Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Motorola One Vision - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: 1fddeac0645d4c2823ec5b5e9fabacc2-full.jpg]
Motorola One Vision наследява миналогодишния Motorola One като носи някои сериозни хардуерни подобрения, които ще му позволяват да се конкурира по-успешно във все по-предизвикателния среден сегмент. Прорезът в дисплея със сериозен размер е премахнат, а на негово място в горния ляв ъгъл има отвор за предната камера. Въпросният отвор е с диаметър около 7 мм, за да се избегне евентуалното разместване на лещата на камерата при изпускане. Диагоналът на дисплея е увеличен от 5.9" до 6.3". На борда си устройството разполага с чипсет от среден клас Exynos 9609, 4GB RAM и 128GB UFS памет с опция за увеличаване чрез хибриден слот. Смарфонът идвa c нaй-ycъвъpшeнcтвaнaтa ĸaмepa нa Моtоrоlа дo тoзи мoмeнт – пoдcилeнa c изĸycтвeн интeлeĸт (АІ) и 48 MP ceнзop, ĸoятo изпoлзвa инoвaтивнaтa тexнoлoгия Quаd Ріхеl. Tя ĸoмбиниpa чeтиpи пиĸceлa в eдин гoлям, 1.6µm пиĸceл, a c 48 MP ceнзop ce гapaнтиpa чeтиpи пъти пo-виcoĸa чyвcтвитeлнocт ĸъм cвeтлинa. Батерията е с капацитет 3500mAh. При One Vision задният панел е стъклен. В допълнение страните му са извити, което прави захващането по-удобно. Разнообразена е и цветовата гама на корпуса и се предлага в синьо (сапфир), кафяво (бронз) с градиент - и двете изглеждат ефектно и пречупват светлината по атрактивен начин, който създава впечатление за дълбочина на панела. Смартфонът е част от инициативата Android Onе, предлага почти чиста версия на Android и ще получи основни ъпдейти за период от 2 години, а месечните поправки на сигурността на платформата ще са налични за срок от 3 години.

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Като гледам, тия нашите в БГ-то масово са го напускали на цени между 500 и 600 лв. За тия пари нещо не ми се вижда добра оферта...
Цитирай
#3

На предшественика му Motorola One е около 400 лв. в момента, а този модел е лек ъпгрейт както от към характеристиките, така и откъм цената, колко да струва повече?

 
Цитирай
#4

(2019-05-15, 18:51:47)NoMaD написа:  a c 48 MP ceнзop ce гapaнтиpa чeтиpи пъти пo-виcoĸa чyвcтвитeлнocт ĸъм cвeтлинa

Повечето мегапиксели не гарантират по-добра светлочувствителност.
Това се получава от големината на матрицата,
която от статията не става ясно колко е голяма,
и светлочувствителността на лещата...

P.S. Лично на мен дизайнът при който селфи камерата изглежда като дупка на екрана не ми харесва.
А също и вместо Exynos бих предпочел Snapdragon
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • Appbg
Цитирай
#5

Разопаковане и първа среща с Motorola One Vision:

 
Цитирай
#6

Днес от компанията обявиха, че намаляват цената с 50 лв. В момента Motorola One Vision струва 549 лв. без договор, което е с 50 лв. по-малко от стартовите 599 лв. Офертата изглежда е ексклузивна за Технополис, а освен там смартфонът засега се продава само във VIVACOM.

 
Цитирай
#7

Скоро ще намалят с още 100лв, като видят че продажбите не вървят според плана
Цитирай
#8

Телефончето има OIS, FM радио, сносна батерия.
Цитирай
#9

В момента в Технополис Пловдив цената е 549 лв.
Вчера ходих да го пробвам. За съжаление , оказа се че телефона има проблем с фокусирането. Тел. започна да "премигва" в опит да фокусира.
Може би и затова снимките не бяха особенно добри Пробвах в ръчен режим да включа на 48 Мп но не успях Възможно бройката да е била бъгава, но няма гаранция каква ще бъде тази, която евентуално бих си взел. Никъде не можах да намеря спецификациите на камерата. Предполагам , че е Самсунг, тъй като Сони IMX586 с 48 Мп е с 0/8 микрона а на Моторола е с 0.7 микрона. Явно има нещо което не са успели да донаправят. Ако проблема е хардуерен , няма да може да се оправи с "кръпка". Ако някй го пробва да сподели впечатленията си от камерата ( ръчен режим, авто и видео)
Цитирай
#10

@magicman, това са характеристиките:
Основна камера: двоен модул - 48mp Samsung S5KGM1SP: 1/2.25 inch, F/1.7, 0.8 um (Quad Pixel 1.6μm), OIS + доп. сензор за дълбочина 5mp F/2.2, dual-tone LED, Long Exposure, Night Mode;
Фронтална Камера: 25mp Samsung S5K2X5: 1/2.8 inch, F/2.0, 0.9um (Quad Pixel 1.8μm)

