Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Motorola One Vision - Лични впечатления и коментари

nova launcher е добър дори има доста неща към него . Но ако искаш да го ползваш пълноценно си свали платената версия тя е добра . Също така може да си нагласиш когато имаш пропуснато повикване да ти се показва червения бадж , а не синят точка , но само при платената версия .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
Аксесоари

(2021-04-20, 08:45:44)fuckinggood написа:  nova launcher е добър дори има  доста неща към него . Но ако искаш да го ползваш пълноценно си свали платената версия тя е добра . Също така може да си нагласиш когато имаш пропуснато повикване да ти се показва червения бадж , а не синят точка , но само при платената версия .

А във фрий версията има ли някаква подобна опция за известяване при съобщение или пропусното обаждане.
Цитирай

Няма,само в платената версията я има.
Цитирай

(2021-04-20, 19:55:12)DoryanY написа:  Няма,само в платената версията я има.

Предложете друга алтернатива за известия на екрана...
Цитирай

Пробвай този лаунчер  https://play.google.com/store/apps/detai...l=bg&gl=US
И това с Нова лаунчер,само за известия https://play.google.com/store/apps/detai...l=bg&gl=US
Цитирай

Някой с motorola one vision да сподели как се държи батерията...
Нормално ли е при 100% заредена вечерта батерията на сутринта е на 70% и следобяд вече е пред гаснене.
Активирах опцията Адаптивна батерия но не виждам ефект. Телефона е на година и половина.
Цитирай

Не е нормално да пада с 30% при стендбай през нощта
Виж какво ти точи батерията.
Цитирай

(2021-04-23, 07:19:42)cloc написа:  Някой с motorola one vision да сподели как се държи батерията...
Нормално ли е при 100% заредена вечерта батерията на сутринта е на 70% и следобяд вече е пред гаснене.
Активирах опцията Адаптивна батерия но не виждам ефект. Телефона е на година и половина.

С активирана опция Adaptive Battery даже е по-зле. На предната или вече по-предната страница съм писал доста по темата. 
Без тази опция и на мен и на жена ми телефонът се държи много по-добре от към батерия. 
Ти чак сега ли за сефте я включваш?
Разгледай наистина какво я източва толкова много вечер. При мен за 8 часа вечер пада с около 5% с изключена адаптивна батерия.
Цитирай

(2021-04-21, 21:08:49)DoryanY написа:  Пробвай този лаунчер  https://play.google.com/store/apps/detai...l=bg&gl=US
И това с Нова лаунчер,само за известия https://play.google.com/store/apps/detai...l=bg&gl=US

Мисля че няма да стане и с това много жалко ,че така са го направили ,че трябва да си купуваме лаунчери и да ни се махне стоковия лаунчер . Доста глупаво решение за мен .

xap4eto: и аз ползвам адаптивна батерия и нямам проблеми , но съм с 9 .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай

Колеги, някой има ли идея кога за motorola one vision ще появи ъпдейт от Андроид 10 на Андроид 11. Вече излезна Андроид 12 а ние още чакаме 11.
Цитирай

(2021-07-29, 19:34:56)cloc написа:  Колеги, някой има ли идея кога за motorola one vision ще появи ъпдейт от Андроид 10 на Андроид 11. Вече излезна Андроид 12 а ние още чакаме 11.

Толкова са жалки от Моторола, че само те знаят кога. 
Моят вече го продадох и никога повече няма да се върна на тази марка. 
Говори са септември, но това са Леново, ААА Моторола, та нищо не се знае.
Цитирай

Aз все още съм с мото х4 и се справя перфектно . Просто единствената Моторола , която е направена като хората и леко отстъпва на днешните модели в средния клас . Супер доволен съм от нея и с тия 4 гб рам просто заспива . И камерата не е за изпускане . Дали съм с андроид 9 или 10 или 11 ми е все тая . Приложенията си бачкат без проблем с 9 -ката и хич нне ми пука .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай

Така е, когато човек купува нов телефон е добре да гледа нещо по-ново,
а след това си кара дълго, ако не обръщаш внимание че излизат новости, които при теб ги няма
Моят Moto Z го дадох на баща ми и все още е перфектен, макар и с Андроид 8
Цитирай

Това с новостите е доста индивидуално . Всеки разбира под новости по свое си начин . Аз поне така като гледам средния клас има 3 или 4 модела , които са с ip 68 , а телефона ми го има от 2017 . Верно старичък , но леко отсъпва от днешните среден клас . А като гледам и колко бъгове се получват и в сервиз ходят тия ''новите'' има ли смисъл от коментар . Аз моя го взех пред година без драскотина фул пакет . Сигурно догодина като преподписвам ще сменям , но така като гледам няма нищо интересно . Мярка ми се РЕАЛМЕ като вариант в средния клас , но дотогава има още много време .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай

