуснем.

Не са само Моторола. И доста други марки чакат. Само най-новите телефони, които са планувани да излязат с 11-ка го имат, както и топ и Гугъл телефоните и някои топ флагмани за по 1500-2000лв. Останалите са на опашката.
Цитирай

За мен няма смисъл и значение. Просто исках да помогна и на другите с това мое откритие.

Иначе от преди няколко минути в Бразилия започнаха да получават Андроид 11.
Значи до седмица ще имаме и ние.
Цитирай

Това е добра новина.
Когато бях с Moto Z и чаках Андроид 8 го получих около месец след Бразилия
Дано сега е по-скоро! Кой знае какви промени няма да има, ама заради тръпката
Цитирай

За жалост ще дойде 11 и до тук...по нагоре нов телефон Sad.

Въпрос колеги, някой да знае как да разкарам от начален екран лентата за търсене на Гугъл.
Цитирай

(2021-04-10, 08:42:55)cloc написа:  За жалост ще дойде 11 и до тук...по нагоре нов телефон Sad.

Въпрос колеги, някой да знае как да разкарам от начален екран лентата за търсене на Гугъл.

Няма как да я махнеш, защото ползвани чист Андроид.
Цитирай

Като я хванеш и я завлачих към кошчето не става ли?
На Moto G9 Plus съм я махнал

(2021-04-10, 08:42:55)cloc написа:  За жалост ще дойде 11 и до тук...по нагоре нов телефон Sad.

Липсата на най-новият андроид не би трябвало да е причина за смяна на телефон, ако ти харесва.
Бях 2 години и малко с Moto Z, който стигна до Андроид 8 и си остана там. През това време излезе Андроид 10.
Само че Андроид 8 имаше запис на разговори, а след това го скопиха.
Цитирай

(2021-04-10, 11:05:31)solo5 написа:  Като я хванеш и я завлачих към кошчето не става ли?
На Moto G9 Plus съм я махнал


Не става, като я хванеш изобщо не се появява кошчето...
Цитирай

(2021-04-10, 08:42:55)cloc написа:  Въпрос колеги, някой да знае как да разкарам от начален екран лентата за търсене на Гугъл.
Опитай със страничен Launcher.

 
Цитирай

(2021-04-10, 14:36:52)NoMaD написа:  Опитай със страничен Launcher.

Ще видя дали става с някой Лаунчер...Защото искам да разкарам тази лента а и в горният край също искам да махна показването на времето и часовника.
Цитирай

Лънчер от Мото G9, работи и с Мото One Vision, няма лента за търсене и календар:
https://4pda.ru/forum/dl/post/21898750/L...ckStep.apk


Прикачени файлове
.zip Launcher3QuickStep.zip Размер: 3.56 MB  Сваляния: 4
Цитирай

Здравейте! Скоро купих на детето Motorola G10, но не мога да обърна мястото на бутоните за навигация,защито никъде в менюто не намирам опция за това. Аз ползвам Huawei и при него мога да сменям местата на бутоните от менюто за системна навигация. Някой има ли идея възможно ли е изобщо това да се случи при моторолата?

HUAWEI Mate 20 Pro Midnight blue
HUAWEI P 30 PRO
HUAWEI MATE 20 LITE
HUAWEI P10 
Цитирай

При чистия Android е така, не може, освен да изтеглиш някой launcher, пробвай.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • askomar
Цитирай

Изтеглих Nova launcher и премахнах часовника и лентата, ще видя как се държи телефона с този launcher.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)