 
Цитирай
#11

Доста добри характеристики за тези пари, като започнем с големия дисплей 6.3 инча,3500 ам батерия, прави 4к видео, слоу моушън,чете флашка, поразрових доста видеа и бях направо изумен от снинмките които са направени с тази моторола.. Понеже държа много на Снимките излиза че снимката е с резолюция от 12 мегапиксела, но с невероятно качество и бие снимки като от самсунг s10+ и нокиятА с петте камери. Но ще изчАкам мнения на хора, държали и снимали С телефона от първа ръка. Все пак прочетох каква е таЗи quad pixel технология и иЗлезе че с реЗолюция от 12 мх снимка е по наситена и детайлна заради 4 пиксела в един.
Цитирай
#12

Днес го разгледах в Технополиса.
Удобен за хващане, много памет, добър дисплей. И наистина тази дупка за селфи камерата го загрозява.
Странна ми е тази комбинация от самсунгския Екинос чипсет, 2х4 Крио на Калком процесор и Мали видеоускорител. Мали обикновено се слага на по-евтини машини, а и Калком си имат достатъчно добри Снапдрагон чипсети.
Неочаквано са махнали голяма част от ексшъните. Оставили са навигацията с плъзгане (вместо трите бутона долу), като в долната част на екрана има една чертичка, върху която се осъществява плъзгането, оставили са екранната снимка с 3 пръста, както и безполезните, според мен, включване на фенерчето и камерата с по един жест. Няма ги контролите на мултимедията при изгасен екран, няма спиране на звъненето при повдигане, няма отговор с вдигане и поглеждане на екрана, няма и DND при поставяне на телефона с екрана надолу. Няма и Мото Кий, но той си беше глупава идея. Поне функциите на Мото екран са запазили.
ОС е девятка и не знам дали е нормална девятка или клиентска, каквато трябваше да е Уан.
Камерата не съм разцъквал, но като гледам параметрите ѝ и като се абстрахирам от софтуерните алабализми, физически май е същата като при G 6 и 7. И явно матрицата е с малко повече хардуерни мегапиксели, щом е 0,8 μm, а предните модели са с 1,22. Бленда f/1,7 е добра предпоставка за хубави снимки при малко светлина.
В заключение, ако ми се налагаше сега да купувам, бих предпочел G 7plus, който е на същата цена. Най-вече заради екшъните и хардуерната конфигурация.
Цитирай
#13

Motorola One Vision - Wallpapers

 
Цитирай
#14

Ако някой е купил телефона, моля да сподели мнение за снимките, тъй като мн държа на тях... А го дават че прави уникални снимки за тия пари като го сравним с р30 про цената
Цитирай
#15

Наистина доста добри отзиви. И аз чакам някой да сподели повече лични впечатления.
Цитирай
#16

Аз имам такъв от 5 дни,купих го от Виваком за 460 лева.Последната ми моторола беше през 1998 или 99 година,един малък телефон,който се сгъваше.Пиша го това само за се разбере,че не съм фен на марката.След като преподписах с Вива реших да си сменя телефона и разгледах всичко,което имаха в магазина.Ако не гледаш емблемите на марките,трудно ще определиш кой телефон е от 1500 лева и кой от 500 лева.Та искам да кажа,че и аз се изненадах,че избрах този телефон.Не съм специалист.но първите ми впечатления:
-много е удобен и лесен за ползване
-батерията-зареден сутрин в 07 часа,нормално ръчкане през деня,с много разговори,на другата сутрин в 08 часа-60%.Ако гледаш видео през целия ден със сигурност ще падне много по-бързо.
-снимки-не съм много по снимките,но една вечер направих няколко в кръчма,сравнихме ги със Самсунг J7 и Сони ХА2.От  моторолата бяха много по-добри.
С две думи много приятно съм изненадан от този телефон,но засега в БГ няма протектори и каквото и да е за него.Поръчах си от алиекспрес.
[-] 3 потребители изказват благодарност на maik0500 за това мнение:
  • mititaki, spycar, XAn4ETO
Цитирай
#17

От вчера съм собственик на въпросното телефонче и първите ми впечатления са отлични! Има дребни нещица които не ми допадат, но кой ли телефон няма такива? Липсва ми LED индикатора за съобщения, пропуснати обаждания и т.н.
Камерата е отлична като за този ценови клас! Щракнах няколко снимки в двора на бързо за да придобиете представа за камерата. Снимал съм на автоматични настройки и изключен HDR режим. Видеото е 4К резолюция.И за по запалените фотографи плюс на камерата е, че може да запазва снимките в RAW (dng) формат.
Телефона работи супер гладко и бързо, няма лаг.