Повечето новости в новите Андроид идват от някои модели телефони, които си ги имат от поне 2-3 години преди това
Цитирай

Вчера харесах едно моделче на Самсунг , а именно а22 5g . Много му се наточих , но като прочетох ревюто в гсмарена направо онемях . Телефон за близо 500 лв из цялото ревю имаше само негатични изказвания за него . Викам си аз ли съм луд , или на този са му платили да хейти , но имаше съпоставка и с други модели като реалме 8 5g и редми ноте 10 про . Наистина Самсунга беше най зле от тези телефони . Като се започне от самото зареждане , което отнема 2 и 30 мин , а се има предвид ,че е 15 ватово и се води бързо . Моето на мото х4 е 15 вата и е бързо и го зрежда за 1 и 20 мин - верно по малка батерия , но все пак е на 4 години телефон . Другите негативи бяха в пластамсата отзад - изключителни лоши материали . Телефон за 500 лв , а не струва и 200 лв . Много му се бях наточил зарди визията - семпла без уау ефекта , но уви ще се подмине .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай

Колеги, от къде мога да си закупя задна камера за Motorola One Vision.
Мисля че задните камери са две в едно, двете камери са на един корпус. 
Търсих в Алиекспрес но нищо, от три месеца гледам в OLX и подобни сайтове дали няма някой телефон за част но нищо.

Предната камера работи но задната като я стартирам се появява за 5 секунди надпис че не може да бъде намерена и нищо.
Цитирай

Провери в оторизирания сервиз на Lenovo - Булграм ЕООД.

 
Цитирай

(2021-08-25, 18:30:22)NoMaD написа:  Провери в оторизирания сервиз на Lenovo - Булграм ЕООД.

Утре ще звънна, но почти съм сигурен че там цената на двете камери ще е колкото един работещ телефон втора употреба.
Цитирай

Най после дойде Андроид 11.

Днес сутринта се появи актуализацията за Андроид 11, обнових от 10 на 11 но честно казано почти никаква визуална разлика няма между 10 и 11.
За сега забелязах че само иконата за силата на сигнала на двете СИМ карти не са една до друга както беше при 10 а са една под друга.
[-] 1 потребител изказва благодарност на cloc за това мнение:
  • solo5
Цитирай

За G9 Plus още чакам
Цитирай

Не знам защо моят продължава да не получава нищо? Стигна до секюрити пача от юли и до там.

Има ли нещо общо с това, че го държа за резервен телефон и няма поставена сим карта?
Цитирай

И аз получих в началото на месеца Android 11. Честно казано, особена разлика няма, даже телефона ми се струва маалко по-зле - някой анимаций лагват - това при Android 10 го нямаше, също така го няма вече Screen shot опцията при заддържане на Power бутона. Нещо на което се зарадвах е, Themes - можеш да сменяш вида на иконите, цветове и такива неща - всъщност, не съм сигурен дали Android 10 го нямаше това, не съм го забелязал. Така, че хората, които не сте го получили, нищо не сте изгубили.

Впрочем, защо в този форум няма почитатели на Motorola телефоните? Аз използвам този от близо 2 години, баща ми е с G7 Power, на тъщата подарихме E7 Plus, близка приятелка е с G9 и всички сме много доволни от марката  - аз я препоръчвам силно за непретенциозни потребители, които търсят нещо в среден клас. 

Единствения проблем дето имах е, че веднъж го изпуснах, беше без case и му се счупи стъклото - не е много durable явно. Занесох го на ремонт да сменят дисплея, смениха го и след една седмица се разлепи от едната страна. Занесох го пак в същия сервиз, залепиха ми го пак с обяснението, че се бил разлепил от жегата. Един месец след това пак се разлепи и го разбрах по неприятния начин - влезе вода при дисплея. Занесох го вече на друг сервиз, там го разлепиха целия, изчистиха го и го залепиха на ново. Единствено остана мокрото петно в дисплея, но това не пречи по никакъв начин на работата му, както обичат да се изразяват OLX продавачите Smile. Сервизът с НЕкачественото залепване е K&E Mobile, намира се в София в кв. Слатина на ул. Гео Милев до сръбската скара - да си го имате предвид, като ви потрябва сервиз. Smile
Цитирай

(2021-10-03, 00:35:53)Yavcho написа:  Нещо на което се зарадвах е, Themes - можеш да сменяш вида на иконите, цветове и такива неща - всъщност, не съм сигурен дали Android 10 го нямаше това, не съм го забелязал. 
Има го в 10.
Цитирай

Твоят откъде е купен? Странно защо не получавам нищо вече 3 месеца. Досега всичко беше нормално.
Друг някой получил ли е актуализация до А11?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)