Снимки:  https://postimg.cc/gallery/23vxd5e7e/
Видео:  https://youtu.be/eIRaYxoD-XI

Motorola One Vision/9.0/

[-] 3 потребители изказват благодарност на Bat Gogo за това мнение:
  • hgeorgiev, mititaki, XAn4ETO
Цитирай
#18

Здр закупих си вече телефона.. Първоначално като го видях ми се стори много странен така издължен и по тънък, но мога да ви кажа че след вече втория ден свикнах много стази визия 21:9 и много повече ми харесва от предния ми модел Honr 7x, станах фен на хуйвей и по евтините варианти хонор, но съм очарован от моторолата тъй като държа на снимките, поинтересувах се за тази технология 4quad pixel и се оказа че не са важни толкова меапикселите, а светлината която пропуска камерата на телефона.. На прединия ми хонор f е 2.2 , докато на моторолата f е 1.7, което е предпоставка за по добри снимки, ще кача няколко за да добиете представа, поиграх си доста да си нагодя нещата както предния ми телефон, тъй като той се оказа единствения модел на който като ти звънне приятел или жена ти, снимката излиза на цял екран автоматично, това го разреших на моторолата с една програма, която засега май е безплатна, но аз си поиграх тъй като бях свикнал вече контактите ми със снимка да излизат на цял екран, между другото и той чете флашки и свалям филми с него, снимките са готино яко качество, бързо зарежда наистина, мога да кажа че за тия пари е супер телефона и съм доволен, така че мнението ми е че си заслужава парите.. Има яки жестове, по малко са от на хонора, но не е проблем.. Ще се опитам да ви кача снимки, ако успея да разгадая как става тука

Ако някой ми каже как да кача снимки ще видите снимки направени с моторолата за да се убедите сами за какво става дума... Аз ги пуснах на тв 42 инча и ги зумвах... И мога да кажа че останах много приятно изненадам... И се кефя много на телефончето... Няма да сбъркате ако го вземете... Аз му се радвам вече от сърце... Въпроса е че не съм качвал снимки тука и не знам как да ви кача за да видите сами
[-] 3 потребители изказват благодарност на Dimitar73 за това мнение:
  • mititaki, tikettiket, XAn4ETO
Цитирай
#19

Честито на всички с новите придобивки!
Да ги ползвате дълго и безпроблемно.

Надявам се Motorola да имат нови предложения на серията One! Поне така се говори в интернет пространството:
Motorola One
Motorola One Power
Motorola One Vision
Motorola One Action
Motorola One Pro
А това е последното което открих:
https://www.trustedreviews.com/news/moto...ed-3806619

...ако някой е открил кога и дали ще излизат или някакво инфо за новите Motorola ONE ..., да сподели!

Huawei p20 lite 
Motorola One Vision
Amazfit GTS
Huawei Honor Band 5
Цитирай
#20

(2019-06-01, 00:42:28)Dimitar73 написа:  Здр закупих си вече телефона..

Честито!. Можеш ли да постнеш списъка с Мото екшъните и дисплей?
В магазина ми се стори много съкратен, но може и да не съм гледал достатъчно.
Цитирай
#21

(2019-06-01, 14:49:45)mititaki написа:   ...ако някой е открил кога и дали ще излизат или някакво инфо за новите Motorola ONE ..., да сподели!
Две теми, където може да следиш за това: цък и цък

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • mititaki
Цитирай
#22

Благодаря, NoMad!
Ето и какво ново излезе днес за Motorola One Action

https://mobilebulgaria.com/news/motorola...-geekbench

Huawei p20 lite 
Motorola One Vision
Amazfit GTS
Huawei Honor Band 5
Цитирай
#23

Телефона е невероятен. Дисплей уникален. Камери страшни.Звук не искам да коментирам, но има звук по силен и чист от повечето маркови телефони (скъпи) имам в предвид. Бързина повече от доволна. Батерия изрод с две думи. Самият телефон е уникално приятен, удобен и така нататък. Всички защити (лицево-пръстов отпечатък-схеми-пароли) липсва само IP , но не е болка. Да не би постоянно да сме имали такива телефони.Две карти или една и микро sd. Вътрешна памет пре доволна. На мен ми допада много. И го ползвам с удоволствие. Постоянно съм в нета, обаждания и какво ли още не. Може би заради чистият андроид. Но издържа много и не грее и не лагва (??????) поне за сега. А за стойността която струва си заслужава повече от който и да е телефон над 550 лв. Това е от мен и моето лично виждане

dodo07
[-] 1 потребител изказва благодарност на dodo07 за това мнение:
  • XAn4ETO
Цитирай
#24

Екранът как е на слънце? Вижда ли се достатъчно добре? Питам, защото го дават с почти 500 нита яркост, което не е чак толкова много.
Цитирай
#25

На 4PDA също има тема за модела и който има интерес може да я следи тук

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)